Šunka, šunka

• Česko Šunka, šunka (viac)

Pohledná Sylvia pracuje jako šička spodního prádla v továrně rodičů svého přítele Jose Luise. Má dva mladší sourozence, její otec utekl od rodiny a matka ve snaze uživit sebe i děti pracovala jako striptérka a příležitostná šlapka a nyní provozuje noční bar. Kvůli tomu má Jose Luis problémy s prosazením své dívky u rodičů, především jeho matka nechce kvůli špatné minulosti Sylviiny matky o nevěstě svého syna ani slyšet. Aby pár rozeštvala, najme urostlého prodavače šunky Raula Gonzaleze, který pro její továrnu nafotil reklamní kolekci prádla, aby dívku svedl. Mladý Raul je však až příliš krásný, španělské slunce moc horké a vášně a touhy žen nezkrotitelné. (dopitak)

lola3121

Příběh jak vystřižený z červené knihovny - chudá dívka čeká dítě se synkem bohatých rodičů, jeho matka si najme živočišného krasavce, aby dívku svedl, přičemž se nechá svést sama, zatímco její synek se nechává obšťastňovat dívičnou matkou... a to zdaleka není konec vztahových propletenců tohoto filmu. Z pohledu dnešních událostí je zajímavé hlavně setkání mladičké Penelope Cruz s budoucím manželem a otcem jejího dítěte Javierem Bardemem, kdy muži zajisté ocení pohled na její nevinnou tvářičku i několikrát odhalené poprsí, zatímco ženy pak potěší vypracované tělo Javiera Bardema, a to zejména v noční toreadorské scéně. ()

dopitak

Aneb víc Španělska, míň Hollywoodu. Horkým sluncem, prudkým deštěm a prašnými cestami prosycený snímek, který možná vyvolá údiv a třeba i zarmoutí svým koncem, rozhodně však nenudí. Pro příznivce krásné Penelope Cruiz naprosto povinná věc - Penelope je tu o něco krásnější, o mnoho mladší (18!) a taky trochu víc ukazuje svá ňadra než v nejnovějším trháku Isabela Coixeta Umírající zvíře. Stejně jako Javier Bardem ve filmu v době, kdy ještě nebyli "načuchnutí" Amerikou a (tolik) slavní. Sex a erotika po španělsku a velmi povedeně. Důrazně doporučuji ignorovat tragický novácký dabing (Filip Švarc je k Bardemovi jak pěst na oko!) a pustit si to v originále. ()

Cushing

Pozoruhodný esej na téma mužnosti (nebo spíš "mužnosti, mačovitosti"), který těžko mohl vzniknout v jiném než hispánském kulturním prostředí. Spousta výborných scén (jedna či dvě až buňuelovské), které bohužel kazí řada pitomostí (dráždění býka červenou barvou za noční tmy apod.) a nevyrovnaných hereckých výkonů (zápas se šunkami je opravdu odbytý -- opatrnost herců, aby si flákem masa opravdu neublížili, je očividná). Jako bonus pro mužské (mužné?) diváky bych uvedl odhalená a šťastlivými herci pilně omuckávaná ňadra Penelope Cruz, uf, to se dneska už jen tak nevidí. ;-) Bigas Luna si udělal ze Španělů dobrý den, a procedl to tak, že je to srozumitelné i pro cizince. (Důkaz: filmek jsem viděl v originále bez titulků, a přestože španělsky neumím, bavil jsem se dobře.) ()

rt12

V podstatě z toho vyšlo, že všichni jsou zaprodané kurvy, bez rozdílu pohlaví. Ale nějakým pro mně nezajímavým způsobem. Na rozdíl od nadšených hlasů zde, mně film nebavil. Humorné mi nepřipadalo nic a souložení i kamene s cihlou a neustálé olizování prsních bradavek, mně připomínalo spíše erotické filmy, ala Kožené kalhoty, což asi nemělo být prvořadé, ale stalo se. ()

Pink.Panther

Pro temperamentní jižany emociálně vypjaté drama, pro středoevropany spíše úsměvná telenovela, ovšem s celkem solidním koeficientem zábavnosti. Ať již vezmeme na zřetel sociální status a od něj odvíjené mnohé metafory ve filmu, potažmo mířící na sociální kritiku, je i tak překvapující sledovat jakouže to erotickou frašku vlastně dobrý španělský katolík unese, aniž by byl touto amoralitkou sveden ze správné cesty. Neboť například uplacený potenciální zeťák šukající se svou tchýní je silná káva i pro uvědomělého ateistu. Produkce: Lolafilms ()

• Natáčanie filmu začalo v októbri 1991 na viacerých miestach v španielskom autonómnom území Aragónsko a tiež v Barcelone. (MikaelSVK)
  • Při natáčení snímku bylo Penélope Cruz pouhých 16 let. (viperblade)
  • Slovo "jamón" ve španělštině neznamená jen "šunka", je to také označení pro překrásnou ženu. (viperblade)