V roku 1990 je mesto Los Angeles doslova ochromené vlnou zločinnosti. Posledným východiskom bezradnej polície je zriadenie špeciálnej zásahovej jednotky zloženej z policajtov ovládajúcich bojové umenia. Jej šéf Chad McQeen vyšle svoju priateľku Cynthiu Rothrockovú, aby prenikla do zločineckého gangu, ktorému šéfuje David Carradine. (oficiálny text distribútora)

TO

Chad McQueen a Cynthia Rothrock, partneři v řadách policie i v životě se pouští do boje proti zlodějům aut a překupníkům se zbraněmi, do tohoto gangu však spadá i policistův bratr. Rutinní béčkový akčňák, ideální ukázka filmu, které začátkem 90. let zaplnily naše videopůjčovny. Pár výstřelů, mnoho úderů v celkem svižném tempu. 50% ()

Flipnic

Další z amerických klasik, které běžely kdysi ve VHS-videopůjčovnách. Jedná se o pouliční mlátičku (vznikaly vlastně jen dva druhy těchto "bojových Béček - pouliční mlátičky a ringové mlátičky...). Beze smyslu, bez děje, bez scénáře. Chad McQuueen umí a Cynthia samozřejmě taky, ale hraje ta zde spíš druhé housle. Ale pár výborných fightů a kopaček zde má. "Neuměl" Carradine mi jako hlavní záporák vyloženě vadil, prostě trapnej dědek, kterej nikdy nic neuměl. Potěšila přítomnost Professora Toru Tanaky. Soubojů je spousta, bohužel klasicky docela poničené střihem,ale ne zas tak strašně, jak bývá u těchto USA martial arts filmů zvykem. Příjemná oddechovka... ()

Lacike

Totalny shit. Jednu * davam za jednu solidnu bitku so Cynthiou Rothrock vo finale filmu. Inak je to totalne debilná hovadina s minimom bitiek, ktore su az na spomenutu vynimku otrasne prevedene. Chad McQueen je omyl nielen filmoveho biznisu ale rovno prirody a David Carradine tam znova predvedie jeden velky prd. Dodnes som nepochopil preco je povazovany za martial arts hviezdu. 2/10. ()

raimi

Ještě pět let před premiérou Martial Law řádila Cynthia v Hong Kongu v první lize. To co jí nabídl tenhle film je ovšem dost smutné. Tohle je fakt unylé béčko, kde souboje probíhají tak, že statická kamera zabírá dvě postavy, které na střídačku metají výkopy v otočce půl metru nad soupeřovou hlavou dokud se nestřihne. Ten kvalitativní rozdíl mezi hongkongskou produkcí a americkým béčkem je fakt propastný. To že měli tvůrci k dispozici nejen Cynthii, ale i takovýho mistra jakým je Benny Urquidez a uklidili ho do asi minutové role, kde dostane rychlý k.o., dokazuje jejich naprostou neschopnost. Mám béčka rád, obzvláště ty pitomý, takže ty tři hvězdičky tam vpálím, ale čistě jen proto, že jsem fanoušek. ()

Luk80

Nejslabší díl celé trilogie. Cynthia se mi vždycky líbila s krátkým sestřihem, ale to tady moc nepomohlo. Příjemné osvěžení byl Professor Tanaka jako Jimmy a jeho šéf John Fujioka (známá tvář z Amerického Ninjy) A´t žijou kazety z Intersonicu. Teprve až třetíá díl ukázal tu pravou Misi Spravedlnosti. Že ano doktorko Larkinová ? ()