Šesť pohrebov a jedna svadba

• Česko Šest pohřbů a jedna svatba (viac)

Svatba s milovanou ženou je úžasná věc, oddaní kamarádi taktéž. Co zlého se může stát? Jediné, po čem Kyle touží, je vzít si krásnou Lauru. Trochu panovačná a vše kontrolující Laura zase touží po pohádkové svatbě. Dříve než si milenci před oltářem řeknou své ano, je třeba rozloučit se se svobodou... Pět kamarádů naplánovalo divokou jízdu v Las Vegas - hudba, alkohol, drogy, rozbitý nábytek... Náhodná smrt odstartuje sérii vražd - kamarád proti kamarádovi, bratr proti bratru, manžel proti manželce... Události berou rychlý spád. Z děje čiší vtip, ironie, nadsázka. Dokáže člověk, kterého žene strach, opravdu jít přes mrtvoly? Originální, drsný a provokativní thriller s prvky nejčernějšího humoru, nečekanými zvraty a napínavými scénami spojuje tarantinovský styl s paradoxním humorem filmu Mělký hrob. (oficiálny text distribútora)

vitac.

Po téhle černé komedii mám dobrou náladu a to se cení - však to znáte, konec dobrý, všechno dobré a člověk má pak tendenci zapomenout a/nebo odpustit všechna předchozí příkoří:) Pár jich bylo... Ulítlost mi nevadila ani trošku, ale uječenost a hysteričnost jo, stejně tak jako jakási šroubovanost, neplynulost (jinak docela zajímavého) scénáře, či občasná nepřirozenost monologů a dialogů. Přesto je mi líto nechat hodnocení v tomto případě "jen" na třech, protože legrace jsem si ve Very Bad Things našel slušnou porci, tak si dovolím udělit slabší čtyři. ()

OG_Swifty

Cameron Diaz se tu nastesti moc neobjevuje, ale i tak to tenhle film moc nezachranuje od podprumerny az spatny zabavy. Rezisersky debut se Bergovi moc nevyvedl, ale nevadi.. postupem casu se beztak ukazalo, ze jeho reziserske kvality jsou jinde. Film se snazi byt vtipny tim, ze do debilniho (ale treba vzdalene moznyho) pribehu o neumyslne vrazde nabaluje debilni komplikace, ktere se podepisuji na mentalnim zdravi vsech zucastnenych. Bohuzel komplikace jsou bud uplne debilni (ala montovani rozrezanych casti tel..) nebo neuveritelne trapny (ruzny lapsy zucastnenych). Kariera Jona Favreaua tohle prezila, skoda ty hanby pro atraktivni Jeanne z Vodniho sveta... nejlepsi na tomhle filmu byla jednoznacne ta stripterka / prostitutka. ()

MMR

Teď vážně nevím, jestli jsem viděl správný film, ale snad ano. 75% filmu se tam hádají a navzájem na sebe řvou. To má být film? Velice přehnané, opravdu nevím, co si o tom mám vlastně myslet. Nebylo zde nic, co by mě mělo rozesmát. Naštěstí jsem se na to díval v nočních hodinách, což má nejspíš vliv na moje hodnocení, protože jinak vážně nevím, proč dávám tolik. P.S.Tak jsem nakonec po 10 minutách hodnocení snížil, nedalo mi to. ()

HappySmile

Není to ten typ černé komedie, u které se budete smát. Jsou to spíš takové ty tragické scény, které jsou vlastně až komické. Nápad skvělý, herecké výkony taky dobré. Konec neměl chybu. Jenom se musíte připravit na to, že v tomhle filmu se 96 minut z 97 jenom řve, řve, řve, řve, řve, řve, řvééééééééééééé! ()

Marek1991

Ako z jednoduchosti spraviť zložitosť? Ak neviete, pozrite si tento film. Hlavné postavy ma neoslovili, príbeh sa mi nepáčil a ani konanie postáv, ale v celku to bola sranda, zápletka ako na pohľadanie. Irónia, kriminalita a partia bláznov, ktorí radi pochovávajú svojich kamarátov do púšte, veď kto by ich tam našiel. :) ()

• Když se chlapi pokouší zbavit mrtvoly, Christian Slater se zeptá: "Dělali jste to už někdy předtím?". Stejnou otázku položí ve filmu Heathers (1989), když se pokouší zbavit jiné mrtvoly. (HappySmile)
  • Slovo "fuck" nebo jeho obdoby, jsou použité ve filmu celkem 124x. (HappySmile)