Krásný ztráty

Martin Čech

Hudba:

Michal Prokop

Účinkujú:

Michal Prokop (moderátor), Aňa Geislerová, Pavel Kuka, Tereza Brodská, Richard Krajčo, Dan Bárta, Květa Fialová, Vladimír Dlouhý, Vilma Cibulková (viac)

Už od února roku 2000 vítá každý týden Michal Prokop diváky České televize při sledování pořadu, jemuž název dala jeho dnes už dvacet let stará písnička V baru jménem Krásný ztráty s textem Pavla Šruta. V únoru toho roku byli prvními hosty Michala Prokopa politik Jan Ruml a modelka Jaroslava Rytychová. Spoluautorem celé koncepce pořadu je Jan Lacina, který je i spoluautorem scénářů, má na starosti výběr a kontakt s jednotlivými hosty, spolu s Michalem Prokopem dávají dohromady dvojice a spolu hledají spojovací nit mezi jednotlivými vybranými barovými „návštěvníky“. (oficiálny text distribútora)

DaViD´82

Michal Prokop se drží spíše zpátky a nechává konverzovat své dva hosty mezi sebou. Což vzhledem k tomu, že se v zásadě dodržuje schéma "umělec spolu s vědcem", vede k mnohdy zajímavým tématům. Problém je, když si hosté navzájem nesednou. Pak Prokop neumí vystoupit do popředí a diskuzi usměrnit či rovnou převzít otěže. Přesto převažují ty díly, kdy ho "není zapotřebí." ()

sportovec

Jedna z nepočetných stálic televizního publicistického nebe, v níž nad očekávání dobrou práci uvádí její konferenciér - v tomto případu opravdu nikoliv moderátor - Michal Prokop. Na jiné úrovni, v jiných podmínkách a souvislostech rocker s politickou minulostí poslance a náměstka ministra kultury provádí svým barem celou škálu lidí, které vesměs osobně zná a s nimiž si často také tyká; v tomto ohledu připomíná jiný pořad VYSÍLÁ STUDIO A a jeho průvodce Karla Štědrého. Nápad se zvaním dvou navenek zcela odlišných hostí je až překvapivě nosný. V tomto nanejvýš neformálním ovzduší je stylové všechno, i obecná čeština barmana s dokončeným akademickým vzděláním. Ilustrativní je v tomto ohledu i závěrečné fotografování. KRÁSNÉ ZTRÁTY stále zůstávají nádhernými zisky ducha a pohody. Přejme si, aby to tak zůstalo. ()

lucascus

Úžasná titulní písnička a většinou perfektní výběr hostů - tak to jsou krásný ztráty. Konečně pořad, kde jsou opravdu "celebrity" a ne lidi typu: Mašlíková, Erbová, Řepka, Krainová a další, kteří nic nikdy nedokázali. Intelektuálové, kteří mi udělali největší radost: Škvorecký, Mašínová, Trejtnarová-Hudečková, Kubišová, Rottrová, Dolák a mnozí další.. ()

blixadovan

Tohle je celkem sympatický pořad a když se sejdou hosté, kteří mají co říct, tak je to velmi osvěžující záležitost. Trochu ruší prazvláštní průhledy skrze skleničky. Moderátor Michal Prokop je evidentně na hosty dobře připraven (na rozdíl od podivína Pavla Anděla), ale moc dobře mu nejde oční kontakt, rovněž přesná a jasná formulace otázky mu dělají potíže a zbytečně zdržují. Pořad by si zasloužil trochu delší stopáž. ()

NinonL

Michala Prokopa mám ráda jako muzikanta i jako moderátora. Všechny jeho hosty sice nemusím, ale většina je stravitelných, ba i příjemných. A ty příjemné (nedávno třeba Markétu Irglovou+Laca Decziho) nevyděsí, nezesměšní (jako někteří jiní moderátoři), ale naopak přiměje povídat i o osobních věcech. Trochu mi vadí, že se mu tam občas derou i politici a on s nimi nevyrazí dveře. ()

• Řada rozhovorů byla vydána též knižně. První publikace vyšla v roce 2004, druhá o dva roky později v roce 2006. (Zdroj: wikipedie.cz) (Kmotr76)
  • Podobný pořad již Michal Prokop v letech 1998 až 2000 připravoval pro televizi Prima. Jeho název byl Nic ve zlým a byli do něj zváni lidé, jimž společenský vývoj po listopadu 1989 změnil život. (Kmotr76)
  • V pořadu Českého rozhlasu „Stříbrný vítr“ Michal Prokop zmínil, že do pořadu Krásný ztráty byli pozvaní Miloš Forman a Zdeněk Svěrák, ale nikdy neměli čas. Zdeněk Svěrák v momentu, kdy už již pořad nevznikal, řekl Michalovi Prokopovi, že teď příjde. (TomasSlach)

Americký Oldboy

Americký Oldboy

16.04.2005

Juhokórejský temný thriller OLDBOY od uznávaného režiséra Chan-wook Parka, ktorý po svete pozbieral najrôznejšie prestížne ceny vrátane Veľkej ceny poroty v Cannes, bude mať (ako to už býva) … (viac)