Bratranci Bo a Luke Dukeovi jsou postrachy okrsku Hazzard. Je tam spousta míst, kde mohou túrovat svého miláčka - auťák Dodge Charger, přezdívaný General Lee, pokuřovat travku a balit ty nejkrásnější holky celého státu Georgia. Chlapci se velmi často pohybují na hraně zákona a místní šerif by je rád dohnal a napařil jim mastnou pokutu. Po úmorném dni není nic lepšího, než posezení v místní hospodě The Board´s Nest, kde pracuje jejich sestřenice Daisy. A cizinci neznalí toho, jak to ve městě chodí, si s ní chtějí zašpásovat. Daisy však není jen hezká blonďatá tvářička, své příliš neodbytné nápadníky dovede zmlátit stejně dobře jako Bo a Luke. Když jednoho dne Bo a Luke náhodně zjistí, že místní vlivný boss Hogg se obohacuje na úkor ostatních, rozhodnou se jednat. Divoká jízda začíná... (oficiálny text distribútora)

Djkoma

Pro začátek bych to shrnul. Z Prciček vypůjčený Sean W. Scott je opět praštěný, Jessica Simpson je moc hezká a je to asi jediný důvod proč v tomto filmu hraje, pak je to Johny Knoxville, který asi na pár týdnů utekl z Jackass, aby si přivydělal a začarovaný kruh uzavírá přestárlý a nudný Burt Reynolds, který místo aby si užíval důchod na vlastním ostrově někde u Hawaie ,se snaží vydělat si nějaký ten cent navíc. Mistři hazardu jsou až moc oddechové a příliš o ničem. ()

Real Tom Hardy

Filmové spracovanie doslova legendárneho a ikonického rovnomenného amerického televízneho seriálu aj napriek vyššiemu rozpočtu od WB a hlavne zvučnejšiemu menu a statusu "značky" nedostal do rúk nejaký skúsený rutinér (ako v prípade tie-in videoklipu Ratner), ale tvorca pomerne stokárskych komédií Chandrasekhar zo súboru Broken Lizard, čo ale koniec koncov nemusí byť ani príčina nie príliš pozitívneho kritického prijatia snímky vtedy aj dnes, s ktorým ale súhlasiť nemôžem. Dívajúc sa totiž na jednotlivé spojné elementy oddelene a takto ich aj hodnotiť, výsledok je častokrát (nad)priemerný. TDoH príbehom – tzv. "strip mining" a boj proti nemu & jeho environmentálne dopady na ekosystém (plus zrod auta, ktoré presiaklo a stalo sa pevnou súčasťou americkej popkultúry – 1969 Dodge Charger "General Lee") – neoslní, nakoľko ide o čistokrvnú komédiu, kde podrobne dané témy a motívy rozoberané nebudú (a riešené sú naivne) a tým pádom je viac-menej len pozadným parťákom a službou pre všadeprítomné automobilové naháňačky a kaskadérske kúsky. Tieto sú veľkou devízou a primárnou časťou filmu, ktoré v tom čase robila elita Hollywoodu Dan Bradley. Čo tiež určite treba vyzdvihnúť je kamera, silne užívajúca si zelené exteriéry amerického Juhu, a takisto solídne zvláda snímať objekty v rýchlom pohybe. Zároveň stojí za zmienku, ako geniálne sa podarilo rodákovi z veterného mesta zachytiť esenciu života a atmosféru južanského zapadákova bez väčšej degradácie predmetnej kultúry, i keď jej satirizovanie je v určitých scénach jasne prítomné. Rád tiež pochválim energickosť a dynamiku ústredného dua (aj serióznejší tón antagonistov) v porovnaní so seriálom (viem to, prišiel som o vlasy aj rozum, keď som sledoval toho 130 epizód). A Jessica Simpson, ktorá je na samostatnú debatu. Aj mimo faktu, že film je oproti seriálu vedený dosť sexuálnym smerom (respektíve postava Daisy Duke je 100% času pomerne silno sexualizovaná), čo je z môjho (vysoko nestranného :D) pohľadu asi tá najlepšia vec, aká sa tomuto počinu mohla udiať. TDoH v rámci toho, čím je – vidlácka redneck komédia – je čistý nadpriemer. Aj keď sa to na prvý pohľad zdať vôbec nemusí. A jeden z mojich najmilovanejších filmov vôbec... ♪♫ / ♪♫ (galéria: x / x) (x) (x) (x / x / x / x) (x / x) (x) (x / x) (x / x) (∞2009-2012) (23.6.2013) (27.2.2017) (28.7.2018) (22.12.2018) (9.4.2020) (11.5.2020) (28.2.2022) (27.5.2022) (1.12.2022) (30.4.2023) "Would a BJ from Daisy be within the realm of possibility? Or how about a pair of her still-warm shorts?" ()

Hellblazer

Sračka ktorá snáď nemá ani dej a ide len o automobilové naháňačky a Jessicu Simpson, ktorá v každej scéne v ktorej sa objaví vytŕča zadok a škúli očami ( autori veľmi dobre vedeli, že so svojím herectvom môže akurát tak do porna ). Našťastie obidve veci fungujú veľmi dobre a keď sa k tomu ešte pridajú občas slušné hlášky máme z toho slušnú komédiu na jeden večer. ()

Han22

Heh, já na to koukal, že to má být akční film a ono to je v podstatě klasická vidlácká komedie. Pravda je tu spousta honiček s policajty, ale to přece nedělá akční film ne? No tak k filmu. Přijde mi, že se při natáčení bavili (ale podle nepovedených záběrů i hulili) hlavně herci a tvůrci, ale do filmu se to nějak nepřeneslo. Ne že by dvojice hrdinů nebyla správně prdlá a některý hlášky nebyly fajn, ale veskrze je to spíše nenáročná a nenudící pohodovka, než nějaká nabušená komedie. Excelují tu spíše vedlejší herci jako Willie Nelson nebo krásná Jessica Simpson. Burt Reynolds je ovšem hrozný... jeho šarm zmizel někde v 80. letech. Výsledek je tak za dvě hvězdičky, ale za ty honičky jednu hvězdu přidám... přecejen už se dnes tak často nevidí honičky s pořádnými kaskadérskými kousky a opravdovou plechařinou bez CGI efektů. Ale film jako takový není nic, bez čeho by člověk nemohl žít. ()

sskrblik

Seann William Scott a Johnny Knoxville. Dvě jména mých nejoblíbenějších herců z Prciček a z Jackass bok po boku. Už to mi znělo zajímavě. Rozhodně jsem od začátku nečekal nějaký složitý příběh, spíš solidní akční kaskadérskou komedii prošpikovanou hláškami. Přesně to jsem taky dostal. Takže bych to závěrem shrnul v bodech: dobrá hudba, moc pěkný holky :-), dva oblíbení herci a závody ve stylu Flatout či NFS Hot Pursuit chcete-li. Na odreagování ideální film. 3,5 / 5 ()

• První filmová role Jessicy Simpson. (Stocki)
  • Sheriff Rosco (M.C. Gainey) má ve filmu zbraň Smith & Wesson Model 686. (dc125)