Operace Market Garden to byl odvážný plán Winstona Churchilla a britského nejvyššího velení, na jehož základě měla skončit válka do začátku vánočních svátků. 35 000 britských vojáků bylo vysazeno za nepřátelskou linií v Nizozemsku okupovaném německými vojsky. Uprostřed největší letecké invaze v historii se ukrývá i malá jednotka s kódovým označením Matchbox, která má své zvláštní úkoly. Když je Matchbox sestřelen jen kousek od místa přistání, naděje na úspěch se zdají být minimální. Sedm rozdílných britských vojáků se nachází mimo oblast spojenecké invaze a navíc se musí bránit trojici německých dezertérů, kteří na ně mají také políčeno. (oficiálny text distribútora)

Crocuta

Tento snímek předchází pověst přihlouplé slátaniny a tak jsem se těšil, jak se zase jednou pobavím na účet autorů podobného braku. Povedlo se. Dokoukal jsem to až do konce a za málo zábavný bych "Poslední výsadek" neoznačil ani kdybyste mě mučili. Nasmál jsem se dosyta a dialogy, jako byl ten mezi dvěma zápasícími německými důstojníky ("Byl jsi můj bratr!" "To jsem pořád!"), nebo scéna, kde dvě krajně zmatené údajné odbojářky zavřou svázaného skopčáka do skříně, aby ho vzápětí pustily, rozvázaly a ještě mu daly pistoli, načež jeho zastřelí a ty dvě kravky se jdou vozit na loďce, zůstanou navždy v mé paměti! ()

sedm.1

No fujtajbl!Dlouho už jsem neviděl tak mizerný béčko.Spousta keců,trapná akce,nulová invence,film kde se naprosto nic nedělo,pro mě totální zbytečnost!Koukal jsem jen kvůli Rodenovi a nyní chci rychle zapomenout(což se povedlo docela rychle,už naprosto nevím o čem to bylo a to je to pár dní co jsem to viděl...že by skleroza?...ani náhodou,ono to bylo o ničem,takže si těžko mohu vzpomenout o čem to bylo,že jo :)?).Dost filozofování,od tohoto braku oči pryč!!! ()

qVitek odpad!

Tenhle film je jako špína, která se nedá umýt. V hlavě mám vzpomínky na tohle fiasko pořád. Vybavují se mi ubohé scény tohoto filmu jako zlý sen, který nekončí.Jak někdo mohl mít tu drzost, natočit tento film? Vyhrožovali mu snad ? Naprosto nereálné válečné scény, které působí až komicky. Víc uvěřitelnější válečné scény jsou ve filmu "hledá se Nemo" . Děj je tak mizerný, snaží se pracovat pouze s mnoha klišé, které ani nejsou dotaženy do konce. Vykrádá snad skoro každý válečný film, který byl kdy natočen. Všechny postavy působí tak uměle, že jim nelze nic věřit. Ani Karel Roden to nezachrání. Jeho role je tak uboze napsaná, že i kdyby chtěl zahrát cokoli, tak nemá šanci.Tento film jsem viděl náhodou, nedokážu si představit, že bych na tom byl v kině. To bych se z toho asi musel zbláznit. Nevím, co autorovi šlo natočením tohoto filmu. Chtěl urazit sám sebe? Je to ta nějtěžší forma fiaska, kterou by autor mohl odčinit snad jen sebevraždou. ()

ohinek

když jsem to viděl poprvé, skončil jsem asi v polovině. Časem mě to však začalo mrzet, a když jsem se dokopal k tomu se na to podívat znova od začátku, ke svému užasu jsem zjistil že si film své čtyři hvězdičky plně zaslouží i přes spoustu zjevných nedostatků a chyb. Třeba dost pochybuju o tom že by německá válečná kořist byla svěřena pouze dvěma němcům a jednomu tlouštíkovi který tvrdí, že je od SS a ještě k tomu o všem ví dvě holandské odbojařky.asi si spletli SS s SA, tam působili často podobní zazobanci, tzv. zlatí bažanti, kteří o válku ani nezavadili. Nebo velitel, který je oslovován majore, nosí uniformu odpovídající úplně jiné hodnosti a taky se mi nezdá že by se ppo holandské krajině projížděl ve stoje v kabrioletu jako cvičný terč pro snipery. Američani mají zase v jedné jednotce na uniformách frčky jak 101. tak 82. vzdušné výsadkové divize, přestože každá v holansku operovala někde jinde, a přestože v holansku k žádným chybám ve výsadcích nedošlo jako v normandii, kde by se to dalo pochopit. Britové mají uniformy v pořádku, zase jsem ale nikdy neslyšel, že by operovali na nepřátelském území v tak malé jednotce. němci zase vypadají, jako by měli AI počítačových her z minulého tisíciletí. Jako koruna všeho je to, že jeden důstojník z pistolí (doslova jak na americké, tak na německé a britské straně) představuje větší palebnou sílu než celé jeho mužstvo dohromady. Dost špatně tady taky působí správce (tlouštík) německé válečné kořisti. Já však tohle všecho dokázal přejít. Zkrátka zapadat do sebe můžou i nesmysly. ()

RAiken

Režisér je impotent neschopný vyloudit jediný alespoň trochu zajímavý záběr. Hudba je totálně nevhodná, zvláště v bojových sekvencích. Herci hrajou jak uschlý slívy, shnilý a spadlý ze stromu. Scénárista byl pravděpodobně dost ožratý, když začal psát scénář a konec za něj asi dopsala uklízečka. Jinak to být opravdu nemohlo. Nepochopím, jak někdo může chtít tohle natočit, hrát v tom nebo do „toho“ složit hudbu. A už vůbec nepochopím, že takovou slátaninu někdo vypustí do světa. Nakonec ale vůbec největší pitomec je ten, kdo se na to bude dívat až do konce, i když po pěti minutách je mu jasný, s čím má co dočinění. Ach jo, jsem to ale vůl. Výsměch a políček do tváře druhé světové válce. Howgh… ()

• Seržant (Sean Pertwee) má svá "křidélka", která se udělovala za absolvování výsadkového kurzu, na náprsní kapse. Křidélka za absolvování výsadkového kurzu se ale nosí na pravém rukávu, za absolvování bojového seskoku nad levou kapsou. (Maulincio)
  • Tvorcovia zatratktívnili film neautentickým spôsobom, keď namontovali držiak nemeckého ľahkého guľometu MG-43 na zadnú časť ruského osobného terénneho vozidla podobne, ako bol namontovaný americký guľomet na amerických JEEP v čase II. svetovej vojny. (andykovac)