V pokračování sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda se přitroublá dvojka vydává na cestu do nebe, pekla a na různé zastávky mezi těmito cíli a setkává se (mimo jiné) s Albertem Einsteinem, velikonočním zajíčkem či smrtkou. (oficiálny text distribútora)

Maximilianus

Netušil som, že je aj nejaké pokračovanie, no ale musel som si ho pozrieť, aby som bol v roku 2020 v obraze. Oceňujem, že tvorcovia nezopakovali jednotku a nebolo to iba a takmer vôbec o cestovaní v čase, ale prišli s niečim novým, originálnym. Takto mal film aj nejaký ucelený dej a aj keď je to stále hovadina (v dobrom), pre mňa to bol posun vpred. Som zvedavý, ako budú Tedove a Billove dobrodrúžstva pokračovať tento rok. 6,2/10. ()

morbido

Kedysi neprekonatelný klenot a naprostý kult(sam sa nechápem)...a dnes?nudná nevtipná blbost.Za tych cca 90minut sa vážne iba minimum vtipú ujme a ústredná dvojica je tak protivná že nechápem co sa my na tem mohlo kedysi tolko páčit.Jediná zmínení hodná postava je smrták...že já sem si to pustil a neostal v detskem domnení o vtipnosti tehoto díla.2* za Williama Sadlera, záverečnú skladbu od KISS a zbytek vzpomínek........jo a Reeves vážne neví hrát(strašné drevo)... ()

VanTom

Bláznivě vodvázaná teenagerská komedie vo dvou hustejch týpkách, který nerozhází ani vlastní smrt z rukou zlejch robotickejch dvojníků z budoucnosti (v níž jsou mimochodem velevážený jako prorokové, či co) a v (duto)hlavách mají jen svý princezny-kočandy a Souboj rockovejch kapel. Nejen když ve fantaskně pokřiveným osobním pekle hrajou hry se Smrťákem (ve výsledku fakt sympaťák), dosahuje až dadaisticky absurdní ujetosti. Přestože neobsahuje žádné nezapomenutelné vrcholy, její neustálá bezstarostnost a vysmátost nakazí pozitivitou spolehlivě, zároveň povzbudí i svou "nevinností" (= naprostou absencí vulgarit či tělních tekutin). DIVOKÍ HŘEPCI JSOU TŘÍDA! ()

BlackTom

Občas rád vypnem pri nejakej blbine, ale toto je už aj nad moje chápanie. Fajn, pubertálne výkyvy sú v bláznivých komédiách bežné, to, čo však predvádzajú Bill a Ted je vážnou duševnou poruchou a nik so zdravým rozumom by ich nenechal pobiehať po vonku. Ale Smrťák Sadler každopádne potešil a trochu rocknrollu tiež nezaškodí. Za to tá osirelá *. ()

• Při sledování filmu si můžeme všimnout, že v záběrech, kdy jsou Bill (Alex Winter) a Ted (Keanu Reeves) vedle sebe, je Bill vždy nalevo a Ted napravo. Je to záměr režiséra Petera Hewitta, který je tak zabíral podle pořadí jejich jmen v názvu filmu. (animaxis)
  • Jako koordinátor kaskadérů na filmu pracoval Glenn Wilder. Na pozici kaskadéra se natáčení zúčastnil jeho syn Scott Wilder. (Rominator)
  • Natáčelo se v Santa Clarita Studios a v lokacích v Los Angeles a okolí (Kalifornie, USA). (Rominator)

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Tak trochu zhulené sci-fi komedie Skvělé dobrodružství Billa a Teda a Neskutečná cesta Billa a Teda z přelomu 80. a 90. let můžete milovat nebo si u nich klepat na čelo, ale kultovní status jim… (viac)