Ve válkou proti Evropě zpustošeném post-apokalyptickém společenství budoucnosti zvaném Eurasie je planeta zdevastována účinkem nukleárních, biologických a chemických zbraní. Genetik Dr. Azuma (Akira Terao), který je sponzorován protřelou korporací, vyvine techniku zvanou "neo-buňka", schopnou regenerace těla lidské bytosti. Při snaze oživit svého syna, jenž padl při posledních bojích, nastane nečekaná nehoda v laboratoři, která ho nejen oživí ale navíc z něj udělá bájného bojovníka CASSHERN. Mezitím je na výrobní lince vytvářena nová rasa mutantů zvaných Neo-lidé, kteří se po krátké době rozhodnou vyhladit lidskou rasu a vybudovat svůj nový vlastní svět. Otázkou tak zůstává, ke které straně se CASSHERN rozhodne přidat. (oficiálny text distribútora)

JFL

Podstatnou složkou spektakularity "Casshernu" je jeho vizuální stránka. V tomto ohledu představuje Kirijovo dílo především opulentní orgie postprodukce, které nezahrnují jen počítačově dotvářená prostředí a objekty, ale také barevnou stylizaci jednotlivých záběrů. Více v recenzi na Rejže.cz. (autor Antonín Tesař) ()

Naslund

Připadá mi, že jsem se díval na příběh od minimálně pěti scénáristů. Přitom každý z nich se snažil říct něco jiného a byl zcela vyhraněný ve svém žánru. Jeden se vyžíval v psychologických válečných filmech, druhý propadal až komixovým akcím a snad se všemi s nimi spojenými klišé, třetí si liboval v poetice, symbolice a různých metaforách. Čtvrtý se specializoval na vybroušené dialogy a dramatické situace. Ten pátý se potom snažil vše sestříhat, aby to dohromady dávalo alespoň nějaký smysl. Protože se navzájem téměř nedoplňovali a ten pátý svou práci trochu odbyl, tak jsem byl zmatený zhruba od třicáté minuty až do konce. Hudba byla na výborné úrovni, ale s tou vizuální složkou bych tak pozitivní nebyl. Během první akce nebylo vidět skoro nic a většina záběrů byla v pozadí silně rozmazaná. Něco jako Maska zrcadla. Za skouknutí to stojí zhruba stejně jako filmy od Lynche. Zmatení a nepochopení se snad dá zbavit vícenásobným shlédnutím, ale já osobně bych se asi nudil i podruhé. ()

PetrPan

Velmi epické tam, kde jsem žádnou epiku neviděl, velmi poetické tam, kde jsem zíval a velmi akční tam, kde už jsem dávno spal. S tímhle pojetím filmu jsem se nějak nesešel, vyvolalo to ve mě jen jeden pocit či spíš nutkání, zhruba od 9 min jsem měl šílenou chuť to vypnout a já blbec tu obsedantní myšlenku neposlechl, nemusel jsem usínat u zapnuté televize a probouzet se s bolavým krkem :( Casshern vidím jen jako změť nesouvisejících obrázků, vcelku slušné muziky a alegorického protiválečného poselství ale bez jakéhokoliv účinku ( aspoň na mne). No nic ochutnal jsem zas jednou kousek žánru, který moc nemusím a opět jsem si potvrdil, že si nerozumíme a jen proto Cassherna nehodím do odpadu. ()

B!shop

Zacatek zajimavej. Vsechno je takove barevne a pocitacove takze se clovek jen kocha. Herecke vykony taky slusne. Pak pride prvni vetsi bitka a zda se ze film uz lepsi bejt nemuze....bohuzel nemuze, ale muze bejt horsi. Prece jen trva moc dlouho. Nektere rozhovory sou prinejmensim o nicem a film zacina nudit. Pak je tu ale konec ktery je opet perfektni. Neni to dokonale ale rozhdone velmi nadprumerne a zajimave scifi. ()

Shit

Vizuální bomba, která je ale podle mě neskutečně přeplácaná a to jak příběhově, kdy je šíleně chaotická a zmatená nebo lépe řečeno zmatenej sem byl já a i co se týká triků a všemožných filtrů, je toho prostě moc a i když triky jsou na slušný úrovni, tak na to, co se tam snaží Japonci naládovat za vizuální masakry, to podle mě nestačí a následně to působí spíš jako průměrná videohra. Dál sem nebyl spokojenej ani u soubojů, kterých je za prvé značně málo na dvě a půl hodiny a za druhý moc nestrhnou, jelikož hlavního hrdinu jsem si nějak nestih moc oblíbit, kór když to tam zrovna moc nerozjíždí, většinou totiž dostane na prdel a i celkově mě moc nebralo, jak jsou ty souboje choreograficky i nápadově pojatý a natočený. Musim se přiznat, že sem se u toho tu a tam fakt regulérně nudil ()

• Stejně jako byl režisér, dle vlastních slov, při tvorbě vizuálního konceptu snímku ovlivněn Shakespearovým Hamletem, dle vlastních slov mu stejně dobře posloužila i ruská avantgarda. To je etapa ve vývoji moderního umění, které je poslední vývojovou fází novodobého umění. (Conspi)
  • Překlad německého textu nacházejícího se nad průchodem do domu doktora Kozuki (Fumiyo Kohinata), zní: "Na památku mé zesnulé ženy". (Conspi)
  • Poslední film veterána japonské kinematografie Tatsuya Mihashiho. Ten, ačkoliv všechny herecké scény jeho postavy Dr. Furoie v pořádku dokončil, zemřel v době, kdy se snímek nacházel ve stádiu post-produkce. (Conspi)