Štyria maskovaní zločinci prepadnú v Seattli banku a prítomných vezmú ako rukojemníkov. Ich veliteľ Lorenz je ochotný jednať o podmienkach prepustenia rukojemníkov jedine s detektívom Quentinom Connersom. Skúsený policajný detektív je však v súčasnosti suspendovaný v dôsledku predchádzajúcej nevydarenej akcie. Všetko nasvedčuje tomu, že zločinci chcú len zdržiavať situáciu a naťahovať čas, aby ho získali pre svoje zámery. Aby sa prípad čo najrýchlejšie vyriešil, policajné velenie vráti odznak Connersovi a pre istotu mu pridelia mladého kriminalistu Shanea Dekkera ako nového partnera. Obaja policajti sa spoločne pokúsia zločincov prekvapiť a vlákať do pasce, ale lupičom sa podarí z banky uniknúť. Kým kriminalisti zaisťujú a vyhodnocujú stopy, lupiči sú stále krok pred nimi. Dekker začne lúštiť Lorenzov skrytý odkaz, ale neúspešne. Zdá sa celý prípad nedáva žiadny zmysel. Alebo áno, len ho zatiaľ nikto nevidí? (TV JOJ)

MATADOR

Chytře napsaný, ale bohužel převídatelný film. Chytlavé bankovní přepadení, mohlo být přeci jen drobátko delší, protože poté snímek ztrácí grády a pomalu upadá. Nějaké nelogičnosti se najdou, ale pokud dokážete vypnout a pouze sledovat, nic vám vadit nebude ;-) Hlavně s dvojicí Statham, Snipes. *** ()

lekr

Ve všech ohledech průměrná a klišovitá detektivka, která se celou dobu tváří jako epizoda z nějakého tuctového televizního krimiseriálu, aby v posledních dvaceti minutách divákovi zamotala hlavu zajímavým, i když trochu kontrontroverzním dějovým twistem. Oceňuji scénáristickou snahu o sofistikovanou podívanou, ale klasické přímočaré akční béčko, ve kterém si to Statham rozdá se Snipesem a které jsem také původně očekával, bych si užil mnohem víc. ()

sniper18

Je to mierne nadpriemerný krimi thriller s výborným obsadením. Má celkom dobrý príbeh o detektívovi, ktorý bol po predchádzajúcej nevydarenej akcii suspendovaný, ale keď skupinka zločincov prepadne banku a žiada jeho, je znovu povolaný. Ale zločinci všetkých prekvapia a podarí sa im uniknúť a tak detektív spojí sily s ambicióznym mladíkom, aby ich dostali. Spracovanie je celkom slušné, prvá dvadsaťminútovka vyzerá ako bežný vyjednávací film, ale potom sa to zmení a film prejde do klasického krimi žánru, kde síce dej nepôsobí nijak výnimočne, ale pozerá sa na to celkom dobre po celý čas a tých pár zvratov, obzvlášť ten záverečný aj celkom zaujme a prekvapí. Čo sa týka akcie, tak tá je presne len v štýle krimi žánru, takže nič výnimočné. Nájdu sa tu dva úplne bezvýznamné krátke súboje, v ktorých postavy nepredvedú nič výnimočné, pár priemerných, ničím výnimočných prestreliek s minimom obetí a jedna celkom slušná naháňačka. Pre potreby filmu to stačí, ale aj tak zamrzí, že pri takomto obsadení ani jedna akčná scéna nestojí výraznejšie za pozornosť. Herecké obsadenie je výborné, Jason Statham v hlavnej úlohe, moc za ním nezaostáva ani zaujímavý Ryan Phillippe a Wesley Snipes ako hlavný záporák. Réžia a technická stránka sú v rámci svojej kategórie slušný nadpriemer, rozpočet nebol moc výrazný, ale film aj tak pôsobí dobrým dojmom. Chaos je ideálny film na jedno pozretie, žiadna jeho stránka neurazí, ale keďže až na obsadenie ani žiadna nenadchne, nemôžem hodnotiť lepšie. 60% ()

fmash

Nemám sice úplně čisté svědomí, když dávám trojku, ale Statham působí sympaticky a má pěkný kvartýr u jezera a zápletka je dostatečně komplikovaná, aby nenudila. Jinak je to spíš nepříliš pěkně upravené béčko s podle mého názoru nepovedeným castingem a s vyššími ambicemi, než se podařilo naplnit. Ale není to úplná hrůza, těch 60 % si celkem zaslouží. ()

Spooner

Akční film ve kterém si to na férovku má rozdat Statham se Snipesem? No, tak to si dám líbit. Ovšem jestli jste stejně jako já u tohoto filmu zvědaví jenom na tohle, tak se hned o tento film přestaňte zajímat, protože (Pozor Spoiler!!) žádně bitky se mezi nimi nedočkáme!! Ale začneme pěkně od začátku. Celé to začíná docela slibně. Úvodní bankovní loupež je natočená svižně a stylově a člověk si začíná říkat, že to bude docela dobrá akční jízda. Jenže tak to rozhodně není. Film totiž poté přejde do spíše kriminální roviny plné klišé a nudných dialogů. První pořádná akce na nás čeká po hodině filmu a to už je veškerá stylovost dávno pryč. Už v té době je totiž jasné, že film je extrémně nudný a nemastně neslaně natočené akční scény to jenom potvrzují. No a potom už nás čeká závěr filmu, ve kterém to je jeden "šokující" zvrat nad zvratem, že se v tom i sám scénárista ztrácí (a většina lidí si to stejně domyslí již předem). Jediné co je na tomto filmu pozitivní je herecké obsazení. Charizmatický Jason Statham jako vždy se ctí uhraje sebemenší nesmyslnou větu a jenom potvrzuje, že i nadále zůstane mým akčním oblíbencem. Velkým překvapením pro mě byl Ryan Phillipe, který dost dobře zahrál čestnýho poldu, který časem přece jenom zdrsní. I když je tato postava napsána docela špatně, tak Ryan to uhrál více než dobře. Zklamáním pro mě byl ovšem Snipes, který ač měl hodně málo prostoru, mohl ze své role vymáčknout přece jenom trochu více. Vcelku jde tedy o podprůměrný film, který mohu doporučit snad jen velkým fanouškům Jasona Stathama. ()

• Je možné zaznamenat, že prostředí, kterým Dekker (Ryan Phillippe) během pronásledování na motocyklu projíždí, se nemění. Stejnou ulicí projede rovnou čtyřikrát, dokonce vždy stejným směrem. (Conspi)
  • Přestože se děj odehrává v USA, policejní vrtulník i soukromý tryskáč mají kanadskou registrační známku začínající písmenem C. Stejně tak pobočky pizzerie Panago se nachází pouze v Kanadě. Podobně ulici "W. Cordova", kde se odehrává automobilová honička, můžeme najít pouze v kanadském Vancouveru. (Conspi)
  • V scéne, keď Shane (Ryan Phillippe) naháňa na motorke podozrivého na červeno bielom Forde pick up, tak si môžeme všimnúť, že čelné sklo auta je v jednom zábere rozstrieľané a v ďalšom celé. (ČSFD)