Farebný závoj

• Česko Barevný závoj (viac)

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiálny text distribútora)

Tommy987

Náááádherná hudba Alexandra Desplata, malebne krásna kamera a výborne napísané a zahrané postavy sú najväčšie klady Farebného závoja. Keby bol záver trošku dlhší a hlavne emocionálne nabitejší, pravdepodobne by som dal aj plné hodnotenie. Takto je to za 8 / 10, ale i tak ide o veľmi príjemné prekvapenie. ()

gogo76

Výpravný epický príbeh, ktorý mne osobne už dlho chýbal. Príbeh, ktorý sa odohráva v Číne /kde sa naozaj aj natáčalo/ je naozaj nosným pilierom tohto filmu a režisér sa mohol oprieť aj o kvalitné herecké výkony oboch hlavných predstaviteľov, ktorí tento film aj produkovali. Znovuzrodenie rozpadajúceho sa manželstva a skúmanie príčiny vypuknutia cholery sú hlavné dejové línie tohto filmu, ktorého zážitok režisér znásobil použitím kvalitnej filmovej hudby (ocenená Zlatým glóbusom) a nádherných exteriérov. N.Watts a C.Blanchet mám spomedzi súčasných herečiek najradšej. Spája ich prirodzená krása s nadprirodzenými hereckými schopnosťami. E. Norton mi už začínal chýbať, preto spojenie tejto hereckej dvojice beriem ako najlepšiu možnú voľbu. Vytknúť môžem akurát trošku uponáhľaný záver, kde som cítil príležitosť trošku pritlačiť na city diváka. Možno to bol zámer a režisér nechcel žmýkať slzy za každú cenu. Môžem ho odporúčiť hlavne ženskému publiku (ale nie len) a tým, ktorým sa páčil podobne ladený snímok Anglický pacient. DVD má pekne farebný, širokouhlý obraz a obsahuje trailer na tento film, ktorý sa mi páči a nepopieram, že hlavnú zásluhu na tom má použitá Zimmerova hudba z Posledného samuraja (teda ak sa nemýlim,pretože je upravená). Veľmi pekný a príjemne pozerateľný film (80%). ()

HoneyBunny

Ed Norton definitivně zvládne zahrát všechno. Drsňáka, padoucha, blbečka i chytrého a upjatého doktora z Barevného závoje. Chemie mezi ním a Naomi Watts funguje po celý film, nejvíc právě ve chvílích, kdy se Walter svojí manželce mstí za její nevěru. Právě to napětí mezi nimi udrží vaši pozornost během celé té ne moc originální, ale milé story. Tohle je pravá filmová romantika, ta ingredince navíc. Čína, britský přízvuk a cholera jsou tu jen pozadí. ()

Kaka

Alternativa a předskokan Anglického Pacienta, Indočíny a dalších tématicky podobných velkofilmů dálného východu apod., kde prim hraje romantická/vztahová linie. Nelze režisérovi upřít snahu a citlivou/pečlivou práci s charaktery, jejichž pohnutky a rozbroje chápeme stejně dobře jako usmiřování, ale když už se to konečně rozjede (a velmi dobře po celou dobu tušíte, jak to dopadne), tak konec je mnohem více zkratkovitý než by divák chtěl. Herecky nezpochybnitelně silné, především Naomi Watts předvádí svoji tradičně vytříbenou a osvědčenou paletu emocí. Narozdíl však od jiných podobně ražených filmů tenhle nemám chuť znovu vidět. Přišel mi především uprostřed příběhu zbytečně fádní a zdlouhavý, nebylo co si brát a vizuálně ne vždy 100 procent podmanivé tak, aby to zakrylo to co je třeba. ()

akisha

Hned na úvod mě zaskočilo, jak ploše jsou podány postavy a zaradovala jsem se tak leda za Lieva Schreibera, i když se moc dlouho na plátně neohřál. Jakmile se ale děj přesunul do čínské vesničky, tak to bylo lepší, hlavně proto, že mě ten vztah hlavní dvojice konečně začal zajímat. Divák si k nim hledá cestu asi tak stejně dlouho, jako oni dva k sobě. Teprve potom ocení skvělé herectví Naomi Watts a hlavně Edwarda Nortona. I vedlejší herci jsou fajn (Toby Jones, Anthony Wong Chau-Sang), hudba a záběry na Čínu opravdu nádherné. Co mě ale nejvíc zklamalo, je obrovská předvídatelnost příběhu. Všechno, co se stalo, jsem odhadla ještě někde na začátku. Kdybych neviděla tolik filmů, co končí stejně, dala bych víc, ale takhle nemůžu, ten konec je zklamání. ()

• Edward Norton konkretizoval, prečo sa do tohto filmového projektu pustil: "Keď som si prečítal scenár, veľmi ma zasiahol, pretože som v ňom videl svoje vlastné zlyhania." (Arsenal83)
  • Film byl původně připraven pro společnost Yari´s Stratus Film, ale když její manažer Mark Gill přešel k Warner Independent, vzal projekt s sebou. (HappySmile)

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem

08.06.2009

Ultimátní zmodernizovanou verzi Shakespearovy klasiky předvedl Arnold v Posledním akčním hrdinovi, ale brzy se dočkáme další. Catherine „vykopli mě od Stmívání“ Hardwicke je teď spojována s mnoha… (viac)