Underworld: Boj v podsvetí 2

• Česko Underworld: Evolution (viac)

Ve filmu Underworld Evolution nabírá dlouholetý spor mezi upíry a vlkodlaky nových rozměrů, začínají krvelačné hody, boj zapovězené lásky a čas na velkolepou pomstu. Pečlivě střežená tajemství byla prozrazena a odhodlání jednoho zrazeného upířího válečníka znovu rozžehlo plamen staletí trvající války podlých predátorů. Nenasytná nesmrtelná touha přijít na odhalení prapůvodu sporu mezi upíry a vlkodlaky odkrývá nová znepokojivá fakta. Minulost byla zkrátka velice zapeklitá a budoucnost možná odhalí zcela novou rasu, takovou, jakou ještě nikdy nikdo neviděl. Pokračování ságy začne ve chvíli kdy upírka Selene (Kate Beckinsale) vyhledá krále upírů Markuse (Tony Curran), a doufá, že s ním bude moci smlouvat o život. Kříženec Michael (Scott Speedman) se spojí se Selene v jejím boji, jenže si nevěří protože v sobě nedokáže zkrotit krev vlkodlaka, takže Selene jeho spojenectví odmítá. Ve chvíli, kdy Marcus Selene přepadne, aby ji mohl zničit, se ukáže jejich láska být silnější, než genetické předpoklady. V následujících bojích Selene zjistí, že ji zradila její vlastní rodina a rozhodne se pomstít. Selene vyhledá Adriana Tanise (Steven Mackintosh), kronikáře upírů, aby jí pomohl proniknout sítí lží, které rozšířili Marcus a Viktor (Bill Nighy), když bojovali o vládnoucí postavení. Situace se zkomplikuje když Tanis odhalí původ prvního skutečného nesmrtelného. Naproti očekávání to není ani Marcus ani Viktor, ale Alexander Corvinus (Derek Jacobi), otec Markuse a jeho dvojčete, Williama. Jako všudypřítomný bůh Corvinus vše z povzdálí sledoval a zametal stopy po bojích, aby jeho potomci mohli lidské rase zůstat utajeni. Bok po boku bojují Selene a Michael proti nesmírně mocnému a odhodlanému Marcusovi, který se rozhodl propustit svého vězněného bratra Williama na svobodu a s pomocí jeho krvelačnosti ovládnout svět. Každé střetnutí odhalí nové pravdy, vrhne kruté světlo na předchozí události a proniká do bolestných vzpomínek v minulosti pohřbených... Kate Beckinsale a Scott Speedman se znovu objevili v pokračování snímku Underworld; obohacují legendu o nová poznání, odhalují nová tajemství a možná i novou rasu, která je mnohem mocnější než všichni doposud. (oficiálny text distribútora)

TeeAge

Sladká prechádzka atelierom Kate-iných kriviek okorenená cool vampire tematikou s tonami modrého filtru. Bola by to dokonalosť sama!!! - no neschopnosť americkej produkcie pochopiť, že pre použitie cudzích jazykov vo filmoch je potreba ludí s rodenou mluvou ma privádza do šialenstva. ...Nie, oni tam radšej natlačia američana, ktorému dajú text preložený zo slovníku, alebo najnovšie z google translater :D infinitive 4ever! ()

Kaka

Oproti prvnímu dílu přece jen o něco slabší. Především relativní originalita a sympatické vizuální pojetí prvního dílu nepřináší v pokračování kýžené ovoce a vše se utápí ve velkém množství vizuálnjích efektů. Ty jsou samy o sobě sice kvalitnější, než v předchůdci, avšak značně neforemný scénář stejně vše pohřbívá pod tunou klišé. Kate Beckinsale je super (erotická scéna je nádherně natočená), zbytek je jen nějaká ta herecká vata. Nápaditost je pryč, mytologie nudná a akce dost nevyrovnaná. Úvodní masakr vesnice mi v leckterých sekvencích evokoval úvodní bitku z Gladiatora. Především střihová skladba a některé kamerové záběry jsou dost podobné (cákance krve na kameru miluji). Krve přibylo, kvality však bohužel ubylo. Ani tak to není vyloženě špatné, jen o něco hloupější, přičemž to úplně nejtrapnější je nakonec - závěrečný "terminátorovský" monolog. ()

3DD!3

VAN HELSING, BLADE 2, TERMINÁTOR. Při sledování druhého UNDERWORLDU máte občas pocit, že sledujete křížence všech těchle filmů. Nutno podoktonut, že dost zábavného křížence. Wisemanova režie se ani o píď od jedničky nevylepšila. Díky více penízkům se však dočkáme rozmáchlejšího příběhu a větších šíleností než před tím. Navíc je tam fešná Kate Beckinsale v latexovém oblečku, takže co od letní oddechovky chtít víc ;). ()

Shit

Děj asi o trochu horší než první díl, protože působí na diváka nezáživně a je špatně poskládanej, ale zato trikově je to o dost lepší, i když i tady to neni na 100%, v soubojích je to většinou precizní, ale vůbec se mi nelíbily přeměny na vlkodlaky, nevim jestli to bylo chtěný, ale působilo to dost amatérsky a ta trhanost tomu taky moc nepomohla, stejně tak i přeměněný vlkodlaci nebyly úplně nejlepší, spíš vypadaly dost uměle. Jinak se mi ale triky líbily, ale ještě víc se mi líbila Kate Beckinsale ve svým latexovým oblečku, ze začátku měla sice nějakej plášť, ale i tak byla perfektní a jakmile ho odložila, tak mě to začalo ještě víc bavit a musim teda říct, že je fakt hodně těsnej a je v něm fakt hodně šukezní. Celkově je film spíš podprůměrný, protože je založen na akci, což mi samozřejmě vůbec navadí ba naopak, ale tady mě nejak moc nezaujala a byla dost předvídatelná, stejně jako celej děj. Ale co, přiznám se. Mě nešlo o nějakej děj nebo tak, jen sem se chtěl podívat na Kate v super těsným latexovým oblečku a když k tomu byl ještě nějakej děj, hromada krve a spousta akce, tak si přece nemůžu stěžovat. Horší 4* ()

• Natáčení probíhalo v kanadském Vancouveru a v Maďarsku. (Epistemolog)
  • Tony Curran (Marcus) řekl, že si do smlouvy nechal zanést, že bude mít možnost nosit upíří zuby po celou dobu, i když se právě nenatáčelo. (liquido26)
  • Stejně jako v předchozím dílu se opět vše odehrává pouze v temnotě a v noci. Pouze dvakrát se mihne úsvit. (cariada)

Kšefty s nesmrtelností

Kšefty s nesmrtelností

27.12.2005

Režisér Len Wiseman dokončil druhý díl své upírské ságy Underworld: Evolution (v plánu je celá trilogie) a už rozmýšlí nad dalším projektem, snímkem SHELL GAME. Ten by se měl odehrávat v nedalekém,… (viac)