Najlepšie platenú úlohu vo svojej kariére dostala držiteľka Oscara za drámu MONŠTRUM Charlize Theron. Za úlohu elitnej lovkyne ľudí s nadľudskými schopnosťami dostala 10 miliónov dolárov. V akčnom príbehu, situovanému do 400 rokov vzdialenej budúcnosti, keď smrtiaci vírus takmer vyhladil ľudstvo, má jej hrdinka spáchať atentát na vplyvného politika. Charlize Theronovou uvidíme vo filmovom spracovaní komiksu Jinx. Scenáristom filmu bude autor pôvodného komiksu Michael Bendis. Theronová stvárni hlavnú hrdinku Jinx - lovkyňu ľudí, ktorá sa spoločne s ďalším zločincom rozhodne začať nový život. Hotovosť, ktorú k tomu potrebujú, si hodlajú získať z úkrytu mafiánskych peňazí. (oficiálny text distribútora)

HAL

Ultraviolet, Resident Evil, Underworld, Aeon Flux - hot chick v hlavní roli, stylizovaný vizuál, videoklipová akce a příběh dostatečně ohebný, aby to všechno slepil alespoň přibližně dohromady. To je dosti primitivní, ale oblíbený recept na lehkou teen zábavu - a u Aeon Flux by fungovat taky mohl, protože přiznejme si, jen málo holek bylo ve své době víc hot než Charlize Theron, a u prvního pokusu Milly Jovovich se zombie apokalypsou se dalo zabavit velice slušně. Jenže to by musela být Karyn Kusama alespoň stejně schopná režisérka jako W.S. Anderson (jakkoli je to ve spojitosti s jeho osobou oxymoron) a umět natočit na pohled líbivou akci... což ale zoufale neumí. Předvádí jen střihově zmatený bordel se směšnou kinetikou, který navíc ještě umocňuje hloupě nepropracovaná a přebarvičkovaná stylizace futuristického světa. A přitom paradoxně, samotný příběh je na poměry filmů tohoto typu poměrně schopný, jen málokterého fanouška sci-fi by nutil k harakiri na rozdíl od mnoha jiných filmů, a vize upadajícího dystopického světa tu není o nic horší než například v Equilibrium... ale zase, kdo by se na to proboha chtěl dívat, když si může přečíst originální komiks, a nemusí se přitom otravovat s mizerně natočeným filmem. Zas tak moc hot ta Charlize přece jen není. 5/10 ()

k212

Základní myšlenka přežití civilizace by snad ani nebyla tak neoriginální, nicméně je s vydatnou pomocí špatného scénáře degradovaná na trivialitku. Ve výsledku je do scénáře náslině narván balast klišovitého elaborátu všemožných jiných filmů a řada situací tak ztrácí logiku, některé jsou divně nedořečené.. Výprava a dekorace jsou celkem nápadité, stejně jako výtvarná stylizace do naturálna. Film se snaží být cool ze všech stran, ale trapně selhává v zásadním a to je přílišná vážnost. Proč je Aeon Flux tak opomíjene až nepovedene dílko? Má jednoduše smůlu, že vznikl v pomatrixovské době, protože si troufám tvrdit, že před sedmi lety by to byla pecka. ()

Avalon820

Zvláštní sci-fi, které ocení spíše víkendoví diváci tohoto žánru, než-li zatvrzelí fanoušci. Tak či onak, jedno Aeon Flux upřít nelze – má spád, nápad a dobře vypadající hlavní hrdinku – minimálně pro mužskou část publika nepochybně pádné argumenty. Akční pasáže jsou napínavé a není jich málo a totéž platí pro zvraty příběhu (které jsou možná poněkud předvídatelné, ale rozhodně neurazí). Různé nápadité detaily také potěší (za všechny například explozivní kuličky, které se kutálejí za pískotem) a co samotná Aeon Flux? To je taková Lara Croft budoucnosti. Pokud se vám tyto faktory zamlouvají, pak nemůžete s tímto filmem prohloupit. ()

Superpero

Začalo to docela stylově, když si Charlize polibkem hustě předala ňákej vzkaz, potom to ale začalo být nudné a trapné v enormě velkých porcích. Ve filmech jsem schopen rozdýchat mnoho věcí, ovšem drsná negřice s rukama místo nohou mezi ně nepatří. Akční scény jsou blbě natočené a líbila se mi akorát ta závěrečná sniperská. O scénáři se nemá cenu zmiňovat a herecké výkony jsou špatné. Jediným kladem je Charlize Theron, protože se na ní hezky kouká. Fakt shit všech shitů. ()

Divočák

Charlize Theron je sexy. Byla by sexy i bez černého přelivu a přiléhavého oblečku, ale když už jednou filmový bůh dal... Charlize Theron v černém přelivu a přiléhavém oblečku je supersexy... jenže jenom tohle celý film utáhnout nedokáže (pokud tedy nejde o nějaký druh luxusního softporna;)) a abstrahuju-li od něj jeho hlavní hrdinku, moc dalšího na koukání mi nezůstane. Těch pár soubojů režisérka utopila v křečovitém střihu, přestřelky jsou nepřehledné a akční potenciál hlavní hrdinky sprostě nevyužitý. Ještě že na tu Charlize by se dalo dívat i kdyby zrovna umývala podlahy a příběh si pohrává s tématem, které není tak uplně mimo a v lepších rukou by mohlo napáchat divy. Btw. Sophie Okonedo s rukama místo nohou by potřebovala vrazit do ruky banán a posadit zpátky na strom. ()

• Na základe filmu bola vytvorená aj hra na PlayStation 2 a Xbox. (Greenpeacak)
  • Natáčanie v Berlíne bolo výnimočné tým, že štáb mohol nakrúcať na miestach, kde to predtým nikomu nedovolili. Jedná sa o priestory ako krematórium Treptow a tzv. Haus der Kulturen der Welt (Dom svetovej kultúry). Natáčalo sa aj v berlínskom zvieracom útulku. (Greenpeacak)

Charlize točí bez přestávky

Charlize točí bez přestávky

16.01.2006

Charlize Theron si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek pracovní vytíženosti. V North Country utekla z nepodařeného manželství k hornické práci a předpokládaný akční hit Aeon Flux selhal nejen u… (viac)