Úspešná reportérka Sue Charltonová (Linda Kozlowski) z newyorského časopisu Newsday prichádza do austrálskeho buša, aby uskutočnila rozhovor s Michaelom J. „Krokodílom“ Dundeem (Paul Hogan), ktorý sa preslávil lovom krokodílov. Keď sa ocitne v Austrálii, chce ho ohromiť znalosťami z civilizácie. Čoskoro však musí sama dokázať, že sa vie o seba postarať v inom prostredí. Pri tom navyše pochopí, že vedľa neobyčajného Michaela môže nájsť nielen dobrodružstvo a zážitky pre čitateľov, ale i milostný cit. Dundeemu nie je Sue tiež ľahostajná, a tak sa spolu skoro ocitnú v „džungli veľkomesta“... (TV Markíza)

Slartibarkfast

Rozhodně jeden z nejlepších filmů mého mládí s charismatickým Paulem Hoganem, který ztělesňoval dobrodružnou povahu a odmítnutí moderní společnosti, která je nepotřebná, pokud se člověk naučí žít s přírodou. Vydat se do australské buše, byť jen na hodinu a půl, byl vždy svátek, a když tohle běželo v televizi, všichni jsme hltali každý záběr. Ulovit krokodýla holýma rukama je zkrátka čin vyžadující maximální odvahu a zručnost. Na tohle bych se mohl dívat stále dokola. 90% ()

Sofia

Dneska už klasika. Pamatuju si, že pri scéně s krokodýlem se mi v 10 letech v kině tajil dech :-) I dnes pobaví, při posledním shlédnutí jsem si ale uvědomila, že film skoro postrádá jakýkoli soundtrack - vždycky jen zazní ta jedna australská melodie. V dnešní době přeplácaných hudebních kulis rarita. ()

kingik

Divácky známá komedie z plodného, ale také poměrně značně naivního období 80 let, je proslulá svojí atraktivní originalitou. Ne atraktivností celku, nýbrž hlavní postavy, kterou je trochu svérázný zálesák z australské buše Mike Dundee v dokonalém podání Paula Hogana. Americká novinářka chce o něm napsat reportáž a vydá se pro ní do zcela neznámého prostředí kontinentu na konci světa. Následná konfrontace Dundeeho s velkým městem, jakým je New York, je pro něj zkušeností, ve které proti měšťáckým figurkám použije svůj lišácký "fištron", ačkoliv na většinu z nich působí jako neotesaný a necivilizovaný zálesák. A atraktivní reportérka postupně podlehne jeho kouzlu. Film je natočený průměrně, ale Mike Dundee je velký tahoun filmu, který se nebere příliš vážně a divák si s ním užije legraci, ale zase nic třeskutého to není. Komedie zapadající svým pojetím přesně do osmé dekády minulého století prezentující Big Apple ještě s neskutečným ikonickým rozměrem, který už v současných filmech nenaleznete. 60% ()

Maq

Městský člověk v divočině, Tarzan v New Yorku - příliš obehraná písnička? Hogan si napsal a sám zahrál postavu drsňáka, jenže zachovává si svěžest a půvab tím, že se nebere moc vážně a je vždy ochotný se v zájmu srandy trošku shodit. Nebojí se přiznat, že legenda dost přeháněla, a právě tím se stává ještě zajímavějším. Dějová linka je pozoruhodně prostá, ale desítky legračních situací a hlášek Hogan prosíval silně kritickým sítem a ponechal jen ty nejlepší. Je to metoda komiků staré školy, vzpomeňme Felixe Holzmanna. Nešetří se půvaby divočiny, romance se nevtírá a řádně vygraduje až na samý závěr, a Peter Best napsal vhodnou a stylovou filmovou hudbu. --- V rámci žánru, co víc bychom si mohli přát? ()

Thomassi

Nesmrtelná komedie z australské buše a newyorského velkoměsta. V mých mladých letech jedna z nejlepších. Paul Hogan jako Krokodýl Dundee je správný týpek, který je na jedné straně parádně suverénní a na druhé skvěle humorný. Humor je tady silná stránka, vždy zabere ve správný čas a na správném místě, takže z toho vzejdou neuvěřitelné scény. Peter Best navíc zkomponoval velmi slušný soundtrack. Prostě kultovka jak vyšitá. ()

• Celosvětový hrubý zisk dosáhl 375 milionů USD, což filmu ve své době vyneslo první místo v žebříčku nejúspěšnějších neamerických filmů. (Trainspotter)
  • Nôž, ktorý používa Mick Dundee (Paul Hogan), bol v skutočnosti iba hliníková napodobenina. (Jakub225)

První ročník festivalu Aussie Film Fest

První ročník festivalu Aussie Film Fest

27.11.2014

Austrálie exotická a atraktivní: to je Australský filmový festival „Aussie Film Fest". Zahajující 1. ročník proběhne v Praze v Kině Lucerna jako dvoudenní přehlídka 28. – 29. listopadu. Praha má v… (viac)