V ulicích Los Angeles řádí přízrak z jiného světa, vlkodlak! Jak změní osudy trojice mladých lidí, kteří dosud žili pokojným, bezstarostným životem? Stačí jedna úplňková noc a přízrak, který se vynořil ze stínů, zaútočí s tragickými následky. Během jízdy po Mullholand Drive ztratí Ellie (Christina Ricci) kontrolu nad řízením a narazí do jiného vozu. Když dívka a její spolujezdec, Elliin mladší bratr Jimmy (Jesse Eisenberg), přispěchají na pomoc zraněnému řidiči, stávají se obětí útoku podivného tvora. Jimmy je přesvědčený, že to je vlkodlak...

Když pak sourozenci u sebe objeví zvláštní, nadpřirozené schopnosti, zprvu nemohou uvěřit, že nejde o náhodu nebo omyl. Dokáží se vzepřít osudu, který by je každé úplňkové noci měnil v krvežíznivá monstra? Nebo se trpně podřídí a stanou se jen dalšími roznašeči nákazy v hrůzném, nekonečném řetězci Zla?

Ellie nehodlá na své budoucnosti nic měnit: chce být producentkou televizní show a chodit s milovaným Jakem (Joshua Jackson). Jimmyho však možnost nového života neodolatelně přitahuje...

Prokletí jsou novým společným dílem mistrů hororu režiséra Wese Cravena (série Vřískot, Noční můra v Elm Street) a scenáristy Kevina Williamsona (série Vřískot, Tajemství loňského léta, Fakulta). Hlavní role ztvárnili Christina Ricci (Zrůda, Ospalá díra) a Joshua Jackson (Vřískot 2, Velmi nebezpečné známosti). (oficiálny text distribútora)

Ravi

Pod žánrovým vymezením horor/thriller si představuji něco dočista jiného, než tuhle podivnou frašku, kde vlkodlaci zvedají prostředníček v reakci na nadávky a herci zmateně pobíhají beze smyslu sem a tam. Atmosféru to chvílemi má a vlkodlačí přeměny také stojí za shlédnutí, ale i tak film nemusíte vidět. Závěr tomu nasadil korunu - spousta keců a jedno klišé za druhým. 30% = 1+/5 ()

Deimos

DVD/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 6/10 Efekty 4/10/// +tak trochu atmosféra, Milo Ventimiglia hraje dobrýho machýrka, několik známích tváří -avšak průměrné herecké výkony (hlavně Joshua Jackson), žádná extra scéna, hlavně poslední třetina je zoufale trapná./// Prokletí je áčková srajda. A nebo taky špatně natočené béčko, který šlo náhodou do kin. Ale to je stejně minulost, teď tady mám skvostné DVD. Takže aby bylo jasno: nuda to není, napínavé je to aspoň ze začátku a budete si říkat jak je fain, že tu hraje tolik známích herců. Jenže po hodině zjistíte, že se někde stala chyba a že koukáte na nějaký pokus o film na vlkodlačí téma. Upřímě toto téma už mi leze na nervy. Nakonec budete jen nevěřícně kroutit hlavnou nad tím když vám vlkodlak ukáže fakáče (nebo nám tím snad tvůrci chtěli něco zdělit?). Mělo to mít tak 70 minut, čím víc se to protahuje, tím je to horší. Špatný konec jednoho prokletí./// Celkem 52%/// ()

Astaroth12

Hviezda za kamerou i pred kamerou a aj tak nie je ničím výnimočný. Ešte vlkodlak bol dobre znázornený, ale to som od známeho hororového tvorcu aj očakával. Lenže príbeh bol totálne hlúpučký a aj dosť úsmevný, hlavne tam kde sa bral príliš vážne. Bol hrozne predvídateľný a dokončil som ho už len s čírej zvedavosti, ako to cele dopadne i keď, žiadna originalita sa ani tu nekonala. ()

JohnnyD

Keby to bol ikstý diel Howling, tak nepoviem krivého slova. Ale film od Wes Cravena a Kevina WIlliamsona? Film s réžiou bez invencie a so scenárom tancujúcom v rytme klišé? Okolnosti nakrúcania nasvedčujú, že názov filmu je viac než len výstižný, no neviem si predstaviť, žeby v akejkoľvek fáze prípravy to mohlo vyzerať na film, ktorý bude dôstojným krížikom vo filmografii oboch tvorcov. Neprehliadnuteľným ale určite je a to najmä kvôli neskutočne zlým CGI, otrasnej kamere a jednej z najhorších premien na vlkodlaka v dejinách. ()

Sobis87

To, že film dává divákovi neustále najevo, jak moc si je vědom své béčkovosti a pokleslosti, ještě neznamená že mu to musíme tolerovat. Hra s hororovým žánrem tentokrát už nefunguje tak dobře jako ve Vřískotu a i když se Craven neustále snaží divákovi připomínat, jak moc je nad věcí, nakonec stejně tahle variace na vlkodlačí teen horory sklouzne do vod podprůměru mezi ty tuctové horory, nad které se chce povyšovat. Celé to navíc pohřbívají trapně vypadající digitální vlkodlaci. Tohle je jeden z Cravenových nejnudnějších a celkově nejslabších filmů. 40% ()