Lišiak a pes

• Česko Liška a pes (viac)

Osamělá žena zachrání osiřelé liščí mládě Toda. Rozpustilá liška se brzy setkává s Copperem, milým psím štěnětem. Pod dohledem dobrotivé velké mámy Sovy si oba kamarádi hrají často v lese a stanou se z nich nejlepší přátelé. Ani jeden z nich netuší, že za krátký čas je osud postaví proti sobě a jejich přátelství bude podrobeno těžké zkoušce. Díky tomu, že se ve filmu Liška a pes objevují nadčasová témata lásky, odvahy a trvalého přátelství, stal se tento snímek jedním z uznávaných klasických pokladů studia Disney. (oficiálny text distribútora)

eMeMko

Další disneyovka ze světa zvířat, tentokráte zaměřená na přátelství, posléze nevraživost a nakonec opět přátelství mezi liškou a psem. Co mě hned od začátku trochu chybělo byla úvodní písnička, titulky běžely bez jakéhokoliv podkresu, takže jsem si nebyl nejprve jistý, jestli nemám nějakou špatnou verzi. Bohužel v tomto duchu se nesl celý film. Písní bylo extrémně méně než v předchozích snímcích a když už konečně nějaká zazněla, nestála za moc. Naproti tomu zvířecí představitelé byli skvělí, nejvíce mi k srdci přirostla housenka, která se celým příběhem prolínala ve stylu veverky z Doby ledové. Finální hodnocení: Průměrný animák, který neoslní, ale ani neurazí. ()

kaylin

Mám rád Disneyho filmy a musím říct, že ty celovečerní mi říkají víc než snímky krátkometrážní. Tady je to klasický příběh o přátelství, které z principu nemůže fungovat, ale ukazuje se, že je prostě silnější než principy. Nijak zásadně originální, ale ty postavy je stejně možné si zamilovat. Líbí se mi i zakomponování minipříběhu s housenkou. Hned to má ještě další náboj. ()

Han22

V životě jsem o tomhle filmu neslyšel, ale on je to Disney. A i když Disney v 70-80. letech netočil žádné klasiky, pořád uměl určitou kvalitu. A liška a pes je výborný animáč, který umí děti i mírně poučit (liška patří do lesa a ne jako mazlíček do domu). Je tu lišče Tod o které se stará postarší hospodyně a štěně Copper, který má lovci posloužit jako lovecký pes. Ti dva se skamarádí, ale brzy je jasné, že pes a liška v přírodě stojí na opačných stranách. Krásně nakreslená příroda, zvířátka, pár písniček, roztomilé, něco humoru který obstarávají dva ptáci honící housenku (s očekávanou pointou). Zvířata tu umírají, ale mimo záběr, nechybí tu brutální finální boj s medvědem. A i to finále je pěkné a reálné - hrdinové si pomůžou, ale patří do jiných světů. Zkrátka moc krásná pohádka na silné 4* a animovaný film roku 1981. ()

helloween93

“Throwback Thursday #49” - Přiznám se, že jsem vůči filmu měl lehké předsudky, že bude film infantilní apod. Zmýlil jsem se, tenhle animák se zaměřuje na sílu neobvyklého přátelství mezi loveckým psem a liškou, kterému se do cesty postaví okolnosti, ale co by to bylo za přátelství, kdyby ty překážky nepřekonalo. Nosný příběh doplňuje sova se svými moudrými názory a dva ptáci, kteří chtějí sežrat housenku. Pobavil i lovec Amos a jeho seniorní lovecký pes Chief. Takový oldachoolový feel-good animák, který by měl být známější, než ve skutečnosti je. On tedy v USA platí za klasiku, ale u nás nejde úplně o provařenou Disney pohádku. Shlédnuto na Disney+ ()

Derek

pravdepodobne oblubeny animak johna woo-a, kde mi to prislo ako zjavna inspiracia pre jeho osudove heroic bloodshed filmy. mame tu dvoch kamaratov od detstva, ktory ked vyrastu stoja na opacnych stranach zakona. ako hovorim typicky john woo. inak disneyovka je to prijemna i ked nic revolucneho, opat potesi neskutocna animacia a som i rad za striedmu dlzku lebo dejovo to nie je nijako extra bohate. mini pribehy ostatnych postaviciek nastastie neprekracuju hranicu unostnosti... ()