Mildred do Akademie pro čarodějnice doslova vletěla, a to rovnou mezi popelnice. Zachrání ji Maud, která se stane její věrnou přítelkyní, což se nedá říct o ostatních dívkách, ani o některých učitelkách. Přesto se Mildred dostane až k závěrečným zkouškám - a jak dopadnou? Stane se z Mildred skutečná čarodějnice? (oficiálny text distribútora)

Eriol

Viděl jsem pár dílů a vyloženě špatné mi to nepřišlo. Pro starší diváky možná jako zdroj odreagování (vypnout mozek podmínkou) a recese, pro děti zřejmě příjemné spestření dne po seriálech o veselých zvířátkách v lese, nebo problémech americké mládeže z bohatých čtvrtí... 60% (Za každý rok věku nad 10 let 10% dolů) ()

type_B

Tento seriál mě vždycky bavil. Velmi zajímvý komentář zde má monolog. (J. K. Rowling vykradla spoustu věcí - a o tom, že každý příběh H. Pottera je stejný už z hlediska kompozice, kterou vždy tvoří rámec školního roku, je skoro zbytečné psát (sic!). :D )Z5 k seriálu: Mildred je sympaťačka a vždycky jsem jí fandil proti těm dvěma žalujícím šprtnám. Jako celek se mi seriál přece jen tak blbý nezdá, i když si to myslí většina přítomných. Hvězdičky dávám za milou béčkovitost a za to, že se při tomto seriálu nadmíru báječně pije čaj se sušenkami! [sušenky se prosím pěkně jedí, to jen aby nedošlo ke zmatku, případně zadušení] To je ostatně dáno původem - v Commenwealthu vědí, co se k čaji o páté - ve slušné společnosti - nejvíce hodí. A jestli chcete namítat, že Mildred vlastně není žádná čarodějka, páč se jí kouzla nevedou, tak říkám, že Potter byl taky nejdříve takový usmrkaný fakan, a podívejte se, kam to dotáh. ()

MM_Ramone

Zdá sa, že debilní, zdegenerovaní Angličania majú záľubu v moderných coolových teenagerských bosorkách, čarodejniciach, kúzelníkoch a podobnej trapnej magickej hávedi. Ešte pred tým ako sa objavila filmová podoba Harryho Pottera bol vo Veľkej Británii vyprodukovaný stupidný televízny seriál "Čarodejnice školou povinné". Cieľovou skupinou boli zamindrákované, komplexom menejcennosti trpiace puberťáčky. "Nezbedná bosorka" im mala pozdvihnúť sebavedomie. * ()

cheonsacz

Kdo seriál nesledoval poprvé na dnes již neexistujícím Supermaxu, ale například až o mnoho let později na ČT1, tak nepochopí to kouzlo jaké seriál tehdy mělo. V té době se v Česku nevysílal žádný podobný seriál s tématikou čarodějnic jako studentek (co si pamatuji seriál "Charmed" (česky Čarodějky) se vysílal až o nějakou dobu později). Také srovnávat seriál s Harrym Potterem je úplná pitomost vzhledem k tomu, že první kniha podle níž je tento seriál inspirován vyšla v roce 1974 a první díl Harryho Pottera až v roce 1997, tedy o 23 let později (a to Harryho Pottera miluji, ale laskavě si ujasněte co zde bylo první než budete házet komentáře křičející "plagiátorství" na všechny strany nebo vypouštět kecy typu "variace na Harryho Pottera") a tato knižní série patří v Anglii k bestsellerům dětské fantasy což dokazují 4 milióny prodaných výtisků. Samozřejmě dnes musí seriál působit komicky a efekty taky stojí za prd ve srovnání s tím co seriály dovedou dneska, ale na tehdejší dobu to bylo dobré. Připadá mi smutné, že lidi dneska na csfd házejí "odpad" na všechno jen, protože to není na ně dost "moderní" nebo dost "vyspělé" či dost "originální a obvykle jen hodnotí po jednom či pár dílech nebo podle toho jak hodnotí ostatní. Tento seriál si rozhodně pouhých 33% nezaslouží. ()

ElStupido

Prdelní ksicht Mildret Virválová aneb škola pro chudé a hnusné čarodějnice, které v Bradavicích nechtěli. Jako malý jsem tenhle seriál nesnášel, ale přesto jsem se na něj nemohl přestat dívat. Proč? Možná proto že v sedm ráno v telce nic jinýho nebylo? Nebo protože mě slečna Krákavá zhypnotizovala? To už se asi nedozvíme. Stejně tak jako se nedozvíme zda se z Mildred stane opravdová čarodějnice nebo jestli se ze slečny Metlové nakonec vyklube Lord Voldemort. Tuhle záhadu už nechávají vyřešit nás, mentálně zaostalé, slintající diváky tohoto geniáně vypatlaného seriálu. DJEKUUJEEME!! AHAHAHAHHAHAHHAHAAHAHAAAA *tlesk* *tlesk* *tlesk*. ()

• Fenella (Julia Malewski) a Griselda (Poppy Gaye) ze čtvrtého ročníku   v epizodě Nezvaná říkají, že jsou v posledním ročníku. Ročníků je ovšem pět. (Tichošlápek)
  • Doslovný překlad originálního názvu seriálu „The Worst Witch“ je „Nejhorší čarodějnice“. (ČSFD)
  • Na Halloween (říjen 2000) CITV kvůli populární poptávce vytvořil časopis „Čarodějnice školou povinné“. (ČSFD)