Môj sused zabijak

• Česko Můj soused zabiják (viac)

Montrealský zubár Nicholas „Oz“ Oseransky (Matthew Perry) žije na predmestí s manželkou Sophie (Rosanna Arquette) a svokrou (Carmen Ferland), ktorá ho rovnako ako manželka nemá veľmi v láske. Okrem toho, že ho obe ženy len využívajú, musí Oz splácať dlhy za svokra, ktorý nedávno spáchal samovraždu. Zvrat v jeho neradostnom živote nastane v momente, keď Oz vo svojom novom susedovi spozná povestného zabijaka Jimmyho „Tulipána“ Tudeskiho (Bruce Willis), ktorý svedčil proti svojmu bossovi a odkrútil si päť rokov! Hoci sa Oz s prekvapivo priateľským zabijakom spriatelí, odporná Sophie ho donúti, aby odletel do Chicaga, udal Tulipána synovi odsúdeného bossa Jannimu (Kevin Pollak) a získal tak odmenu vypísanú na jeho hlavu! Sotva však Oz odletí, Sophie ho okamžite „natrie“ Jimmymu - v nádeji, že sa tak nepohodlného manžela konečne zbaví a zároveň získa peniaze z jeho životnej poistky! Situácia sa ešte viac skomplikuje, keď vyjde najavo, že Janniho, Jimmyho a jeho manželku Cynthiu (Natasha Henstridge) spája desať miliónov dolárov, ktoré sú uložené na účtu, ktorý môžu vybrať buď spoločne, alebo každý sám – samozrejme však len ak ten, čo ostatných prežil, prinesie ich úmrtné listy. Akoby to nestačilo, zoznámi sa Oz so Cynthiou - a po spoločne strávenej noci sa do nej zamiluje... (TV Markíza)

Ruut

Blbost !!! Komedie bez vtipu. Krimi bez nádechu napětí. Hloupoučké vztahy mezi postavami. Scénaristické veletoče, které mají asi znamenat že se díváme na bláznivou komedii, se mi zdají opravdu hooodně přitažené za vlasy a hlavně zoufale nevtipné. Jenom u postavy zubaské asistentky, ze které se později vyklubala profikillerka se mi líbila. ()

cheyene

Můj soused zabiják se již dá považovat za určitou klasiku v rámci komediálních krimi a je nutno podotknout, že jde vskutku o slušnou podívanou za slabší 4*. Bruce Willis předvádí přesně to, co jsme od něj zvyklí, takže v tomto směru nebude divák zklamán. Číslo jedna je tu pro mě ovšem Matthew Perry, jehož herecký projev toliko blízký jeho nejslavnější roli Chandlera z Přátel, činí tuto komedii daleko atraktivnější. Pokaždé, když byl na scéně, tak jsem se více či méně bavil. K moji spokojenosti jej daboval i Rostislav Čtvrtlík, takže paráda. ()

MM_Ramone

Nie je to zlé, ale nezdá sa mi to ani dobré. Je to také nemasné, neslané. No ešte stále sa o tom dá tvrdiť, že je to v pohode. Na také tri malé hviezdičky. Metthew Perry sa snaží, čo mu sily stačia, ale nálepka Chandlera Binga zo seriálu "Priatelia" mu pevne drží na chrbáte. Bruce Willis hrá spoľahlivo, ale nijak oslnivo. Videl som ho už v omnoho silnejších úlohách. Avšak oproti druhej časti, ktorá bola natočená o štyri roky neskôr, to má slušnú úroveň. *** ()

claudel

Matthew Perry je vynikající komik, na něm stojí veškerá vtipnost téhle komedie. Bruce Willis se svým stále stejným výrazem uspěje spíše na poli akčního filmu. Amanda Peet se polonahá snad nikde jinde neobjevila a Michael Clarke Duncan se svojí figurou může být být hodně zlý anebo hodně směšný. Ideální komedie na cestování v autobuse. ()

Maq

Ze zásady nemám rád filmy, kde se zabíjení lidí zobrazuje jako jednoduchá záležitost. Nikdy to není sranda. A pokud to snad tak vrahovi připadá, pak je velmi vážným tématem jeho ztracená duše. Uděláme z takového sympaťáka? Je to vážně tak fajn, když miloučký psychopat zastřelí partnera, aby si o něm nemyslel, že měkne, protože nezastřelil kamaráda? --- Mám rád černý humor, například když lordi v klubu kontemplativním tónem vyprávějí brutální historky. Černý humor ovšem hrůzu nikdy nezlehčuje. Nelze dělat černý humor, pokud vtipkujeme o něčem, co necítíme jako hrozné. Co by jinak bylo vtipného na tom, že si lord omylem do čaje namísto citrónu vymačkal kanárka? --- Toto ale není černá komedie, a jaksi se zdráhám přijmout omluvu, že jde jen o legraci, oddechovou záležitost, a že to přece všichni víme. Patřím zkrátka k těm, kteří by uvítali nápad, jak dětem znepřístupnit Toma a Jerryho. --- Pominu-li svoje morální výhrady, pak uznám, že tento film je docela dobrá komedie, se slušnou zápletkou, několika dobrými fóry, bez zásadních prohřešků proti dobrému řemeslu. Běžná zábava do přestávek mezi televizní reklamou. ()

• Majitelé domů, ve kterých ve filmu bydlí hlavní postavy, dostali 50 tisíc dolarů za to, že domy na měsíc opustili a propůjčili je k natáčení. (don corleone)
  • První klasicky komerční americký film, který se odehrává v Montrealu a také se tam natáčel. Původně byl děj zasazen na Floridu. (don corleone)
  • Jimmy „Tulipán“ Tudesky (Bruce Willis) používa pištoľ Rufer P89. Jill St. Claire (Amanda Peet) má Walther PPK. Frankie Figgs (Michael Clarke Duncan) nosí Desert Eagle. Ďalej sa vo filme objavia pištole Smith & Wesson 5904, SIG-Sauer P228, Glock 17, Makarov PM a M1911A1. (ČSFD)

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)