Po celý svoj život robil drsný Jack Carter (Sylvester Stallone) špinavú prácu za iných, ktorí si nechceli zababrať ruky, ale mali dosť peňazí na to, aby si niekoho najali, nech to urobí za nich. Vždy pracoval sám a dôrazne dbal a to, aby nikam nepatril a nikomu na ňom nezáležalo - pretože nadviazanie akéhokoľvek vzťahu robí človeka (nielen) v jeho pozícii zraniteľným... Keď jedného dňa jeho brat Richie zahynie pri autonehode, vráti sa Jack po dlhých rokoch späť do rodného mesta, aby Richieho rodine vynahradil všetko, čo u brata tak trestuhodne prepásol. No jeho švagriná Gloria (Miranda Richardson) a neter Doreen (Rachael Leigh Cook) mu nedôverujú a nevedia, čo si majú o jeho náhlej zmene myslieť. Je jasné, že sa bude mať čo obracať, aby si ich získal. Ibaže keď Jack zistí, že jeho brata v skutočnosti niekto zavraždil, zabudne na svoje predsavzatia a dobré úmysly. Myslí už lne a len na pomstu...! (TV Markíza)

MM_Ramone

Tento titul je remake rovnomenného anglického filmu z roku 1971. Ten som nevidel, takže nemám možnosť ich porovnávať. Verziu z roku 2000 natočil režisér Stephen Kay a do hlavnej úlohy obsadil Sylvestra Stalloneho. Jeho herecká kariera bola v tom čase v kríze. Objavoval sa v podriemerných snímkoch. V tomto filme stvárnil postavu Jacka Cartera. Je to sympatický drsňák, ktorý musí objasniť a pomstiť smrť svojho brata. Nie je to žiaden dychberúci krimi thriller, ale Stallonemu to s briadkou a v bielej košeli, kravate, drahom obleku a s tmavými slnečnými okuliarmi celkom pristane. *** ()

Xmilden

Stallone svou postavu vybaví dostatečně machovským charismatem, ale tvůrci to celé stejně pohřbívají v epileptických, občas zrychlených záběrech, takže ve finále si člověk nejvíce odpočine až celý tenhle tijátr skončí. Sylvester neprožíval na přelomu letopočtu stejně jako Arnold nebo Jean-Claude dobré období. 35% ()

Phobia

Sejměte Cartera, toho olezlého váguse s ksichtem jako sloní prdel - vrásčitým a zcela bez výrazu (pečlivě jsem zkoumala, zda se to obočí zalomené uprostřed čela někdy pohne - ne!). Sejměte scénáristu, který sepsal příběh tak ošolíchaný, zbytečný, nudný a blbý, že se pokoušely současně spáchat sebevraždu jak pravá, tak i levá hemisféra mého mozku (snažily se utopit v mozkomíšním moku). Sejměte kameramana, za ty příšerně nepřirozené, stupidní, jakože "moderní" záběry. Sejměte střihače, už tak úděsnou práci scénáristy a kameramana dokázal nahodilými pohyby "nůžek" učinit víceméně nesledovatelnou. A hlavně sejměte režiséra, co nedokázal hercům ani komukoliv jinému vdechnout sebemenší jiskru a ještě se z tohohle upatlaného srance snažil udělat "umění" různými pseudoefekty (překrývání obrazu, jeho roztřesení, otáčení vzhůru nohama, bezdůvodné zpomalovačky v bezvýznamných situacích atd., etc.). Kdyby na scénu naklusal Clive Owen a svou smrtonosnou mrkví vykonal ortel na všech zúčastněných, byl by to nanejvýš uspokojivý závěr. Takto se musím do druhé hvězdičky hodně nutit (ale tu jednu mám přece jen vyhrazenou pro ještě slabší kusy). 33% ()

Pepinec

Jedno staré pořekadlo praví, že když není výkon, musí být design. To zde bylo naplněno do puntíku a skutečně zabralo. Nudnou konverzačku, místy okořeněnou road tripy skrz město a občasnou bezdůvodnou boxerskou vložkou, se podařilo zabalit do hávu, který má sklony promíjet. Nekompromisní divák nechť si uberu jednu hvězdu, odpůrce Stalloneho léty a obrnou vytrénovaného štronza nechť škrtne i hvězdu druhou. ()

OG_Swifty

Patřím k "mladší" generaci, ke které se originál dostal o mnoho později než tato verze. Když jsem po X shlédnutích potom viděl originál, už mě to tolik neoslovilo, jako tento remake. Sylvester hraje dobře a přestože zbytek filmu nemusí na každého tak zapůsobit, na mě to zabírá a já se hrdě hlásím do fanclubu tohohle filmu! ()

• Tímto snímkem pomohl Sylvester Stalloney Mickeymu Rourkovi vrátit se zpět do filmového průmyslu. (Chris Masters)
  • Všimněte si předních světel Carterova automobilu, která po roztržce s Las Vegaskými pronásledovateli utrpěla vážná poškození a nefungují. Když ale Carter posléze opouští noční klub, jsou zase v pořádku a v plné síle. (Conspi)
  • Když je mezi dvěma telefony navázáno spojení, v pozadí by se neměl ozývat oznamovací tón, jak se stalo ve scéně, kdy Carter (Silvester Stallone) praštil se sluchátkem telefonu. (Conspi)

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore