Vláda ohňa

• Slovensko Kráľovstvo ohňa (viac)

V dnešním Londýně pozoruje dvanáctiletý chlapec svoji matku, stavební inženýrku, jak neúmyslně probudí ze spánku trvajícího staletí obrovského oheň chrlícího draka. O dvacet let později je náš svět těmito obludami a jejich mláďaty zamořen a téměř zničen. Vrchní požárník Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet malou komunitu při životě. Do jejich středu přijde Američan Van Zan který tvrdí, že ví, jak tyto obludy zabít a jak zachránit lidstvo. (oficiálny text distribútora)

kinej

Považuji to za dobré sci-fi. Tenhle film se mě nijak nedotknul, například den poté mně svojí laciností doslova urazil. Jenomže to šlo udělat líp. Námět je originální a určitě zajímavý, dokonce jsou zde i dobří herci. Akční sekvence jsou dobré, ale je jich zoufale málo. Člověk čeká nějakou řežbu a ono se skoro nic nestane. Škoda, z nápadu šlo učitě vytěžit víc. ()

Slarque

Nápad na film, kde si to v současnosti rozdává lidstvo s draky, není špatný, zbytek ovšem ano. Už okamžité přeskočení do postapokalyptické budoucnosti, ve které přežívají poslední hrstky lidí, působil dost nezajímavě. Vysvětlení existence draků je k smíchu (draci prostě patří do fantasy a je nesmysl cpát je do sci-fi), dialogy a scénář k pláči. Christian Bale a Matthew McConaughey se sice snaží, ale scénář po nich chce jen, aby se tvářili jako největší tvrďáci a pak zas truchlili za mrtvé. Izabella Scorupco vypadá nezajímavěji, než bych vůbec považoval za možné a Rob Bowman se na režijní stoličce ocitl nějakým tragickým omylem. Alespoň ti draci vypadají docela slušně (30%). ()

Shakers

Poster vyzerá lepšie ako je samotný film, ale mne sa aj ten film páčil, hodnotenie skutočne nechápem. Herecké obsadenie je super a mňa dokázalo vtiahnuť do postapokalypsového sveta, v ktorom vládne oheň. Vizuál sa skutočne podaril a všetko to na oko celkom reálne vyzerá a to hovorím aj o drakoch. Tak isto ani príbeh nie je zlý, v ktorom Bale McConaughey tvoria vynikajúce duo. Nemám prečo zle hodnotiť, keď som sa pri tom bavil. 80% - 4* ()

Lima

Tvůrci sebevědomě prohlašovali, že půjde o hit letní sezóny. Přitom jde o ubohé, umorousané béčko, které ničím nezaujme, nepobaví a ani těch digitálních draků si moc neužijete. Nejhorší je, že se tenhle film bere moc vážně, chybí tu nadhled, naopak nechybí dlouhé pohledy, vroucná objetí a "hlubokomyslné" proklamace. Děsná nuda a velký propadák. ()

Djkoma

My máme ty nejrealističtější draky, které kdy člověk stvořil pro film. My máme vizi apokaliptického světa, kde se jednou probudili spící draci a jako právoplatní dědici trůnu pána světa se navrátí a vezmou si své dědictví. A co vy? Vy se musíte dívat na tento snímek, který si myslí, že je tím nejvážnějším co kdy vzniklo a chce aby jste mu všechno věřili. Nemyslnost děje a průměrné herecké výkony ještě více podrthují podprůměrnost tohoto film. Není jiná možnost? Ano, je. Tak například přepnout program... ()

• Úlohou vytvoriť čo najrealistickejších drakov boli poverení Richard Hoover a Dan Deeleeuw. Hoover bol dokonca nominovaný na Oscara za špeciálne efekty vo filme Armageddon (1998). (Greenpeacak)
  • Natáčalo sa na lokalitách ako sú Dublin, Glendalough v Írsku či Trafalgar Square v Londýne. (Greenpeacak)
  • Alternatívnymi názvami filmu boli aj názvy ako Salamander či Where Heroes Go Down. (MikaelSVK)