Nesmrtelný skotský horal Connor MacLeod se po smrti svého prvního učitele Ramireze a milované manželky Heather vydal do Japonska, kde se u starého zbrojíře a mága Nakana dále zdokonaloval v boji mečem, učil se vzdorovat přeludům a posilovat intuici. Tady také poprvé do jeho života zasáhl podlý mág Kane, když zabil Nakanu a získal tak jeho schopnost vyvolávat přeludy. Jeskyně se však tehdy zřítila a uvěznila Kanea i jeho druhy. To všechno se stalo v 16. století a Connor MacLeod od té doby vybojoval mnoho soubojů a sťal mnoho hlav. Nyní ho však čeká souboj nejtěžší. Kane, osvobozený nevědomky ze závalu výpravou britské archeoložky Alex Johnsonové, se vrací, aby ho vyzval a získal jeho moc. Connor vytuší, že Kane je zpátky a vrátí se do New Yorku. Podaří se mu zabít jednoho z Kaneových mužů a získat jeho sílu. Tím však na sebe znovu upoutá detektiva Stenna, který ho už od událostí před devíti lety (viz. první díl) považuje za pachatele hrůzných vražd. Protože však nemá důkazy, nemůže ho zatím zatknout. Také Alex Johnsonová Connora navštíví. Našla totiž v zavalené jeskyni kousek skotského kiltu a ráda by věděla, jak se dostal do Japonska. Horal sice předstírá, že nic nechápe, Alex se však vzápětí stane svědkyní jeho souboje s Kanem. Connor sice protivníka zažene, přijde však o svůj meč. Vydá se proto do Skotska, aby si ve staré kovářské dílně ukoval nový. To se mu ovšem podaří až ve chvíli, kdy mu Alex, která všechno pochopila, přiveze potřebný kov z Nakamovy jeskyně. Blíží se chvíle rozhodujícího střetnutí. (oficiálny text distribútora)

mrclTV

Dialógy sú na jednotku (čiže jednu hviezdičku). Už som takmer zabudol, ako slabo niektoré filmy vyzerajú. Dej som videl asi už v ďalších x filmoch predtým, jednoducho silne originálne Béčko. Predvídateľná vec, kde už na začiatku každej scény viete ako skončí. Záleží už len na tom, či tam bude aj nejaká rádoby vtipná vsuvka. Záporná postava A ide so svojimi kumpánmi B na výpravu proti H(ighlanderovi) a jeho učiteľovi J(aponcovi). Samozrejme nesmie chýbať žena, ktorá vstúpi do deja (čo by to bolo predsa za Béčko bez jednej, či dvoch posteľných scén a vyhrozovanie sa záporáka ženštine?) a navyše je dej celkovo dosť nekvalitne pozlátaný dokopy.... V akom poradí sa budú krátiť hlavy, je snáď jasné. Jedno plus som v tomto filme našiel, je tu veľa "trénovacích scén" a lá Rocky, ktoré sa dajú preskočiť, čiže film rýchlo zbehne. PS: Zaporák ma fakt nudil, ešte viac ako zvyšné časti filmu. Od celkom sľubnej jednotky je to rýchly pád nadol.... ()

Likan7 odpad!

Opět není co by mohl divák pochválit. Mario Van Peebles měl být asi maniakální a tvrdej záporák, místo toho žvejká kondomy, tváří se jak maniakální úchyl a je směsný. Je tu pár hezkých záběrů na krajinu, pár pěkných písniček a pak je konec. Highlander se měl dočkat maximálně jednoho pokračování (a to ještě jinýho). Všechno ostatní je hnusná nastavovaná kaše. ()

JJ.Gibson

To, že pokračovní Highlandera se nedrží moc pravidel, na to už jsem si zvykl. Když si toto člověk odmyslí, tak je třetí poměrně slušným béčkem. H3 hlásí návrat ke kořenům, aspoň trochu, což je jedině dobře! Souboje už zde konečně vypadali trochu jako souboje a né soutěž kdo máchne mečem pomaleji. Christopher Lambert se po futuristickém paskvilu, vrátil charakterově k prvnímu ztvárnění Connora MacLeoda, což kvituji s povděkem. Efekty vypadaly taktéž lépe. Bohužel film kazí spoustu nepovedených příběhových odboček, které si scénáristi mohli odpustit... ()

zdeny99

Pro mě je tohle první Highlander, který mi dával smysl a jakžtakž mě bavil. I když to není nic extra, tak Lambert versus ten potetovanej černoch, to docela šlo. Ale já se stejně na to dodíval jen kvůli té rajcovní milfce Deborah Kara Unger. A když se svlékla a ošukala Lamberta, tak to bylo tělíčko... :D [2470. hodnocení, 91. komentář, 39%] ()

Tom Hardy

Po katastrofálním druhém dílu se rozhodlo pro netradiční krok – druhý díl ignorovat a navázat rovnou na jedničku. Třetí díl je „pouhou“ kopií prvního dílu z osmdesátých let, s tím rozdílem, že tento má nádech let devadesátých. Vypůjčuje od jiných (úvod je jak z Conana) a má hodně děr v logice, nicméně je Highladner 3 po jedničce jediný díl série, který má (minimálně chvílemi) onu „highlanderovskou“ atmosféru. Poetická Connorova výroba meče prokládaná tréninkem je navíc pro mě nejkrásnější scénou celé tetralogie. 2 a 1/2* ()

• Jedná se o jediný film série, ve kterém má Connor MacLeod (Christopher Lambert) syna. (tyzmrde)
  • Natáčení probíhalo ve Skotsku, Maroku, Quebecu a nedaleko Montrealu. (Terva)
  • Christopher Lambert považuje za skutečné pokračování původního příběhu právě tento snímek. První pokračování bylo podle jeho slov od základní dějové linie příliš odkloněné. (Terva)