Svadba môjho najlepšieho priateľa

• Slovensko Tú svadbu treba zrušiť! (viac)

Autorka kuchárskych kníh Julianne Potterová (Julia Robertsová), s prezývkou Jules, sa ocitne pred vážnym životným problémom. Jej priateľ, športový komentátor Michael O´Neal (Dermot Mulroney), jej oznámi, že sa o niekoľko dní žení. Kedysi si dali sľub, že ak sa do svojich 28. narodenín nevydá, vezmú sa. Do narodenín zostáva len niekoľko týždňov, a teraz toto! Jules si zrazu uvedomí, že Michaela po celé roky ľúbi. (TV Markíza)

petaspur

Michael byl uloven krásnou Kimmy a svatební zvony se již začínají rozhoupávávat. Vše by jistě proběhlo k všeobecné spokojenosti, avšak Michaelův telefonát nejlepší kamarádce Julianne vše zkomplikuje. Julianne nikdy s Michaelem žít nechtěla, ale s ranou (v podobě svatebního oznámení) do hlavinky si uvědomila, že Michaela nikomu nedá. Do svatebních příprav se tak zapojuje záškodnická družička, která ihned začíná, pod rouškou přátelského úsměvu, vymýšlet rafinované plány na zničení důvěry mezi budoucími novomanžely. ()

Orlau32

Romantická komedie obyčejně končívá happy endem. Ne tak tady. To vše by mě nevadilo, ale vymýšlet intriky kvůli chlapovi, který na mě již "zapoměl" a tím se ve společnosti znemožňovat, to mi jaksi nešlo "pod vousy". Nicméně JULIA ROBERTS to hraje skvěle, na rozdíl od CAMERON DIAZ, která mi vždy připomíná leklou rybu a v této roli zvlášť. Ale jje to koukatelný film, ikdyž nic mimořádného od toho nečekejte. ()

Pavlínka9

Výjimečně jedna z "amerických romantických komedií", ke které mám silný vztah. Tenhle film mi přijde tak nějak pravdivý a ne tolik přitažený za vlasy. A do toho Julia Roberts, která se zde snaží zničit něco tak úžasného v podání dvojice Mulroney x Diaz, která svou blonďatou hlavou a modrýma očima dokáže oblbnout téměř každého. Skvělá hudba, charismatický Rupert Everett, který by pro mě mohl hrát v každém filmu a nikdy by se mi neokoukal a výborná závěrečná scéna :) ()

chrispe

Kdykoliv tento film zahlédnu v televizi, tak mě překvapí, že na mě nakonec působí mnohem lépe, než mám v paměti. Romantická komedie s velmi snesitelnou romantikou (no to je mi věta!), kterou si pro sebe bez debat krade Julia a její kámoš Rupert Everett. Jako malou mě fascinovala úvodní píseň (sladko přesladko je tu najednou) a líbilo se mi zpívání u stolu. Dala bych nejradši tři a půl *, protože jako kapku nadprůměr to rozhodně vidím. Btw: V zajímavostech jsem si přečetla, že hlavní roli měla původně hrát S.J. Parker... no, tak tahle verze by mě zajímala! :-) ()

Anianna

Svatba a zase svatba... láska až za hrob a zase svatba. Jak může být motivem veškerého jednání svatba? Krásní hlavní představitelé, No, zrovna hezoun Dermot ani nic jiného než lásku hledajícího zahrát neumí. Typická americká slaďárna, předvídatelná, plná klišé. Ty šaty, co měla Julia v závěrečné scéně, se mi líbily. A snad ještě těch pár hitů a Juliiny pády. ()

• Natáčení probíhalo v americkém Chicagu. (Terva)
  • Scéna, ve které je "hozena kytice", se odehrává v muzeu Cuneo ve Vermont Hill Illinois. Štáb odstranil a uložil koberec, který režisér při točení scény nechtěl mít v záběrech. Pracovníci muzea však koberec našli až za dva měsíce. (Terva)