Masakr na holčičím večírku

(neoficiálny názov)
  • USA The Slumber Party Massacre (viac)

Osmnáctiletá Trish je sama doma, a tak se rozhodne pozvat holky na mejdan. Jedna z nich je nová a lepší než ostatní v basketu, takže ji tam holky logicky nechtějí, a než aby se nechala prosit, rozhodne se zůstat doma (což je náhodou hned přes ulici) se sestrou. Mezitím se ale uprchlý vrah pěti lidí rozhodne zúročit svojí náklonnost k vrtačkám a s jednou vyrazí přímo za holkami. A kdo jim pomůže než právě jejich vyvržená kamarádka... (ČSFD.cz)

eraserhead666

Ejhle jak dokáží být dívčí pyžamové párty masakrózní. Snad až příliš typický krvavý slasher své doby, který je zajímavý hlavně svým ženským pojetím a ženským příspěvkem k tématu. Pokud jsem dobře rozluštil jména, napsala jej žena, jiná žena jej režírovala, ženy se ve filmu objevují v pro ně z patriarchálního hlediska netypicky dělnických profesích, ženy jsou hlavními hrdinkami, muži jsou zde jen dekorační kusy masa určené na porážku. Vadí mi to? Ne, právě proto jsem si to docela užil. A nevidím jediný důvod, proč by to tak nemělo být, obzvláště, když se ty ženy chovají a jednají úplně normálně. Začátek tradičně trošku slabší, ale pak se to docela rozjede, vrah je poměrně zajímavý (nevím proč, ale docela mi připomínal manžela Heleny Vondráčkové), objeví se pár zajímavých scén (scéna s ledničkou), hodně nahých scén, klasická osmdesátková atmosféra (je zajímavé, jak jsou podobné filmy trochu na štíru s logikou a logickou posloupností - tady hlavní hrdinka např. řekně kamarádce do telefonu, že jí někdo chodí po domě, objeví otevřené dveře od domu, zavře je a pak si klidně sedne ke klavíru a začne hrát - ale nijak to neubírá na atmosféře (a možná jí to i pomáhá vytvářet). A samozřejmě musím pochválit hudbu, tuhle osmdesátkovou horrorovou hudbu prostě miluju. ()

Kudly4

Tak jsem opět po delší době dostal chuť na nějaké to retro a jelikož včera vyšel v pořadí 5. díl The Slumber Party Massacre, tak byla povinnost vidět tenhle původní. Musím ale říct, že se mi to vůbec nelíbilo, vrah tu běhá bez masky, přišlo mi to všechno odfláknutý, Gore nic moc, občas mimo kameru, žádná zapamatovatelná scéna. Atmosféra skoro žádná. Hodně, hodně průměrný až podprůměrný Slasher. Aspoň ty holky tu jsou některý pěkný a nechybí mírná nahota, ale to je asi tak jediný co bych pozitivně ohodnotil + top scéna - naháněčka v šatně ve škole. ()

Campbell

Výborná oddychovka která respektuje slashery jak jen může. Tohle je prostě parádní béčko které mě baví. Žádné přehnané kraviny, sympatické postavy, nahotinky a skvělý oddech. Mám poměrně rád celou sérii, a vždy si je rád pustím. Navíc vraždama se nešetří a vypadají poměrně slušně. Není to sice nic co by jsme 100x neviděly, ale je to prostě moje srdcovka. ()

Goldbeater

Solidní osmdesátkový slasher o „vrtačkovém vrahovi“, u něhož si mnohokrát říkáte, zda je ta či ona scéna opravdu myšlena vážně, jelikož očividné nadužívání hororových klišé a minimálně jedna opravdu vtipná hláška zabijáka musí nutně znamenat vykročení vstříc komediálnímu žánru. Ač je otázkou, do jaké míry bylo toto žánrové rozštěpení tvůrčím záměrem, film dostatečně baví a jako oddychová jednohubka splňuje svůj účel. A rozhodně jako filmařina ještě stále vyznívá stabilněji než opravdu bláznivé pokračování s rock 'n' rollovým zabijákem. ()

obitus

Dalsi z rady slasheru stavicich na uspechu prvnich Patku 13. Nastesti je tu kompletne zastoupeno vse, co by mel poradny slasher mit a dycha z toho ta spravna atmoska. Holky jsou celkem pekny a ani trochu se nestydej, vrahoun je sice bez charismatu, ale jeho kamaradka obri vrtacka vetsinu vynahrazuje. Skoda, ze nektera zabiti probihaji mimo zaber. Prakticky jsem se nenudil a pripoctu-li k tomu nekolik hodne povedenych zaberu a par lehkych vtipku vychazi mi hodne slusna zalezitost. ()

• Scenár, podľa ktorého sa natáčal film, sa pôvodne volal Don't Open The Door (Neotvárajte dvere). (beso74)
  • Keď si Trish (Michelle Michaels) spomenie, že nechala zapnutý horák, vezme z neho kanvicu s kávou holými rukami, akoby ani nebola horúca. (Arsenal83)
  • V scéne, kde Russ Thorn (Michael Villella) sleduje, ako Kimberly (Debra De Liso) a Jackie (Andree Honore) vychádzajú po schodoch na Trishinu (Michelle Michaels) verandu, sú Kimberlyine ruky prázdne. Keď však vojde do domu, v pravej ruke už drží plechovku piva. (Arsenal83)