Vyzdvihnutie Titaniku

• Česko Vyzvednutí Titaniku (viac)

Americká armáda vyvíja experimentálny obranný systém, na ktorého zostrojenie však potrebuje vzácny nerast má poslúžiť ako energetický zdroj laseru. Výskumami zistia, že jeho zdroj sa nachádza iba v Sovietskom zväze, odkiaľ nie je možné ho doviezť, keďže vrcholí studená vojna. Podľa záznamov je však známe, že začiatkom 20. storočia sa z Ruska vyvážal. Američania zistia, že sa nachádzal na palube Titanicu. Treba preto loď z jej morského hrobu, spod takmer štyroch tisíc metrov hĺbky, vyzdvihnúť. Admirál James Sandecker (JASON ROBARDS) sa rozhodne vytvoriť tím pod vedením kapitána Joea Burkea (J. D. CANNON), ktorý to má urobiť. Američania nie sú však jediní, kto má o vrak Titanicu záujem... (oficiálny text distribútora)

corpsy

Jeden z filmov môjho detstva. Samozrejme, že pri tomto mojom hodnotení pôsobí aj nostalgia. Dostala ma hlavne legendárna scéna vynorenia sa titulnej lode podmaľovaná úžasnou hudbou Johna Barryho. Kolosálny prepadák - myslím si, že nezaslúžene - má však to kúzlo béčkovej zábavy s áčkovým rozpočtom. To, že sa nemohlo stať, čo sa vo filme deje odpúšťam vzhľadom na rok uvedenia filmu. Nikto netušil v akom je Titanic stave. Geniálny príklad ´´guilty pleasure´´. ()

filmmovier

No, nebylo to špatné, naopak mě to celkem mile potěšilo. Příběh je sice tak trochu přitažený za vlasy a je tam pár nelogičností, ale to nevadí, páč jde o celkem dobrou zábavu. Samozřejmě chápu, že v době vzniku filmu vrak Titanicu neexistoval, ale tvůrci si s tím poměrně poradili. Lodi utrhli komín a prostě jí vytáhli v celku. Ta scéna byla epická, Titanic na tom byl poměrně dobře a hlavně poslední část odehrávající se na palubě bvynořené lodi a příjezd Titanicu do New Yorku byla poměrně zajímavá, stejně jako podmořské záběry. Zbytek občas nudí, ale jako celek to působí poměrně dobrým dojmem. Za mě 75%. ()

igi B.

Nu, doba je vážná, takzvaná >Studená válka< graduje a amíci zase jednou - přes samozřejmé obstrukce Sovětů a kazisvěta ve vlastních řadách - řeší >světodějné< věci... ;-) . . . A tenhle film je typický hw produkt té doby. Příběh má - přes jasný a tolerancehodný status FIKCE - samozřejmě spoustu drobných nelogičností a za vlasy přitažených (což je škoda, protože scénáristicky šlo vše daleko lépe doladit) situací, ALE! - a to zdůrazňuji - narozdíl od jiných tématicky podobných žánrových pitomostí netrpí vyloženými diváku se podbízejícími bláboly a nesmysly, vše se přizpůsobuje dvouhodinovému rozsahu děje a proto nemá příliš hluchých míst a navíc nijak netlačí na pilu, vše plyne tak nějak přirozeně a uměřeně a divák až může podlehnout pocitu, že (by) se to všechno klidně mohlo stát. Tohle si já osobně na podobných opusech (navíc v pohodě koukatelných i třicet let od natočení!) cením... Navíc speciální efekty jsou na svou dobu velmi zdařilé, podvodní scény působí zcela věrohodně a páni modeláři si dali s maketami Titaniku takovou práci, že vše působí (zvláště pak paluba a interiéry lodi po vytažení vraku na hladinu, to je prostě fantazie!) naprosto úžasně a realisticky. Finále pak působí sice jako z nějaké verneovky (Good Year! ;o), ještě přijde troška potřebného (humanistického) moralizování na závěr a... Nu, jak říkám - typický (v tom nejlepším smyslu slova) hollywoodský produkt žánru a doby... Tři hvězdičky tedy za film coby story a řemeslo - a jedna nahoru za ony skvělé kulisy a triky, navíc ještě pak vše podpořené místy až podmanivou hudbou Johna Barryho. Člověk si musí po různých těch >filmových zkušenostech< až povzdechnout, kéž by všechny akčně-fiktivní blockbustery působily i po třiceti letech od natočení jako tenhle film... - - - - - (Poprvé viděno kdysi na jakémsi televizním kanálu, repete pak 25.2.2009 na dvd, komentář zde jako desátý - 25.2.2009) ()

Zazie

Asi nejulítlejší film o Titaniku, kterému z dnešního hlediska nejvíc ublížilo to, že byl natočen ještě dřív, než se zjistilo, že vrak se rozlomil vejpůl. Na rozdíl od jiných filmů tady nejde ani tak o katastrofu samu, Titanic byl použit spíš jako rekvizita pro rozehrání roztomilé pohádky pro dospělé. Nakonec proč ne... ()

otík

Film s dobrým úmyslem, ale vyšla z toho všeho nemastná neslaná kaše. Na pozadí snahy o vítězství v politických kruzích stejně jako úmyslu o získání materiálu pro novou bombu, se rozehrává blesková akce, která nejen že má zachránit uvězněné námořníky v ponorce, ale hlavně vyzvednout loď - mega Loď. Že se to podaří, to je jasné snad hned každému, ale je škoda, že každý obrázek na Titanic je pak provázen řadou zcela zbytečných scén a řečí. ()

• Snímek se umístil na 4. místě vf žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném od čtenářů časopisu Empire. (Zodd)
  • V predprodukčnej fáze filmu prispel jedným artworkom aj slávny britský sci-fi ilustrátor Chris Foss. (Petike)