Jeho celé meno je Benson Winifred Payne a je to vojak, akého by chcel mať každý. Payne je strieľajúci stroj, ale vojny už sa nevedú na bojisku. Čas majora Payneho nadišiel a z námorníctva je prepustený do civilu. Tento kariérny vojak nemá najmenšiu potuchu o tom, čo by v živote mohol robiť a tak mu opäť musí pomôcť veliteľ. Payne je teraz vrchný veliteľ výcvikového programu. Zdá sa, že našiel nový zmysel svojej práce. Ale keď je Payne znovu povolaný do armády na operáciu do Bosny, všetko sa zmení... (oficiálny text distribútora)

helloween93

Místy trochu křečovité vtipy, přesto ale zábavná komedie z vojenského prostředí s Damonem Wayansem, druhým nejstarším z bratrů Wayansových. Tomu už se v žádném snímku nepovedlo přiblížit se kasovnímu úspěchu Last Boy Scout a Major Payne vydělal pouze 30 milionů dolarů celosvětově. Damonovi se tak nikdy nepodařilo dostat se mezi áčkové komiky. Payne shlédnut na AMC. ()

AlistairMir

Major Payne je chlap vedle kterého je Rambo pouhá atrapa vojáka a Predátor může být rád, že v džungli narazil na Arnieho s jeho bandou, protože kdyby se s ním potkal Payne, tak by lov skončil dřív než by vůbec začal !!! Payne je dokonalost sama ať už jde o zázračnou metodu po které vás přestane bolet rozstřílená ruka, vyprávění pohádek o mašinkách, zahánění bubáků nebo motivování dětí s odjištěným granátem v ruce. A to je pouhý zlomek jeho schopností. Kdo jiný umí tak skvěle ugrilovat krysu, zhltnout jídlo a vypořádat se s projímadlem jako on? NIKDO !! Když Vám řeknu, že to je stále jen malá část veškerých dovedností tohoto hrdiny tak by vám měla dojít jedna věc - tenhle film, pokud máte rádi komedie, musíte vidět !! A já děkuji uživatelce tatanapope za vybrání úžasného snímku :-) ()

Fat'Fatal

*Hepčí!* Co bylo zase tohle, ty komiksovej ksichte?! Dovolil jsem ti snad kýchat? | Blebleble, tak čemu se směješ, tlusťochu? Našels v kapse cucavej bonbon? | Na co tak čumíš, ty zatracenej čumile?! Intrikuješ proti mě? Něco ti povím, zatracenej čumile! | ♪♫ Mý zvyky se vám budou líbit, to vám můžu klidně slíbit! ♫♪ | Dumbo! S takovejhlema ušima bys měl skrz tu rouru proletět! | ♪♫ Žádnej strach a žádnej stres, máme přece krásnej dres. Major Payne je nadšenec, děláme tu správnou věc. Sukni měnim za tričko, mám hlavu jak vajíčko. Nejsem chlap, jsem blátíčko, seržant Payne je zlatíčko. ♫♪ | Ukážu vám rýmování ve vojenském stylu! Jedna - vypadáte jako blázni. Dvě - tohle vás naučí kázni. Tři - hovňousci, ne aby vás zase napadlo za mými zády hrát nějaké divadlo. // Viděl jsem v českém dabingu. ()

Czexx

Ze začátku jsem si říkal, co to je za blbost?! Ale po pár minutách jsem přišel majoru Paynovi na chuť i jeho triku na odvedení pozornosti. Některé postavy jsou prostě hůř stravitelné (připomnělo mi to Emily Deschanel v pilotním díle "Sběratelů kostí"), a tak jim musíte dát chvíli čas na zažití. Major Payne vás příjemně pobaví. ()

Aelita

"Více než osm let poté, co byla v Česku zrušena základní vojenská služba, se ozývá stále více lidí, kteří by povinnou vojnu nejraději vrátili. Ovšem nikoliv kvůli obraně země, ale jako velmi účinný výchovný prostředek. Jiní však nad podobnými úvahami jen nevěřícně kroutí hlavami. ... ´Já bych vojnu zase zavedl. Protože když nic jiného, tak alespoň donutila kluky, aby vůbec přijali nějakou odpovědnost za svůj život. Přišel jsem domů z vojny v jedenadvaceti a ani ve snu by mě nenapadlo, že se nechám živit mámou. Dneska, když se kouknu na syna a jeho kamarády, je to úplně normální. Vojna jim nehrozí, a tak nikdo nic neřeší. Prostě tak nějak proplouvají životem a čekají, jak to dopadne´– (49-letý Richard z Českých Budějovic). ... ´Vojna dělala z kluků chlapy, aspoň bylo z čeho vybrat. Dnes mohou ženy volit akorát mezi smažkama a chlapama, kteří většinu svého života stráví před zrcadlem´ – (30-letá Simona Kasová) ... ´Kdo nebyl na vojně, není chlap. Kdykoliv tohle slyším, tvrdím, že to je nesmysl a že někdy vojna dokonce udělá z kluků trosku´ (hudební kritik Jiří Černý) ... ´Mladí muži se naučí základním dovednostem, koukáním na akční filmy to nevytrhnou. A zjistí, že chtějí-li něčeho dosáhnout, musejí umět poslouchat´ – (bývalý senátor KDU-ČSL Jiří Čunek)" (Lidové noviny, článek Komu schází vojna, 29.06.2013) ___ Ústřední myšlenka tohoto filmu, ať již ironická, jak se zdá na první pohled, nebo vážná, je nabíledni – opravdového chlapa nebo poslušný, naprogramovaný stroj z jemné ufňukané "slečinky" udělá jedině vojna, dril, hierarchie, řád a tvrdé podmínky, na druhou stranu člověka a muže i z toho stroje udělají zas jenom city, lidské vztahy, smysl pro spolupráci a zodpovědnost, empatie a životní potřeby. Jednoduchá a přímočará komedie připomíná Policejní akademii, ale díky ironii má v sobě více vrstev, kdy divák může řešit, čemu chce nebo nechce věřit a nad čím se může zamyslet, a nabízí několik lepších momentů, ke kterým rozhodně patří scéna propuštění, zlaté zuby a snění o americkém snu. Ano, i o americkém snu se dá snít. ()

• V jedné scéně Payne (Damon Wayans) říká: "Now apparently, what we have here, is a failure to communicate!" což je slavný citát z filmu Frajer Luke (1967). (GreatestFan)
  • Natáčelo se v Goochlandu a v Richmondu. Vlaková stanice se nachází v Ashlandu a škola Miller School of Albemarle se nachází ve Virginii. (SONY_)
  • Ve scéně, kde si v bytě Payne (Damon Wayans) rozbije okno, se v dalším záběru "spraví". (GreatestFan)