Sedmnáctiletá Gracie Thompsonová má stejné sny a přání jako všechny dívky v jejím věku. Ty se ovšem záhy rozplynou, když jí a jejím čtyřem bratrům hrozí, že od sebe budou odděleni a umístěni v ústavech a pěstounských rodinách za nezodpovědné chování jejich drogově závislé matky. Jenže Gracie se rozhodne udělat i nemožné pro udržení všech sourozenců pohromadě. Začne soudní boj o to, aby její matka byla právně zbavena rodičovských práv a ona sama byla ustanovena adoptivní matkou mladších sourozenců. (oficiálny text distribútora)

jane1106

Na první pohled povedené drama s přesvědčivými výkony Kristen Bell a Anne Heche, nicméně pro mě zůstává v rovinách průměru díky předvídatelnému ději, takřka bez jediného zvratu a až nechutně přeslazenému konci. Celé je to vlastně tak nějak ,,mírně" natočené, Gracie, která má nejprve problémy s prospěchem se najednou stane vynikající studentkou, matka feťačka nemá kromě napadení dcery jedinou ,,šokující" scénu. Vesměs pozitivní film, který neurazí, povzbudí, ale nic hlubšího (alespoň u mě) nezanechá... ()

troufalka

Americká Dívka s mušlí. Jak už to bývá, to podstatné nezanělo. Do popředí je doslova vecpán příběh Gracie, která koná jen dobro, nikdy nezapochybuje, prostě je dokonalá ... Příběh matky se nedovíme. Co jí přivedlo brát drogy? Bigotní matka? O otci a praotci se dovímejen z jedné věty u soudu, že existoval. Velkou neznámou zůstává babička. Je vdova či rozvedená? Vynahrazovala si chybějící partnerský vztah ve vztahu s dcerou, kterou dle svých vlastních slov rozmazlila? Velmi rychle narazíme na achillovu patu všech filmů "podle skutečné události". Diváka totiž až tak moc nezajímá jak to opravdu bylo do posledního písmenka. Taková rekonstrukce by byla suchá a nezáživná. K oživení příběhu je nutný zásah scénáristy, což ne vždy dovolí autor předlohy. Vznikají tak béčkové příběhy jako na běžícím pásu, nad kterými diváci (především divačky) zamáčknou slzu v oku a zapomenou, že něco podobného viděli/y. To podstatné, co by mělo zaznít a nezanělo je z mého pohledu kritika sociálního systému, který se podobá síti s příliž velkými oky - něco pobere, ale hodně toho propadne bez pomoci, lecky nadělá větší škody než je leckdy pochybný prospěch postiženého. Další aspekt jsou křehké až povrchní rodinné a partnerské vztahy, které podobné situace zapříčiňují. ()

Ukrizku

Je neuvěřitelné, že Gracie nepodědila nic špatného po své matce. Kde se všemu tomu spořádanému, pečujícímu a ukázněnému výchovnému stylu naučila? A ti bráškové byli tak klidní a rozumní, a to i přes všechny jejich poruchy... a pak mi také není jasné, proč americký sociální systém trestá odebrané děti vyloženě vězeňským způsobem, násilně sourozence rozděluje a nepodporuje přirozené vazby. ()

casef

Celý snímek táhne Kristen Bell a Anne Heche. A právě Anne Heche, kterou znám hlavně ze seriálu "Muži na stromech", vytváří kolem sebe takovou auru, že se jí až bojíte. Celé smutné atmosféře filmu pomáhá, že je to podle skutečné události a je těžké si představit, že v 17 musíte řešit všechny problémy se starostí o děti, účty, jídlo, školu, práci a nikdo Vám v ničem nepomůže. Nejlepší hláška: - Jak máš ráda karbanátky? - (Nevěřícný pohled, co je to za otázku) Pečené. ()

Torgal

Že sa jedná o televízny film vidieť na spracovaní a hereckých kreáciách vedľajších postav na sto honov, no celé to zachraňuje dvojica Kristen Bell a Anne Heche. Len vďaka nim dvom sa jedná nakoniec o celkom vydarenú rodinnú drámu. Téma silná a herecky zvládnutá, ale prevedenie je tak skratkovité, že vyššie s hodnotením ísť nemôžem. 6/10 ()