Harry Potter a Tajomná komnata

• Česko Harry Potter a Tajemná komnata (viac)

Harry Potter (Daniel Radcliffe) sa po prázdninách vracia do Bradavíc a nastupuje do druhého ročníka. A to i napriek varovaniu domáceho škriatka Dobbyho, podľa ktorého mu v Bradaviciach hrozí smrť. V škole kúziel a mágie sa však skutočne začnú diať čudné udalosti. Na stenách sa objavujú neznáme nápisy a niektorí študenti sú prepadávaní tajomným prízrakom. Čo s tým má spoločné Tajomná komnata? Stojí za spiknutím opäť Voldemort? Záhadu sa Harry vydáva rozlúštiť spoločne so svojimi priateľmi - Ronom (Rupert Grint) a Hermionou (Emma Watsonová). (TV Markíza)

juta

Pořád si to drží pohádkový styl, i když byl o poznání drsnější než v Kameni mudrců. Je tu podobná zápletka jako z předchozího dílu, která je doplněná o nové postavy, ať z dobré, tak ze špatné strany a příšery baví. Škoda, že Chris Columbus natočil jen první dva Herráky. Další díly už nejsou pro rodiné sledování to pravé ořechové, jsou moc krvavé. ()

Skejpr

S několika letým odstupem a po shlédnutí extended verze musím objektivně jít s hodnocením o jednu hvězdu nahoru. Mé původní pocity z filmu byly velmi rozpačité, hlavním důvodem byl na jednu stranu otrocký přepis předlohy a zárovn vynechávání motivů a hektické poskakování. 13 minut navíc ale řeší docela dost, film je sice neskutečně dlouhý, opticky to ale nevypadá a těch pár scén navíc film příjemně promazává v místech, kde kinoverzi drhla kolečka. Originální znění je nezbytné, dabing zabíjí neskutečně moc, včetně výkonů dětských herců. Columbus dotáhnul universum na, v danou chvíli dostupné maximum, další film by ale už nedal a je dobře, že odstoupil od válu a předal štafetu dalším. ()

Dudek

Pokračování úspěšného fimu se snaží předchozí díl překonat v tolika věcech, že musí být každému jasné, jak to dopadne. Ano, přesně tak, a proto se z něj bohužel stává snímek, o kterém platí jedna prastará věta: "Pokračování je horší než první díl." a stává se z něj snadno zapomenutelný filmový zážitek. ()

CheGuevara

Chris Columbus bradavickému expresu mašinfíruje podruhé a o poznání osobitěji. Tentokrát se nemusíme zdržovat představováním pravidel kouzelnického světa, což výrazně pomohlo na intenzitě snímku. Navíc oproti jedničce Tajemná komnata dostala mnohem temnější obrysy, které někteří mylně přisuzují až Cuaronově svérázné adaptaci. Tentokrát totiž Harrymu nejde po krku roztomilý trol nebo ještě roztomilejší tříhlavý pes, tady si malí kouzelníci musí poradit s mnohem nebezpečnější havětí, u které není těžké uvěřit, že tahle zvířátka můžou i zabít. Díky tomu tvůrci vyčarovali stísněnou atmosféru smrti, která je ve spojení s nevinnými "druháky" o to více tíživější. K tomu si připočtěte i otázky rasismu a zla v nás a hned je rozverný duch prvního dílu ten tam. Tak temný film by byl pro dětské diváky těžce stravitelný, a tak nám Columbus dopřál jako rozptýlení Zlatoslava Lockharta, který je v podání Kennetha Branagha bezchybný. Dvojka je jednoduše již vyzrálé fantasy, co tají dech jak dětem tak i dospělým. ()

MrHlad

Columbus sice natočil o něco lepší film, než byl Kámen mudrců a podařilo se mu nacpat tam o něco lepší triky (které ale i tak mají k dokonalosti daleko), ale hodně přehnaná délka a slabý hlavní představitel, který mě začal nudit asi po třiceti minutách, to stahují na průměr. Nebýt lahůdkového Branagha a Isaacse, asi by to bylo ještě za míň. ()

• Lucius Malfoy (Jason Isaacs) měl původně vypadat jinak. Měl mít krátké vlasy a oblékat se podobně jako mudlové. Jason Isaacs ale přišel s nápadem, aby měl Lucius dlouhé vlasy a jeho oblečení bylo takové, jaké nakonec vidíme ve filmu. To, že Lucius nosí hůlku jako součást vycházkové hole, byl také Isaacsův nápad. Nelíbila se mu myšlenka, že arogantní čistokrevný kouzelník a aristokrat pohrdající Mudly by měl vypadat a oblékat se jako oni. To by podle něj nedávalo smysl, a tak se od nich chtěl co nejvíce odlišit. (Elizabeth13)
  • Ve scéně, kdy Harry Potter (Daniel Radcliffe) chytá zlatonku, ruku mu zlomí poblázněný potlouk, načež si ji dá Harry k tělu. Ve chvíli, kdy chytí zlatonku, spadne z koštětě a potlouk po něm stále jde, je možné všimnout si, že se Harry chová, jakoby byla jeho ruka v pořádku. Hned v dalším záběru pak opět drží paži u těla. (Andyy321)
  • Přestože byla Tajemná komnata finančně velmi úspěšná, prodalo se na ni o 20 % méně lístků než na Kámen mudrců. (HappySmile)

Marvel urval další rekord

Marvel urval další rekord

23.10.2015

7 let, 12 filmů... 9 miliard dolarů. Marvelácký filmový vesmír je zjevením, které se momentálně snaží zkopírovat celý Hollywood. Každý chce mít svoji provázanou značku nehledě na to, jak velký to… (viac)