Americká adaptace jednoho z nejúspěšnějších francouzských filmů osmdesátých let. Tři skuteční muži, kteří sdílejí velký luxusní byt, zažijí jednoho dne skutečný šok. Před dveře totiž kdosi doručil skutečné, živé, a jak se zdá tak v tu chvíli také nevratné nemluvně. V přiloženém dopise prosí nějaká Sylvie Jacka, aby se postaral o jejich malou dcerku. Malý nezvaný host přivádí zpočátku Jacka, Michaela a Petera, naprosto nepřipravené k péči o mimino, k zoufalství. Přestože jim však "mateřské" povinnosti zabírají veškerý čas a značně nabourávají dosavadní zaběhnutý způsob života plný radovánek, vlastních více či méně úspěšných kariér a večírků s přáteli, začínají si na malou Mary zvykat a když se pro ni Sylvie vrátí, zjistí, že jejich životy jsou bez ní podivně prázdné a neuspokojivé. Rozhodnou se tedy pro poněkud neobvyklé a značně radikální řešení. (oficiálny text distribútora)

kaylin

Tenhle snímek se mi líbil už před dvaceti lety, kdy jsem ho viděl poprvé a nějak mi zůstal v hlavě. Chtěl jsem si ho připomenout. A pořád to stojí za to. Tom Selleck je jedním z mých nejoblíbenějších herců a tady je ve skvělé formě, stejně jako Steve Guttenberg. Kdyby Leonard Nimoy natočil jen tenhle film, naprosto by to stačilo. ()

eva1984

Taková milá komedie,celou dobu se člověk usmívá a ta holčička je prostě kouzelná.Určitě to více doceníte,když už sami nějaké to dítě máte.Leonard Nimoy měl prostě pro humor cit.V době uvedení museli u nás lidi zírat,co se všechno dá pro dítě sehnat v supermarketu,když sami museli vystačit s látkovými plenami,feminarem,sunarem a mrkví..... ()

kajas

Myslím, že francouzský originál si nikdy nepustím. Proč? Protože mi stačí tři unylé obličeje na fotografiích, zatímco pánové Selleck + Danson + Guttenberg jsou komedianti od pohledu. Jejich péče o miminko (mimochodem jedno z nejroztomilejších, které jsem kdy ve filmu viděla) je nejprve zábavná a v závěru dojemná. Příjemná podívaná. ()

tron

Typický predstaviteľ americkej komédie 80. rokov - super casting, poslabší scenár, ale uchádzajúca rodinná škatuľka. Som si takmer istý, že dámy určite ocenia zrelý šarm titulných troch predstaviteľov (mne osobne bol vždy sympatický Ted Danson alias majiteľ baru "Cheers"). Pánom potom možno bude stačiť (resp. bude im MUSIEŤ stačiť), že ich partnerka bude po dopozeraní akási povoľnejšia a vysmiatejšia. ()

Han22

Nejúspěšnější film v USA za rok 1987... inu američani mají zvláštní vkus, čekal bych větší hitovku. Je fakt, že tři muži jsou jako komedie v podstatě dokonalí a ať si říká kdo chce co chce lepší než originál - Selleck, Guttenberg a Danson jsou parádně sehraní a lepší než jejich francouzské protějšky. Dlouhá léta mi vadilo, že film dělá z chlapů úplný debily, kteří nejsou schopni ani o pitomý mimino se postarat... tváří v tvář skutečnému dvouhodinovému! hlídání jednoho mimina se náhle tato nereálná komedie proměnila v mých očích na realistické drama :-)) Takže jo v podstatě výborný film, jen tu honičku s těmi mafiány si mohli tvůrci odpustit. ()

• Ted Danson (Jack Holden) bol v čase natáčania ženatý, takže ho kolegovia Guttenberg (Michael Kellam) a Selleck (Peter Mitchell) tu a tam vytiahli na "jazdu" mestom, aby si pre rolu starého mládenca osviežil pamäť. (Raccoon.city)