Pohledná plavovláska Connie (Diane Lane) žije se svým manželem a osmiletým synem v rodinném domku poblíž New Yorku. Při cestě do města se náhodou seznámí se sympatickým Paulem, který ji zavede do svého bytu plného starodávných knih. Při prvním setkání k ničemu nedojde, žena však na bohémsky vyhlížejícího mladíka nepřestává myslet. Vyhledá ho znovu a stanou se milenci. Sexuální experiment přeroste ve vášnivý erotický vztah, který se časem prozradí. Oklamaný manžel (Richard Gere) nechá Connie sledovat, získá důkazy v podobě kompromitujících fotek a svého soka navštíví. V návalu vzteku Paula zabije a podaří se mu odklidit jeho mrtvolu. Connie však brzy odhalí pravdu... Psychothriller s erotickou zápletkou vznikl jako remake Chabrolova snímku Nevěrná žena (1969), v němž ústřední pár hráli Stéphane Audranová a Michel Bouquet. Režisér Adrian Lyne znovu dokázal svou schopnost atraktivního aranžmá - patrnou zejména ve vzrušujících milostných scénách. Pikantní příběh o jedné "nebezpečné známosti" má pozoruhodnou drobnokresbu: sondu do ženské psychiky kombinuje s výpovědí o životě středostavovských Američanů. Pohrává si s rekvizitami (vražedná zbraň) i s atmosférou houstnoucí vášně a vzrůstajícího podezření. Přerůstá v drama o vině a svědomí s otevřenou pointou... (oficiálny text distribútora)

Morholt

Vdané a dobře situované paničce se zapálí lýtka, spustí se s mladým knihkupcem, manžel na to přijde, zabije knihkupce, na to přijde panička a ............ . A nic. čekal jsem, že to nějak vygraduje, ale jak se blížil konec, tak jsem byl čím dál tím skeptičtější a ukázalo se, že oprávněně. Ostatně že to skončí nijak sliboval prakticky celý film, který byl taktéž nijaký resp. jednalo se o nejrutinnější rutinu, jakou jsem v rámci thrillerů o nevěře viděl. No a jestli se někdo těší na šťavnaté scény s Dianou Lane, tak ať si nechá zajít chuť. Pár náznaků sice bylo, ale čekal jsem víc odvahy. I když na druhou stranu kouzlo zahaleného fungovalo takřka dokonale. Ale to je trochu málo. 30% ()

Blackberry

Pokiaľ sa idete pozerať na film s tým, že nič o ňom neviete, častokrát vám vyrazí dych. To isté sa stalo v tomto prípade, kde zaujímavú dejovú podstatu kazia časté erotické scény, niekedy hraničiace s tým, čo možno ukázať v bežnom trileri/dráme. Tá sa ale úplne stráca nedomyslenou scénou v "knižnici", keď sa zvrtáva už do iného príbehu, mierne obaleného až nechutnosťou. Je však vidieť, že príbeh je predsa len iný ako bežné televízne filmy, cítiť to aj na hudbe a v tomto prípade aj zbytočne dlhom čase; no celkový dojem napokon zdvíhajú excelentné herecké výkony Gere - Lane. ()

Fiftis

Kto nevie, ako oživiť vzťah, tu je recept ...Film, zachytávajúci ľudskú dravosť, hlad po vášni a túžbu po úteku od stereotypu ... áno, aj ženy môžu hodiť napospas svoje dieťa kontra vášnivý sex s mladým milencom v kine ... ale kto sme my, aby sme priebeh či dopady záveru tohto filmu mohli súdiť? kto sme my, že sme si tak istí, že nás toto nemôže stretnúť? Kto Diane Lane neveril, že si rolu s Olivierom Martinezom užívala, nech sa ide zahrabať, pretože tento film dokáže udržať ľahké erotické nabitie aj pre budúce generácie. ()

Ivoshek

Romanticko-dramaticko-psychologicko-kriminálně-skoroerotický film s docela příjemným klavírním soundtrackem, moc pěknou Dianou Laneovou a kopulačními scénami na neobvyklých lokacích (v kině na dnech francouzského filmu, na chodbě činžáku, na toaletách v kavárně). Co se týče Richarda Gerea a toho druhého fešáka, kdyby tam místo nich hráli takoví ti dřevění panáci, co se používají při fotbalových tréninzích jako zeď, asi bych to ani nezaregistroval. ()

Magneto

Nevera po americky...Podobný príbeh som zažil aj ja(ale bez mŕtvol) a preto je tento film pre mňa výnimočne realistickým...a poučným.Vášeň je skvelá,ale iba chvíľková záležitosť a prepadnúť jej je oveľa ľahšie ako sa potom dostávať z problémov do ktorých nás dostala.Okrem toho by si ženy mali uvedomiť čo v živote s partnerom je pre nich dôležité... ()

• Zda to byl záměr, ví zřejmě jen režisér obou filmů Adrian Lyne, ale jak ve filmu Nevěrná, tak ve filmu Osudová přitažlivost (1987), nabízí Paul Martel (Olivier Martinez) v Nevěrné a Alex Forrest (Glenn Close) v Osudové přitažlivosti, kteří oba stojí za hrozbou rozpadu manželství, nápoje ve stejném pořadí. Nejdříve skotskou a pak vodku. A oba představitelé nabízejí tyto nápoje  v situaci, kdy se návštěva neobejde bez nepříjemných následků. (selfesteem)