Spletenec

• Česko Splice (viac)

Clive (Adrien Brody) a Elsa (Sarah Polleyová) sa špecializujú na prepájanie DNA rôznych zvieracích druhov a vytvárajú tak fantastické nové hybridy. Teraz sa chystajú vykonať experiment, ktorý by mohol spôsobiť revolúciu vo svete vedy a medicíny. Majú v pláne spojiť ľudskú a zvieraciu DNA. Farmaceutická spoločnosť, ktorá ich výskum financuje, im však experiment zakáže. To ale zvedavých genetických inžinierov nezastaví. Clive a Elsa sa presunú do podzemia a pre svoju ctižiadostivosť riskujú kariéru. Výsledkom experimentu sa stane Dren, úžasné a podivné stvorenie, ktoré je neobvykle inteligentné a nečakane fyzicky vyvinuté. Rastie však veľmi rýchlo a jeho existencia sa čoskoro stane ich najhoršou nočnou morou. (TV JOJ)

Dzeyna

Tak to je vážně výborný, rádoby vědecký snímek plný překvapení a nečekaných zvratů. Byla jsem opravdu zvědavá a nadšená. Kdyby nebyl konec, takový, že prostě chcete ještě další půl hoďku a dívat se, co by mohlo být dál. Adrien Brody mě šokoval a mile potěšil svým opět excelentním výkonem. A Sarah Polleyová překvapila taktéž, opravdu skvěle zvládla svou roli. Děj je opravdu nabitý a nenudí, stejně jako místa odehrávání a pocity, které se zde prolínají. Akce také nechybí a o napětí není nouze už vůbec. Jen škoda, že je to až příliš sci-fi, kdyby to bylo podle skutečné události, udělila bych možná i pět hvězd. ()

POMO

Spočiatku spielbergovsky kúzelné a roztomilé, podporené dvoma kvalitnými hercami, ktorým síce neuveríte nejakú chémiu medzi nimi, ale typologicky v žánri i svojich postavách sedia na výbornů. Neskôr cronenbergovsky úchylné a zaujímavé, prehlbujúce zvedavosť v ďalší dej. A do toho napokon facka Jeepers Creepers, brrr! ()

akisha

Ale jo, na jeden večer, kdy nic lepšího na hororo-scifo poli se nenajde, člověk od toho nic nečeká a je zrovna v benevolentním rozmaru, se to dá. Vyskytuje se tu klasickej zádrhel, kdy obsah, plakát i název evokujou scifi-horor o mutantovi a ve výsledku se jedná o dost divnej rodinnej film s mutantem, kterej - a je možno to brát jako SPOILER - za celej film prakticky nikoho nezabije, a když už, tak tomu není věnovaná moc pozornost, a film, kde je mutant a nikoho nezabije, je prostě tak trochu mimo. KONEC SPOILERU. Není to ale zas taková nuda, film je to celkem zajímavej, herci patří k těm lepším, i ta herečka, co hrála mutantku, byla dobrá. Takže není vyloučeno, že to může někoho zaujmout ještě víc, než mě. (A naopak). ()

Němi

Co se tváří zpočátku jako nadějný sci-fi / horor mix na vlně Vetřelců a jim podobných, je ve skutečnosti vztahové drama bez kouska soudnosti, které ke všemu nestandardní situaci (mutanta) jen využívá jako omluvu pro explicitní emoce a psychologizaci jak z telenovel. Natali selhává kam se podívám. Atmosféra je nulová, scénář nablblý, z jinak kvalitních herců udělal trotly, a co je nejhorší - stěžejní momenty, kdy má divák asi nehnutě zírat, jsou k smíchu víc, než kdejaká současná parodie. Navíc snaha udělat ze své mutantky objekt animálně přitažlivý nevyšla tak strašně moc, že degraduje i ty kousky děje, které mohly být teoreticky působivé. __ 1,5* ()

Pilda17

Zajímavá zrůdička, která měla něco do sebe, ale to je tak vše. Pár scén docela ušlo, atmosféra žádná a děj také žádný zázrak. Na uspání ideální horor, nebo spíš unavení. Neusnul jsem. To ale díky scéně, kde si to zrůdička rozdávala s Adrienem Brodym. Řekl bych, že šlo o nejnapínavější scénu z celého filmu .. 4/10 = 42% ()

• Delphine Chanéac si kvůli roli Dren oholila hlavu. (-bad-mad-wolf-)
  • Dren (Delphine Chanéac) v celém filmu vysloví pouhá dvě slova. (-bad-mad-wolf-)
  • Vincenzo Natali chtěl film natočit hned po snímku Kostka (1997), nicméně technologie se mu tenkrát nezdály dostatečně na výši. Nápad si tak schovával více než deset let. (-bad-mad-wolf-)

Neuromancer má lepšího režiséra

Neuromancer má lepšího režiséra

10.05.2010

„Bible kyberpunku“ z pera Williama Gibsona se už pěkných pár let chystá na plátna kin. Když bylo ohlášeno, že ji bude režírovat Joseph Khan (tvůrce šílenosti Torque – Ohnivá kola) a hlavní roli si… (viac)