Kidari ajeossi

• Južná Kórea 키다리 아저씨 (viac)

Dívka Young-mi přijde o rodiče a připadá si sama. Kupodivu se něco stane a někdo jí začne anonymně pomáhat. Young-mi neví, od koho jsou dárky a kdo ji podporuje, ale pojmenuje si ho táta sekáč. Pak potká lásku, mladého knihovníka. Jednoho dne přijde podivný e-mail v bytě, kde před ní bydlela její kolegyně. E-maily chodí dál a vše se zamotává. Najde nebo nenajde Young-mi svého tátu sekáče? (ČSFD)

terunka003

Romantické, tragické × zamotané, smutné. A už mě to opravdu, tam asi zajedu do tý Koreje. Když je děj filmu vážně dobrý, napnutý a přemýšlíte kdo je kdo, tak přijde najednou závěr a smrt. Proč?! Sice jsem byla ze začátku zmatená kdo vlastně psal ty dopisy a kdo je Táta Sekáč, ale děj to byl zajímavý. Zvlášť krásné bylo zamilování se obou hlavních hrdinů. Praštěná kamarádka, co nechodí se scénáristama a bydlí ve stanu byla taky fajn. Ale ztráty paměti už tu byly.. Jinak to byl ale celkem příjemný snímek. ()

gogo76

Ani neviem, čo k tomu napísať, pretože som čakal niečo úplne iné, hlavne film o vzťahu dcéry a otca. Nie o to tu nejde. Opäť romantika, od druhej polovice zbytočne umelecky a žánrovo pomiešaná, trochu chaoticky natočená, znova uplakaná a takmer bez vtipu. Mám veľmi rád kórejské romantické komédie, ale tu humor dosť chýba. Nemal som chuť počúvať tie priteplené reči o hviezdach na nebi atď...Dá sa to odsledovať, ale asi tak, ako ktorýkoľvek priemerný film, ktorý nemá šancu zaútočiť na vaše city. Možno pohne s tými ženskými, ale u mňa to nefungovalo. Viem vymenovať min.10 lepších kórejských romantických filmov. Iba priemer. 60%. ()

tombac

Rád se nechávám pohltit krásou a dojemností korejských romancí, u některých mám pocit, že nic nádhernějšího a cituplnějšího snad nemůže být natočeno... Kidari ajeossi nepatří mezi špičku romantik, ani mezi snímky, u kterých ždímáte kapesníky, ale má v sobě v menší míře ono korejské magické něco, jež ve vašem nitru dokáže vykouzlit povznášející a láskyplné pocity, na jejichž vlnách se necháte pokaždé tak ochotně unést. Přispěla k tomu hodně milá herečka Ha Ji-won, která mě zaujala již v duchařském horroru Pon a v Kidari ajeossi si mě získala... roztomile vyděšeným sledováním duchařiny :-) ()

Lacike

Keď som film videl prvýkrát, tak som mu dal 4 hviezdičky, takže som mal najskôr podobné pocity ako sniper18. Ale teraz ma už film tak nenadchol. Strašne dlho sledujeme hlavnú hrdinku, ktorá nastupuje do rádia ako sa snaží v práci a popritom sa skamaráti s nejakou kolegyňou. Nič extra sa nedeje. Film len tak plynie. A vo vzduchu visí obrovské tajomstvo ohľadom tajomného dobrodinca, ktorý jej celý život pomáha. Zaplatil jej školné, vybavil jej súčasné bývanie a má dokonca aj prsty v jej miestu v robote. Kto to môže byť a prečo to robí? To je jediná vec vďaka ktorej som bol zvedavý na to, čo sa bude diať ďalej. Ale nie preto, aby skvelý film povýšil o triedu vyššie a dodal mu ďalšiu vrstvu, ale preto, aby mu dodal konečne nejaký zmysel. Samozrejme sme v Kórey, takže niekto musí nakoniec chcípnuť, ale tentokrát mi tej osoby ľúto nebolo. Celá tá neskoršia romantická línia mi pripadala trochu úchylná. Veď ten chlap bol obyčajný chudák a stalker, ktorý jej síce nerobil nič zlé, ale pomáhal jej, ale mohol sa jej priznať so svojimi citmi oveľa skôr a nemusel trpieť roky jak blbec. Fakt mi ho nebolo ani trochu ľúto. Ji-won Ha naviac celý film len naivne pozerá do blba. Aj keď je pekná, tak si ma ničím po povahovej stránke nezískala. Najviac ma na celom filme bavila jej kamarátka v podaní Yi Shin, ktorá znova stvárnila zábavnú upjatú frflošku, ktorá nakoniec po x nevydarených schôdzkach naslepo nájde svojho vyvoleného. A ani to nemusí byť nejaký vysnívaný idol. Takže celkovo je to pre mňa už len priemer s pomalým tempom v ktorom sa nič extra nedeje a snaha o emotívny záver to už nezachráni. 6/10. ()

VenDulin85

To podceňování asijských romantických filmů se mi začíná těžce nevyplácet, už se mi to stalo u "Bu neng shuo de. mi mi" a teď zase... Chtěla jsem mít zkrátka zhlédnuté všechna zpracování Daddy Long Legs od Jean Webster, od němé verze z roku 1919 do současnosti. Od korejské verze jsem ani neočekávala, že by se nějak moc držela předlohy, taky že ne, ale neměla jsem podcenit tu hloubku emocí, které zpravidla přicházejí v druhé polovině filmu, ne-li v závěru. To si celou dobu říkáte, jo, fajn, pěkné, na Koreu dobré, a pak za to zaplatíte. Ne sice slzami, ale byla jsem celkem ráda, že film nesleduji s drahou polovičkou (snad jen po lobotomii). ____ Takže slavnostně přísahám, že podceňovat příště nebudu, jediná chybějící hvězdička na dokonalosti je opět ta zatrolená předloha, jinak nic k vytknutí. ()