Rituál

• Česko Rituál (viac)

Šerif Edward Malus (Nicolas Cage) pred niekoľkými rokmi prežil šok, keď sa mu po tragickej autonehode nepodarilo zachrániť matku s dieťaťom. Muž trpí výčitkami svedomia až do chvíle, kým sa mu nenaskytne možnosť svoje zlyhanie napraviť. Edwarda osloví jeho bývalá snúbenica Willow Woodwardová (Kate Beahanová) a požiada ho, aby jej pomohol nájsť stratenú dcéru Rowan (Erika-Shaye Gairová). Policajt prijme výzvu ako svoju druhú životnú šancu a vydáva sa pátrať po nezvestnom dievčatku na malý ostrov v Pacifiku, kde Willow s Rowan žili v malej komunite. Členovia tunajšieho spoločenstva, ktoré sa riadi starými pohanskými zvykmi, popierajú, že tu Rowan niekedy žila, a ak áno, potom už určite zomrela. Edward sa na ostrove zaplieta do siete starodávnych tradícií a tajomstiev. Čím viac sa pokúša dievčatko nájsť, tým väčšmi sa zároveň približuje aj k niečomu, o čom sa na ostrove nesmie hovoriť... K rituálu! (TV JOJ)

SOLOM.

Oproti původnímu filmu je tenhle remake jen slabým odvárkem mysteriózního thrilleru. Přesto si myslím, že jde o průměrné dílo, které stojí především na slušném výkonu Cage a okopírovaném ději jenž byl místy po vizuální stránce i lepší než jeho předchůdce. Bohužel ono ''kouzlo'' originálu se jaksi vytratilo. Tenhle film stojí tak maximálně za dvě shlédnutí a pak od něj ruce pryč. ()

Cervenak

"Moja smrť vám ten skurvený med nevráti!" Hehehe. Už som videl všeličo, ale Nic Cage jazdiaci na hrdzavom bicykli, kopúci Leelee Sobieski do ksichtu a šaškujúci v medveďom kostýme v ultrastupídnej, ultrapredvídateľnej a ultra-atmosféru-postrádajúcej pseudo-hororovej sračke, tak to je teda unikát. Ghost Rider je vedľa tohto dôstojná konkurencia pre X-Men 2. "Trúd! Trúd! Trúd!" :-)))))) ()

Goldbeater

Pro ty, kteří nejsou obeznámeni s původním filmem bude toto jen hodně špatný thriller. Pro znalce původního filmu je nový Rituál naprostou urážkou originálu a nesmyslnou hříčkou, která snad ani na papíře nemohla fungovat. Neil LaBute je otřesný scenárista a chabý režisér. Jeho vedení herců je příšerné. Přesto se hlavně díky tomu tento snímek pomalu stává pro některé diváky takovým bizarním guilty pleasure. Interakce Nicholase Cage s digitálními včelami je dnes již legendární (pozor, existuje verze filmu, ze které je tato nejlepší scéna bohužel vystřižena). On ostatně ten zběsilý Cageův výkon je tím jediným, co na Rituálu dokáže bavit. A opravdu mi nejde do hlavy, proč by někdo chtěl mít v tomhle průšvihu cameo. ()

GodComplex

Ha ha, tak zdejsi hodnoceni jsou skutecne masakr. Na imdb dokonce jeste o tridu brutalnejsi. Ze by cely svet nesnasel Nica Cage jeste vic nez ja? Nesmysl! Jako jedine vysvetleni se mi jevi fakt, ze jsem absolutne netknuty originalem (vlastne az ted podle commentu zjistuji, ze to byl remake) a tudiz me nemusi vubec vzrusovat jak to zmenili, nerespektovali, zhorsili atd. Vnimam to jako samostatny film a z toho pohledu na me Ritual pusobi prekvapive vyborne a to dokonce vcetne Cage, ktery se sem skvele hodi a pomalu se zacinam desit toho, jak jsem k jeho filmum posledni dobou privetivy. Od zacatku do konce se na vas vali nekoncici kvanta zaberu nadherne prirody, extremne unikatni a zvlastni izolovana atmosfera, napeti a lehke hororove vsuvky, mysteriozni pribeh, cool masky a k tomu vsemu kvalitni hudba Angela Badalamentiho. Cele mi to pripadalo jako letni Sleepy Hollow. Navic je zde spousta neskutecne haluznich scen - Cage jezdici sem tam na dokonale sunkoidnim zenskem kole, pobihajici v kostymu medveda a dokonce si to naprosto nekompromisne na ferovku rozda se zdejsimi feministkami. Ja jsem plne spokojen, velmi prijemne prekvapeni. 8/10 ()

Fingon

Žádné nahaté tančení kolem vatry, žádné nahaté tančení v pokoji hostince se sváděním hlavního hrdiny přes zeď (!), žádný Christopher Lee. Nicholas Cage, jakkoli mi nikdy nevadil, jen na všechny kolem řve, postupně mu přeskakuje čím dál tím víc a nakonec kope do Leelee Sobieski, která se nám od posledně poněkud zakulatila. ()

• Při scéně ve třídě je použita irská fráze "Níl aon chealg ag an rí", která po překladu do angličtiny znamená "The king has no sting". (Chatterer)
  • Film vzbudil veľké pohoršenie u fanúšikov pôvodnej verzie z roku 1973 a remake nazvali svätokrádežou. (Jello Biafra)

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti