Pätica študentov na výlete je nútená dať sa inou cestou, ako mali pôvodne naplánované. Uviaznu ale v opustenom moteli, kde na nich čaká strašná vízia zavraždených ľudí. Stretnutie z mužom, ktorému tu záhadne zmizla manželka potvrdzuje ich najhoršie obavy – na svedomí to má tajomný vrah! V blížiacej sa noci budú musieť bojovať o holý život až do nečakaného konca! (oficiálny text distribútora)

Faustka

Neotřelým způsobem jsem byla vtažena do děje,napjatá v očekávání co se stane...objeví se nejspíš něco šokujícího...drastického...veskrze děsivého...nebo brutálního...a ejhle...náhle se něco záčíná dít(je to zprvu takové nedefinovatelné..."cosi")...blíží se...ale je to víc vnitřně pocitové,než pouhým okem viditelné...v tu chvíli na mě padne takový neurčitý tíživý neklid...a obava z toho(nezvaného)..."čehosi"...co pozvolně,ale o to víc působivěji začínám rozpoznávat...je to hrozivé,všudypřítomné a neodvratné...to se zhmotnila sama...smrt.-))"Tak tohle přesně jsem prožila u Reekeru." ()

Ai.ma odpad!

Reeker je jednoznačně ten nejdebilnější horor, jaký jsem kdy viděl. Po pár minutách s přehledem strčil do kapsy taková esa, jako je Hostel nebo Saw a bez velkých potíží jim ještě utekl o pořádný kus vpřed. Na rozdíl od zmíněných filmů k tomu ani nepotřeboval nějaké extatické a nesledovatelné kamerové filtry a stroboskopické onanie podpořené scénáristickými blitky( Saw), nebo v podstatě nulový scénář( Hostel). Vsadil na tu nejsilnější zbraň - totální idiocie naprosto všeho. Aby jste mě pochopili..děj filmu ukazuje bandu pěti mladých lidí, kteří cestou na velkou párty uvíznou u benzínové pumpy s hotelem v jakémsi zapadákově v středoamerické poušti, kde je samozřejmě schovaný bubák, který je nenechá v klidu opéct špekáčky. Rád se takto dobrovolně mučím, protože se mi v posledních měsících života zalíbilo sledovat bezduché vyvražďování mladých američanů. Tento typ filmů má do umění daleko. Přiznejme si to nebo ne, stejně jako ostatní žánry má svoje vlastní specifika a "krásy", které vás mohou ve své jednoduchosti buď nepříjemně srát, nebo fascinovat. Reeker ale překročil všechny hranice.. Tak do toho. Hlavní hrdinové. Jeden z nich vypadá je skejťák. K čertu že je mu minimálně třicet, stačí když mu v kostymérně dáme mikinu a skejt, bude cool. Ale vypadá jako piča. Nehledě na to, že v mozku má solidně nasráno, což vám dojde po jeho pěti větách. A tohle má být někdo, s kým máme sympatizovat? Myslím, že se nenajde jediný člověk, který mu přál, aby přežil.Dále tu máme oduševnělou holku řidičku. Slepého mladíka. Ha ha ha. Mladou bárbí a začínajícího Dje, který vypadá jako vosková atrapa Owena Wilsona, kterou si můžete připnout na klíčenku. Když jsem psal, že skejťák má v mozku solidně nasráno..správně mělo být, že tam mají všichni. Tedy, hlavně scénáristé. Ještě nikdy jsem neviděl tak příkladnou ukázku toho, jak se dá zkazit vše co jde. Člověk, co tento film napsal/vymyslel by měl být okamžitě zalehnut nějakou obří černoškou a poté upálen a zastřelen. Proti tomuto filmu je chování postav v Hostelu volným pokračováním Kdo se bojí Virginie Woolfové! Tady prostě není jediná věta z našeho světa. Jediné chování kohokoliv není reálné nebo normální! Já vím, že tohle se vám za život párkrát u filmů vplíží na mozek, ale takto jsem to ještě nikdy necítil a pochybuji, že by to někdy někdo překonal, protože toto je naprosto vybroušený diamant demence. Slepý kluk se vždy objeví za někým a podá mu ruku na rameno. Baf! ŠKoda jen, že je slepý a toto jaksi zvládnout nemůže. Když je jasné, že tam budou muset zůstat přes noc, dva z nich jdou spát do hotelu (prázdný, čistý, úhledný), zbytek si pár metrů od něj postaví rovnou dva stany (WTF?) Když v hotelu někdo řve, je to vůbec nezajímá. Když najdou obě dívky v hotelu potrhanou bibli, ve které jsou krví napsané různé hrůzné výroky - řeknou Hmm. Když kluci najdou místnost plnou mrtvých zvířat, udělají Ouch. Dál je to nezajímá. Nikdo se ničím nijak nevzrušuje. No já se snad poseru. To co tu vypisuji, jsou ale jen malinké střípky!! V každé minutě narazíte na nesmysl, který by se prostě nikdy nestal! Když tam pomatený stařec stojí u pole a se zbraní v ruce vyděsí skejťáka, skejťák se ho zeptá - hledáte mrtvé lidi? Stařec řekne že ano a skejťák udělá Hmm. Nemělo by ho to malinko znepokojovat? Bárbí a její čůrání v budce...já vážně nemám slov. Když se tam tedy už objeví "stvůra", člověk by řekl, že dojde na samotné vraždy a nebude tolik nesmyslů - právě naopak :-) Nejen, že samotná zrůda je těžkej WTF? (smrtka s rotační pilou místo ruky, která vraždí lidi tak že se prvně objeví plyn a on se v tom plynu zjeví), ale chování postav je ještě vyšperkováno. Představte si, že jste hrdinka a máte slepce, zbraň a karavan. Co uděláte? Ujedete? Samozřejmě. Ale né v tomto filmu. Tady, a teď pozor!! hrdinka oznámí slepci, že má jít na střechu karavanu, dá mu zbraň a pokud něco ucítí, ať ho zastřelí - s tím, že ona mezitím bude řídit ten karavan pryč..No já se málem posral. Ale jak jí dojde, že nemá benzín tak za ním vyleze na tu střechu, z které mezitím slepec spadne "protože já jsem zapomněl, že jsem na střeše" HAAAAAAAAAAAAA No to už jsem vážně sral! Je toho ještě spousty a spousty a spousty. Všichni začínající scénáristé nebo lidé od filmu by si toto dílo měli v pátek večer pustit a koupit si láhev vína, protože se u něj minimálně patnáctkrát zachčijou smíchy. ALE POZOR! To ještě není to nejlepší! V poslední minutě přichází těžká pointa !!!! Pointa, která byla již použita ve třech !! filmech a která má jako převrátit všechno co jsme viděli naruby - dát tomu nový rozměr. Parta mladých lidí totiž měla autonehodu a vše zmíněné se tedy po celou dobu odehrávalo pouze v hlavě jedné přeživší :-))))) (Smrt přichází v bílem) Nebuďte smutní, že jsem vám řekl pointu, ona totiž vůbec nic nemění :-)) 0/10 a do dnešního dne jednoznačně nejhorší horor, jaký jsem kdy viděl. V žebříčku nejhorších filmů všech dob se musí spokojit jen s druhým místem, Tanec v modrém pokušení je nepřekonatelný. () (menej) (viac)

