Krstný otec III

• Česko Kmotr III (viac)

Starnúci Michael Corleone (Al Pacino) ďalej pevnou rukou ovláda svoje obchodné záujmy, usilovne sa však snaží odpútať od kriminálnej minulosti a svoje obchody zlegalizovať. Jeho záujem sa presunul k nehnuteľnostiam a bankám a stal sa z neho zbožný a voči cirkvi nesmierne štedrý človek, lebo priazeň Vatikánu, kde má niekoľko vysokopostavených priateľov, má v jeho premene na bezúhonného človeka zohrať rozhodujúcu úlohu. Minulosť však nie je možné vymazať...Film získal sedem nominácií na Oscara. (STV)

Renton

Scénář: Mario Puzo, Francis Ford Coppola .. Už trochu zbytečné rozvedení osudů, které naštěstí drží výtečný Al Pacino, ale také nová herecká krev jakou je Andy Garcia. Zajímavé je sledovat jaký zvolil Coppola odlišný režijní přístup, kterému by ovšem slušel odvážnější prostřih, který by ještě pozvedl tempo. Jelikož však hodnotící škála CSFD nedovoluje více manévrování, musím dát (slabších) 5* i poslednímu partu. 90%. ()

Gemini

Odchod Michaela Corleona ze scény je i odchodem největší mafiánské ságy všech dob, a je odchodem velmi důstojným. Nastupující generace v čele s Andy Garciou se předvádí ve výborném světle a konečně někdo doplivnul až do Vatikánu. Co víc k tomu dodat? Snad už nic kromě toho, že je úžasné jak se podařilo Coppolovi dát znovu dohromady tu sestavu úžasných hvězd, která z velké části udělala Kmotra tím čím je a už navždy bude. ()

Disk

Takto důstojné zakončení by si přála každá filmová série. Nezbývá než smeknout před Puzem a Coppolou._______EDIT 9.6.2022 - nový sestřih z roku 2020: Třetí Kmotr - tentokrát v novém sestřihu - je taky famózní, ale upřímně se na ty první dva úplně nechytá. Je hezké, že si Francis Ford Coppola mohl konečně ten film přestříhat podle svých a Puzových původních představ, ale jinak nevím, v čem má být nový sestřih zásadní, když kromě staronového názvu CODA: Smrt Michaela Corleona byla jedna scéna z původní kinoverze přesunuta na začátek a jedna scéna vystřižena, přičemž zbytek zůstal zachován jako v kinoverzi. Aspoň mě opět potěšilo dokonalé digitální zrestaurování a nový remastering. Rozhodně ale nelituju, že jsem ten třetí díl viděl. Jede sice hodně na nostalgii (jakékoli procházky po Sicílii), ale vůbec mi to nevadí, naopak. Pořád to má svoje kouzlo. ()

StarsFan

V prvním dílu trilogie byl Michael studentem věřícím v dobro USA, aby ho události nakonec donutily zabít několik lidí a stanout v čele jedné mafiánské rodiny. V pokračování jeho krutost jen rosta, zabití vlastního bartra nechť je mi důkazem. Kam šlo v trojce pokračovat? Francis Ford Coppola naštěstí pochopil, že cesta dalších vražd ze strany Michaela by nepůsobila přirozeně, a rozhodl se nám Pacina představit jako psychicky zlomeného muže, který o vše přišel a který touží jen po odpuštění. "Chtěl jsem konat dobro. Co mě zradilo? Rozum? Srdce? Proč se tak zatracuji? Přísahám na život svých dětí. Dej mi šanci vykoupit se a já už nikdy nezhreším." V jedničce stál po Pacinově boku Marlon Brando, ve dvojce mu sekundoval Robert De Niro, ve trojce se představuje Andy Garcia, asi právem nominovaný na Oscara, ale za jediného, kdo Pacina kdy v Kmotrovi přehrál stejně považuji mladého Vita Corleona ve flashbacích druhého dílu. Nebudu zastírat, že Kmotr III je podle mě nejslabší díl série, ale ani to mě nedonutí, abych mu dala o hvězdičku míň. ()

Galadriel

Al zestárl do ještě větší démoničnosti, Diane je pořád standardně dobrá, přibyl skvělý Andy Garcia (který až na ten nos a výšku je mladému Alovi i podobný) a bohužel také Sofia Coppola, která je mnohem lepší režisérkou než herečkou. Ve výsledku jde o něco málo horší film než předchozí dva díly, ale pořád hodně slušný nadprůměr... 4,333* ;-) ()

• Pohřeb Michaela Corleone (Al Pacino) byl ve scénáři, několikrát se zkoušel, ale nikdy nebyl natočen. (don corleone)
  • Lucy Mancini (Jeannie Linero), milenka Sonnyho Corleone (James Caan) se v knižní předloze po Sonnyho smrti přestěhovala do Las Vegas a nebyla těhotná; se Sonnym dítě neměla ani nečekala. Z toho důvodu nebylo možné, aby Michael Corleone (Al Pacino) byl Vincentův (Andy Garcia) strýc. (Hopkins)
  • Před samotnou realizací Kmotra III vstoupila na scénu třikrát Kmotřička Smrt. První volbou pro Mary Corleone byla Rebecca Schaeffer, bohužel zemřela ještě předtím, než byly dohodnuty patřičné detaily. Joe Spinell (Willi Cici) byl těsně před natáčením nalezen mrtev ve svém bytě v Queens - dodnes kolem jeho smrti panují dohady. Do třetice se začátku prací nedožil Corrado Gaipa - roli Dona Tommasina po něm převzal Vittorio Duse. (don corleone)

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

Dočkáme se čtvrtého Kmotra?

05.12.2020

Přestože to zní neuvěřitelně, studio Paramount Pictures se podle všeho nebrání pokračování legendární mafiánské trilogie Kmotr. Ano, čtete správně. Zpráva přichází jen pár dní před premiérou nové… (viac)

Třetí Kmotr se dočká nové verze

Třetí Kmotr se dočká nové verze

04.09.2020

Studio Paramount se rozhodlo vydat nejen obnovenou, ale také kompletně přestříhanou verzi třetího Kmotra režiséra Francise Forda Coppoly. Cílem je umožnit tvůrcům dosáhnout své původní vize pro závěr… (viac)