Bývalý agent CIA Jonathan Cold (Steven Seagal) sa nečakane objaví v špeciálnom vyhľadávači spravodajskej služby po tom, ako vyslobodil z väzenia nebezpečného obchodníka so zbraňami. Teraz sa podľa všetkého chystá pomôcť skupine nebezpečných teroristov, ktorí chcú získať jadrovú zbraň a použiť ju pri útoku na USA... Všetci sa domnievali, že Cold je už dávno mŕtvy a nerozumejú tomu, prečo sa objavil práve teraz. A nie je im jasné ani to, ako by mohol byť užitočný teroristom. CIA má celé sprisahanie pod kontrolou - ale iba do chvíle, kým ju teroristi neoklamú. Celá krajina sa v jedinom kratučkom momente stane bezbrannou a nechránenou, bezpečnosť miliónov ľudí je ohrozená. Prvoradým cieľom je nájsť odpoveď na otázku, na čej strane vlastne stojí Cold... (TV Markíza)

Deratizer

Film samotnej je tuctový akční film s tuctovým dějem, kterých je tuny a tuny, Seagalovy filmy se točí furt kolem toho samýho, bývalej agent....a dál už to každý zná. Bylo by to i na tři hvězdičky, ale aby mistr bojových umění prakticky ve filmu nic nepředvedl a bojové scény byly natočeny účelně tak, aby nebyly vidět detaily ,aby se náhodou Seagal nemusel zabývat nějakou složitější bojovou choreografií, nebo se náhodou nezapotil, tak to ať jdou s tímto do prdele. Od čeho tam ten Seagal je??? Lidi chtějí vidět jeho techniku, přehledný chvaty a souboje, ne film, kde Seagal nic nepředvede nebo to za něj milostivě dělá dablér a film těží jen z toho, že se tam objeví jeho osoba v hlavní roli. Není to tím že by na to neměl, ale asi je zatěžko se tím víc zabývat. Každý kritizuje Zabijáka, ale tam je aspoň něco vidět, např schopná bitka v baru. Seagal už na bojové umění zřejmě zanevřel a kdoví zda se tomu ještě vůbec věnuje alespoň rekreačně, podle všeho už je to pro něj minulost, jinak by v těch filmech něco předváděl a pracoval by na choreografii bojových scén. Takový mistr a nepředvede už jedinej detailní chvat. Je prostě poznat, že ho ty filmy ani netankujou a točí to jen pro obživu. ()

Acrobat odpad!

To isté miesto v nudných záberoch. To isté miesto prerozprávané inak. Čierny úsvit však výchádza nad niekedy atletickým Števom. Počul som, že Spectre nemá epické momenty. Tu je pár. Netuším, či je vizitkou veľkoleposti ak sa hlavný hrdina dá zastupovať pri držaní zbrane. Opäť je stuntmam ten, čo je hrdinom, no tu je už volaný k postoju. