Boxer

stub

Tenma (Kentaro Shimizu) je mladý talentovaný boxer, který chce překročit svůj stín a po prohraném mači vyhledá bývalého boxera Hayata (excelující Bunta Sugawara), aby jej trénoval - je v tom však háček, poněvadž mu při zápase nešťastnou shodou okolností zabil bratra. Bojová umění mě baví, ale box mezi má oblíbená rozhodně nepatří. Snímek je však spíše o jeho odvrácené straně a především o vůli člověka při cestě za vytýčeným cílem. Dokonale syrová atmosféra je vytvářena odříznutostí a určitou osamělostí hlavních postav a dále umocňována zručnou kamerou, která i mimořádně šeredné scenérie snímá tak, že jsou vizuálně atraktivní. Dokumentární záběry zase zručně a chytře zasazují motivy příběhu do reality. Film není Terayamovým tvůrčím vrcholem, ale nezklamal mě a rozhodně stojí za pozornost (už jen proto, že v japonské kinematografii je toto téma poměrně vzácné). ()

rivah

Originální název: BOKUSÁ. (Opravuji STUBA v komentáři níže - zabil bratra budoucího trenéra nešťastnou náhodou, když zmáčkl na vysokém jeřábu nad šrotištěm špatnou páku a vrak auta spadl přímo na kamaráda. Film je jiný než ostatní Terajamovy filmy, ale velmi silný. Nejméně 90%. ()