Mladý staviteľ lodí a amatérsky boxer Jake Huard vyrastá bez matky a oproti domu má cez prístav slávnu námornú akadémiu. Rád by sa na ňu dostal, hoci jeho študijné výsledky patria skôr k tým priemerným. Napokon sa mu sen splní, ale to je len začiatok mimoriadne náročnej cesty. Jake je na pokraji síl a takmer už v prvom ročníku školu opustí, ale rozhodne sa uspieť za každú cenu. A keďže má boxerský talent, náležite ho využije proti svojmu hlavnému mučiteľovi, zákernému Coleovi. (TV JOJ)

panMartin

Americké námořnictvo, to je elita. Ano, jasně, je to celé jedno veliké klišé. Annapolis nabízí solidní a místy předvídatelný příběh, slušný soundtrack. Za krásnou Jordanu Brewster sympatického James Franco a tvrďáka Tyrese Gibson dávám body navíc. Přesto film stojí za podívání už jen kvůli tomu závěrečnému zápasu. Taková tuctovka, co vám udělá radost. A mě dvojnásobně protože mám rád to prostředí ringu. ()

Patrik200s

Tento film mi pripomína mix filmu Ten nejlepší a Dústojník gentleman. Vojak chce nakopať riť dôstojníkovi ktorého neznáša ale s ktorým sa na záver uzmieri. Nakoniec však ak to vezmeme z prava aj z ľava výsledok je dobrý a nedá sa k tomuto filmu povedať až tak veľa zlého. Mená v titulkoch nepritiahnu masového diváka a ani neinšpiruje mládež k vstupu do armády ale keď si tento film zapnem v televízií nebudem sklamaný. ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,127,992Tržby Celosvetovo $17,496,992Tržby za predaj DVD v USA $28,957,236 //počet predaných kusov 1,227,838║ klasický šablonkový príbeh v ktorom moc postavy nedokážu pohnúť s emóciami /40%/ ()

Dever

Soundtrack Brian Tyler: 1. Annapolis [2:31] ,2. The Brigades [1:28] ,3. Showdown [4:13] ,4. Progression [2:08] ,5. Turning Point [1:36] ,6. I'll Do It [3:08] ,7. Run in Place [1:47] ,8. The Naval Academy [2:16] ,9. Jake [2:29] ,10. Four Seconds [1:55] ,11. Twins' Theme [1:59] ,12. Tank Drill [1:28] ,13. The Offer [2:21] ,14. A Little Jog [2:50] ,15. Second Chances [3:45] ,16. Brigade Training [2:33] ,17. Eye Opening [1:12] ,18. Gates of Annapolis [1:53] ,19. Jake and Ali [1:41] ,20. Cole [1:28] ,21. I Have Nowhere Else to Go [1:41] ,22. Training Begins [1:52] ,23. Near First Kiss [1:05] ,24. Math Problems [0:51] ,25. Sleepless Night [1:32] ,26. Holiday Leave [1:47] ,27. Wakey Wakey [2:20] ,28. Find Out Who You Are [1:56] ,29. Annapolis Finale [1:07] ,30. Annapolis End Title [5:20], ()

Rakosnicek77

Opět moje oblíbené sportovní téma, pro které mám ve filmech opravdu slabost. Tady jsem nemusel zůstat ani zaujatě neojektivní, protože jsem se prostě bavil :-) Některé detaily jsou sice trošku přitažené, jako třeba jeho kadetská love story s nadřízenou, která se na své místo dostala bůhví jakým zázrakem, ale ono by to bez té romantické kudrlinky prostě asi nebylo komplet. Filmu to neuškodilo, takže jsem to ani moc nevnímal. Pěkný oddechový film o odhodlání a vůli se nevzdat.... ()

• Annapolis je hlavným mestom amerického štátu Maryland a tiež sídlom okresu Anne Arundel. Námorná akadémia bola založená v roku 1845 vtedajším ministrom námorníctva Georgeom Bancroftom. (MikaelSVK)
  • V magazínu „Muscle & Fitness“ byl snímek označen jako film s osmým nejlepším sportovním tréninkem. Prvenství drží Rocky (1976). (Sufferer)
  • Hoci sa dej filmu odohráva v prostredí americkej Námornej akadémie, vznikol bez podpory amerického Ministerstva námorníctva a Ministerstva obrany. (MikaelSVK)