dannyd14

Včera som hľadal v novinách nejaký horor na večer a čo nevidím? "Na pol cesty" Film Box. Pred tým ako film začal som sem nazrel, aby mi bolo jasné vopred o čo ide vo filme. Úvod začal celkom slušne, napätie ako sa patrí a potom bude akcia, ako som si to popritom hovoril. Čo sa z filmu vykľulo? Kombinácia filmov Loď duchov + Texas Chainsaw + Harry Potter a pod. Ten zabijak mal byť pokus o dementora alebo čo ? a ešte s pílou, vŕtačkou a vypúštal jedovaté plyny. Masku mal ako na maškarnom plese a to nie je všetko, čo tento film ponúka. Uvidíte chabé a trápne chovanie postáv, dementných duchov a nehovoriac o závere, čo som si povedal, že ten film mal aj nejakú pointu, pretože ja som tam žiadnu nenašiel. Z filmu som teda dostal iba šedý priemer a predstavoval som si to inak. Nedávno som totiž videl Motel Smrti a keďže som čítal popis filmu: "...opustenom moteli.", myslel som si, že to budé niečo podobné. Tajomný vrah zabíja ľudí v moteli, ale mýlil som sa na plnej čiare. Napriek toľkým chybičkám krásy si film získava 2 hviezdy. Jedna za to napätie, ktoré by sa dalo krájať a druhá za výskyt študentov vo filme. Inak na film zabudnete hneď po týždni. Ľutujem, že som si nevšimol v programe druhý horor Skrýša. ()

sedm.1

Až k závěrečné pointě jsem se rozhodoval mezi 3 a 4*.Pár věcí tu bylo fajn,pár ne.K dobrému lze přičíst hodně sympatické herce a popravdě i dost opravdu napínavých scén,kdy jsem chvílemi vážně ani nedýchal.K minusu pak určitě fakt divnou atmosféru,ještě podivnějšího "bubáka",ale především šíleně nelogické jednání všech postav.To bylo vážně neuvěřitelně bijící do očí,jak jednotlivé postavy musejí jen kvůli ději dělat tak pitomé rozhodnutí a chovat se jako naprostí dementi,že to až bralo dech a rozum.Ovšem co mě doslova a dopísmene nasralo a ve finále srazilo i mé hodnocení je pointa.Nechci tím naznačit,že byla hloupá,to vůbec ne a naopak,kdy tu nebyli určité okolnosti,byla by to naprosto osvěžující,šokující a bombastická pointa.Ta okolnost ovšem spočívá v tom,že ona pointa je prachsprostou kopií a krádeží z úplně jiného,perfektního snímku z roku 2003.Nechci jmenovat,to už udělali jiné komentáře,ale tak šíleně kopírující finále mě vážně naprosto vyvedlo z míry.Na půl cesty tak skutečně zůstalo někde na půl cesty a jeho závěrečné plagiátorství mu i přes občasné klady snímku zkrátka nemohu v žádném případě odpustit. ()

Bloody13

Jak nečekané, u Reekera jsem se neuvěřitelně bavil. Tenhle zvláštní mix komedie a nadpřirozeného slasheru totiž už od začátku šlape na plyn, a jen v málo případech zbrzdí. Snímek nepostrádá sympatickou partu teenagerů postavenou tentokrát do hodně neobvyklých situací, klasické prostředí jako nekonečné pouštní silnice, osamělé benzínky a liduprázdné motely, a samozřejmě tajemného zabijáka s efektním nádobíčkem, co navíc nepochází z našeho světa. Triky jsou na tom malinko hůř, kor ten rozvlněný vzduch vypadá blbě, ale celkový nadhled (prolétnout oknem není zas taková prdel), vydařená atmosféra plus nečekaná pointa dělá z tohohle kousku nadprůměrný zážitek, jenž jsem z nějakého důvodu do dneška přehlížel. I proto jsem ochoten jeho hodnocení lehce přestřelit. ()