Lance Barton je černoch a snaží se neúspěšně živit jako komik. Když při autonehodě zahyne, je jeho duše poslána přímo do nebe. Lance si je jistý, že musí jít o omyl. A skutečně...anděl mu řekne, že si jeho tělo vzali předčasně a tudíž ho vrátí zpátky na Zem. K dispozici je ovšem jen tělo staršího, bezohledného multimilionáře - bělocha. A právě v tomto nepravděpodobném převtělení se Lancovi začne neuvěřitelně dařit. (oficiálny text distribútora)

Hanys_

Co říci a nebýt u toho sprostý?? Ten potenciál z toho jde cítit na 100 honů a proto věřím, že starší verze bude hodně dobrá. Nechápu, že někdo má potřebu tvořit remake s poloneherci a zprasit ho všemi těmi absolutně nevtipnými negr narážkami. Film jsem viděl s dabingem, a tak netuším, do jaké míry to ovlivnilo mé sympatie k Chrisu Rockovi, který mi ale tady prostě přišel nesnesitelně trapný. ()

Dever

Soundtrack Jamshied Sharifi: 1. "Glitches"- 4:5 (The Roots & Amel Larrieux) ,2. "Just Another Girl"- 3:23 (Monica) ,3. "Can You Tell It's Me"- 4:00 (Ginuwine) ,4. "What If I Was White"- 3:37 (Sticky Fingaz & Eminem) ,5. "Never Let Go"- 3:45 (3LW) ,6. "Ruff Ryders' Anthem"- 3:34 (DMX) ,7. "Someone to Love You"- 5:35 (Ruff Endz) ,8. "Gin and Juice"- 3:41 (Snoop Doggy Dogg) ,9. "With You"- 4:20 (Son by Four) ,10. "I Think I Like You"- 3:22 (Jordan Brown) ,11. "Up Against the Wall"- 3:46 (Layzie Bone) ,12. "Dreamed You"- 3:50 (Jagged Edge) ,13. "One Time"- 3:59 (Jill Scott & Eric Roberson) ,14. "Angel"- 3:36 (Kelly Rowland) ,15. "Thug Music Play On"- 3:35 (Bone Thugs-n-Harmony) ,16. "Everything Is Everything"- 3:57 (Lauryn Hill) ()

SarumanKo

Otrepaný námet, nevýrazná réžia a nepresvedčivé obsadenie. Film ničím významný, ale zároveň som sa výborne bavil a dokonca som vďaka niečomu, čo celkom ani nedokážem popísať, uvažoval nad 4 hviezdičkami. Možno je to takým tým sviežim šmrncom, ktorý film má, podobne ako aj American Pie od rovnakých režisérov. Down to Earth je pre mňa vlastne istý typ guilty pleasure. (60%) ()

Jonatthan

Remake Záhadného pana Jordana nedopadl ani dobře ani špatně. Čistý průměr. U původního filmu mě zaujal hlavně originální nápad, že hlavní postavu vidí pouze divák + zástupci z nebe a ostatní postavy vidí někoho jiného. Zde už jsem s tím prostě počítal. No, ale na druhou stranu představa rapujícího bílého milionáře v bufáči plném černochů mě docela rozesmála... ()

TeeAge

|| Scenár: Chris Rock, Lance Crouther, Ali LeRoi, Louis C.K. | Hudba: Jamshied Sharifi | Produkcia: Barry M. Berg Chris Rock | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Village Roadshow Pictures | Rozpočet: 49 miliónov $ | Tržby: 71,186,502 $ || Párkrát už použitá kostra príbehu teraz s plnou angažovanosťou Chrisa Rocka ako autora scenára i produkcie. Bratia Weitzovci mu dali možno až príliž voľnú ruku, vĎaka ktorej sú niektoré pasáže kolísajúce čo sa tempa i zábavnosti týka. Iními výrazmi povedané, aj komediálne kusy potrebujú silnú, disciplinovanú ruku, aby boli niečim viac, než splácaninou za 50 miliónov dolárov. Týmto spôsobom len slušne zábavné na jedniný večer v živote. ()