Film vychází z původní populární hry Bloodrayne. V osmnáctém století, v Rumunsku, Rayne, mladá dhampirka (napůl člověk a napůl upír), náchylná ke slepé zuřivosti z krve, ale posedlá výčitkami svědomí k lidem, se snaží pomstít matčin únos a vraždu, kterou spáchal její otec Kagan, král upírů. Osiřelá a přinucena hledat si útočiště v cirkusovém, šíleném představení, které je jediným místem, kde jsou její schopnosti tolerovány, Rayne nezná své schopnosti dokud jedné noci neochutná lidskou krev, když se postaví proti muži-silákovi z cirkusu. Sžírána krvežíznivostí a trápená svou novou identitou se transformuje do Bloodrayne a živí se krví upírů, odmítajíc brát život nevinným lidem. Dva lovci upírů, Sebastian a Vladimir z Brimstonské společnosti ji přemluví, aby se připojila k jejich úkolu, zničit nejhoršího a nemojcnějšího ze všech upírů v zemi, jejího otce. Závodí při hledání třech ústrojí - talismanů: Srdce, oko, a žebro tepané z praotce upíra, Beliara, po kterém touží i Kagan. Talismany dávají jejich držiteli moc přivést zem do temnoty dovolující ovládnout upíří plémě navždy... (oficiálny text distribútora)

Avalon820

Uwe Boll se vrací s další adaptací počítačové hry. Nutno přiznat, že je jednou z jeho zdařilejších, což je zároveň i negativem, neboť i přesto jde o špatný film. Bohužel, je to tak, Bloodrayne jsem věřil, je jednou z mých oblíbených her, námět je velmi zajímavý a hlavní hrdinka (zejména pak její sporý obleček) stojí za pohled. Ale všechno je špatně. Příběh zcela zbytečně překopaný, s herním má jen málo společného, dialogy hloupé, přehloupé a Kristanna Loken v roli Rayne se hýbe jako poleno. Velice slabé dvě hvězdičky jsem udělil za nostalgii (hra ve mně zkrátka zanechala hodně) a za obsazení. Jména jsou to slavná a i v těch příšerných rolích se na ně dobře dívá. A závěrečný souboj byl i přes velice slabé triky velmi zábavný. // Po čase stahuji jednu hvězdu, protože to ve mě prakticky nic nezanechalo a to, co ano, mě zpětně spíše vytáčí. ()

teutates odpad!

Booože dejte už někdo Boll-ovi zvířecí kazajku a povinně na léčbu bez podmínečného propuštění... tohle je kluku na doživotí. Koho zajímá, jak tam nějaká Loken pobíhá v trapným oblečku a jakože zabíjí "upíry". Absolutně nechápu, jak přesvědčil Kingsley-ho do tady tý koliky. Nejenom, že to nemá ani hlavu ani patu, ale ještě to působí tak strašně lacině, že se chce člověku z toho až plakat. Mám pocit, že svým mobilem bych natočil akčnější promo, jak zajíc Tonda skáče po pohovce. Odpad! ()

Djkoma

Tak jo vezmeme to rychle. Plusy tohoto filmu jsou v obsazení. Ano určitě potěší kráska v hlavní roli Bloodrayne terminátorka Kristanna Loken. Moc hezká slečna, která ve filmu ukáže nejen své hezké oči, ale i něco z těla, kterým ji obdařil Bůh(to byl druhý plus). Ben Kingsley, Michelle Rodriguez a Michael Madsen nebyli by jste šťastní, kdyby se takováto parta sešla v nějakém filmu? Určitě byli a jen mlsně by jste čekali na premiéru(plus č.3). Taky vím co by vám toto čekání a chuť hodně rychle zkazilo a to je jméno režiséra, které zní ... chvilka napětí, ale vy to už tušíte, když přeci jde o adaptaci počítačové hry... Ano a máme tu výherce a tím je Uwe Boll!!!! Je to on našich srdcí šampión a asi jeden z 6-ti miliard lidí na planetě, který by opravdu měl dostat zákaz točení snímku a jejich pohřbívání. Tímto se rychle dostávám k mínusům filmu a jednomu velkému problému. Tímto problémem je, že nejlepší na celém filmu je rychlá krátká milostná scéna Kristanny Loken s nějakým hercem. Vše ostatní je strašná břečka, v které se topí každý ať má Oscara (Ben Kingsley) nebo nemá(všichni ostatní). Snažit se adaptovat počítačovou hru a pak se vlastně na původní děj vybodnout přenést ho pár set let zpátky a naší krvavé královně dát do rukou meče ve tvaru jejich oblíbených "Kráječů lidí"? To někdo čekal, že ten film bude kvalitní, když zmizí Hitlerovu přisluhovači a neuvidíme lidi rozkrojené na půl a bez končetin? Ne nečekal, protože lidem, kteří svěří tomuto talentovanému režisérovi jakýkoliv film jsou lidi, kteří by měli být zavřeni v Bohnicích a doufat, že ještě někdy uvidí východ slunce jinak než skrz zamřížované zrcadlo svého pokoje. ()

M.a.t.t.

To, že nebude mať Bloodrayne s hernou predlohou spoločné takmer nič, sme tušili už od začiatku. To, že bude s najväčšou pravdepodobnosťou veľmi zle napísaná, natočená a zahraná sme v podstate tušili taktiež. Tak prečo sme ju vlastne sledovali? Napriek tomu si Bloodrayne úplné zatratenie nezaslúži, za čo môže predovšetkým Kristanna Loken a jej neskrývané prednosti (ehm), či občasný náznak dobovej atmosféry. Všetko ostatné je ale zle. ()

• Počet mrtvých ve filmu je 102. (ČSFD)
  • Scenáristka Guinevere Turner uviedla, že na začiatku dostala naštvaný telefonát od režiséra Uwe Bolla, ktorý jej nadával a žiadal, nech mu urýchlene odovzdá návrh scenára. Odovzdala mu teda prvú verziu, no na jej prekvapenie sa hneď začalo točiť, hoci bežne sa scenár niekoľkokrát prerába, kým dostane finálnu podobu a prvá verzia sa považuje len za hrubý náčrt. Neskôr bola informovaná, že Boll a herci následne prepísali veľkú časť jej scenára bez jej účasti počas nakrúcania a konečný film mal pramálo spoločné s tým, čo sama odovzdala, hoci má za scenár kredit. (Arsenal83)
  • V októbri 2016 sa podľa webu PrettyFamous umiestnil film na 1. priečke v rebríčku "Najhoršie horory všetkých čias". (martin1m2)

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (viac)

Ďalšia hra v rukách Bolla

Ďalšia hra v rukách Bolla

02.07.2005

Zázračný Nemec Uwe Boll si nedá pokoj. Jeho 20-miliónový Alone in the Dark nielenže (už tradične) pozbieral len tie najhoršie ohlasy a recenzie, ale, vďakabohu, v amerických kinách aj celkom slušne… (viac)