Neschopný námorný dôstojník, nadporučík Tom Dodge (Kelsey Grammer) v rámci svojho povýšenia na kapitána, v čom mu pomôže admirál Dean Winslow (Rip Torn), prevezme velenie na vyslúženej dieselovej ponorke Stingray. Pri vojenskom cvičení s ňou má byť pohyblivým terčom pre supermodernú flotilu, ktorej velí nesympatický admirál Yancy Graham (Bruce Dern). Dodgeov sen o velení na atómovej ponorke sa zdá v tejto chvíli nedosiahnuteľný. Vďaka svojej prefíkanosti a s podporou svojej posádky, zloženej z bizarných postavičiek, však kapitán oklame nepriateľa a dokáže, že víťazstvo v podmorských bitkách nie je len vecou technickej prevahy... (TV JOJ)

Nancy

Já nevim, ale mě se to líbilo. Nesmíte to brát jako něco, u čeho se budete válet smíchy, protože tenhle styl humoru nesedne úplně každému. Mě ovšem ano. Herci jsou příjemní, děj je sice trochu slabší stránkou filmu, ale výborné scénky a skvělé vtipy tento příběh výborně osvěží a dodají mu tu správnou pohodovou atmosféru. Stačí jen od toho moc nečekat. ()

Jean_Calid

U hodnocení filmu jde o s ním spojená očekávání. Poprvé jsem ho viděl jako malý kluk (film je o několik let mladší než já) a bavil jsem se, ačkoliv jsem některé narážky moc nechápal (a nemám na mysli jen to tetování). I dnes po letech si film užiji jako jednoduchou a zábavnou blbůstku, která je přitom o několik levelů výše než všechny Scary Movie a podobně. A samozřejmě mi tehdy učarovala Lauren Holly :) ()

lennyd

Kapitán Tom Dodge (Kelsey Grammer) již po několikáté žádá o přidělení vlastní ponorky, ale pokaždé je odmítnut. Nyní má poslední šanci, jinak bude muset odejít do námořního důchodu, což vedení taktéž nechce - a tak mu přidělí starou polorozpadlou rachotinu a posádku, ve které by normálního člověka jen pohledal. Zároveň dostává první testovací úkol - musí proplout pod nejlepší americkou obranou a zničit cvičné cíle... Ponorkové filmy můžu v jakémkoliv množství, a komedie vlastně taky - takže jsem byl docela zvědav, na první ponorkovou komedii - a zklamán jsem nebyl. Ne že bych od počátku do konce padal na zem smíchy, ale sem tam se některý vtípek docela povedl (a sem tam holt ne). Herecké obsazení je odpovídající žánru, tedy takové obyčejné - a jediné známější jméno, William H. Macy má velmi podřadnou roli (a kromě deseti minut na začátku a deseti na konci jej takřka neuvidíme). Ale co už, cílem filmu určitě nebylo vyhrát Oskara, ale diváka pobavit, což se minimálně u mne podařilo.. ()

Fikovec

Uniká mi zjevně něco, když čtu komentáře, protože na to evidentně většina koukala, jako kdyby to měl být hluboký film na smrtelně vážné téma. Já osobně jsem si to pustil jako absurdní parodickou komedii. A zklamán jsem nebyl. Je to tak praštěný, že jsem si skvěle odpočinul s tím, že mohu po práci vypnout mozek a zasmát se. ()

Aidina

In the Navy... sice jednoduchý příběh, ale mám pro tento film slabost, pro jeho svěží a netradiční humor. Oddychová parodie na válečné ponorkové filmy. Partička těch nejhorších námořních looserů vedená praštěným kapitánem Dodgem se plaví na lehce rezavé a zastaralé ponorce ale v plné zbroji. Co mě pokaždé pobaví je scéna se Sonarem, jak předvádí velryby... to se prostě nedá:-)) ()

• Kapitán Dodge se ohrazuje proti přítomnosti poručíka Lakeové na palubě a odvolává se na zákon amerického námořnictva, který zakazuje přítomost žen na ponorkách. V roce 1995 (rok před premiérou) se Solveig Kreyová stala historicky první důstojnicí na ponorce. (Angie91)
  • Ponorka použitá ve filmu byla spuštěna na vodu dne 15. března 1943, za války prodělala několik hlídek v Pacifickém oceánu, načež byla několikrát poškozena (následně opravena) a koncem své životní cesty zamířila do Pearl Harboru. Od té doby sloužila v záloze. Mezi lety 1962 a 1971 sloužila jako záložní tréningová ponorka a byla následně vyřazena. Koncem roku 1975 byla přeměněna na muzeum. V březnu roku 1982 byla ponorka – tedy jako muzeum – otevřena veřejnosti. V roce 2016 byla ponorka pro veřejnost uzavřena, odtažena do suchého doku a po necelých dvou měsících byla opět otevřena pro veřejnost. Je otevřená dodnes a pravidelně se u ní konají tradiční oslavy. (TutanKrupan)