Andy a Liza Farmerovi dospěli k životnímu rozhodnutí. Město už je omrzelo a oni se rozhodli, že zamávají Manhattanu na rozloučenou a přestěhují se někam na venkov. Naleznou nádhernou farmu uprostřed lesů, malebnou jako z pohádky. Spisovatel Andy věří, že zde se mu konečně podaří napsat velký román, Liza zase plánuje založení rodiny. Nic ale není tak krásné, jak se zprvu zdá. První trable začnou ve chvíli, kdy se jim ztratí stěhovácký vůz. A to je teprve začátek. Na farmě není telefon a ani drobek jídla. Zato je zde víc než dost komárů. Také je tu velký had, kterému se v domě zalíbilo a nechce ho opustit. A co teprve osobitý pošťák a sousedé...inu vydržet na venkově, to není zas taková legrace. (oficiálny text distribútora)

Lacike

Klasicka blazniva Chaseovska komedia. Jeho postava sa sice nevola Clark Griswold, ale svojou zarputilostou a nemotornostou a z toho vyplyvajucou komikou mu je velmi podobna. Najvacsim problemom filmu je jednoduchy scenar, ktory by mohol viac pritlacit na pilu v kontraste medzi prvou castou pribehu, kedy manzelsky par stiha jedna katastrofa za druhou a poslednou tretinou, kde cele mestecko predstiera aky je zivot na vidieku dokonaly. Film obsahuje nastastie aj dostatocne mnozstvo vedlajsich zabavnych postaviciek, ktore sa aj napriek priemernemu scenaru postaraju o slusnu davku zabavy, takze Chevyho fandovia budu spokojny. ()

Biopler

Príbeh jednoduchý, v ktorom NewYorčan zamieňa mesto za vidiek a rozplýva sa nad kačkami v rybníku a rannou hmlou... no veď OK. Postupom času, keď stretáva svojské figúrky dediny, prichádza na to, že v bývaní na vidieku si vystavil on sám obmedzenie koho bude vídavať najbližšie roky. To všetko so štipkou humoru, ktorá občas rozosmeje, no celkovo nenadchne. Záver tvorcovia uchopili tak, že nás chceli morálne poučiť... no, no, správajte sa k sebe milo, aj keď si musíte nasadiť masky. Ťažké to bolo ukončiť a ak je to tak nasilu, tak to kazí dojem a zaradzuje tento kúsok medzi tie, na ktoré sa rýchlo zabúda. ()

Kryton

Chevy Chase ve variaci na film Dr.Hollywood s M.J.Foxem. Měštáci se rozhodnou žít na venkově, kde to žije vlastním životem. Komedie je to dobrá v začátku viz. stěhováci nebo první chvilky na venkově. Po dobré pulhodině už film jede ze setrvačnosti a vtipů je po skromnu. Závěr a celkové vyústění je očekávané už dávno dopředu. Btw. hledáte-li Sarah MIchelle Gellar, tak máte smůlu. Její snad asi jediná scéna byla nakonec vystřižena. Sám se divím, že je tedy v titulcích. Hodnocení OST: Moc jsem si nevšimnul hudby ve filmu. Nemastná a neslaná a to jinak mám rád hudbu Bernsteina. 4/10 ()

Oskar

George Roy Hill kdysi natočil Butche a Sundance, Správnou dívku, Podraz, Jatka č.5, Svět podle Garpa... Co film, to hravý ornament v mozaice zábavných žánrů. Může se zdát, že nějaká spotřební osmdesátková komedie s Chevym Chasem je hodně trudná tečka za skomírající kariérou, ale věřte, že je to optický klam. Blázinec nevyniká žádnou zjevnou originalitou - městský manželský pár se stěhuje na venkov a tváří v tvář tamějším nástrahám postupně slevuje z představ o tiché idyle. Nic nového pod sluncem. Ten pravý šmak filmu je ve způsobu podání. Rozmyslně vystavěné situace, pointy načasované do míst, kde už je nečekáte, úsporné dialogy bez zbytečného žvanění. Hodinářská práce. Divím se, že se všichni až na woodyho tak vzácně shodli na třech hvězdičkách. Pro mě je Blázinec, připomínající dějem něco mezi filmy Vysněný dům pana Blandingse (1948) a Burani ve městě (1969), snad nejlepší komedií s Chevym Chasem. O chlup jedné vycpané veverky lepší než skvělé Vánoční prázdniny. 100% ()

starr64

Jako vyznavatelka filmů s Chevy Chasem jsem se na tento film velmi těšila. Ale je pro mě film samotný zklamáním. Chybí víc humoru, více gagu. Film spíše zavání psychodramatem než-li komedií pro relax, tak jako to bývá s filmy Ch. Chasem zvykem. Je škoda, že tvůrci nevyužili více možností, které dává prostor vesnice jako taková i s typickými postavami, které se najdou na každé vsi jak v USA tak v Čechách. Nikdy na vsi nechybí místní blázen, opilec, šílenec na kole, vdaná žena, která je nevěrná. Utíkací psy, které sami o sobě svými útěky vytváří srandovní historky. A jiné - mohla bych pokračovat do nekonečna. Filmu chybí prostě pověstná jiskra a skvělé nápady. ()

• Film bol natáčaný v priebehu mesiacov august, september, október a november roku 1987.
    (misterz)
  • Při natáčení si Chevy Chase stěžoval na kameramana Miroslava Ondříčka, že na záběrech vypadá příliš tlustý, protože je zabírán pořád zezdola. Ondříček reagoval: "Charlie, aby si nikdo nevšiml podbradku, existuje jediný způsob, a to točit z nadhledu, ale jestli jsou v domě stropy vysoké dva metry, kam se mám s kamerou postavit?" (ClimbVibe)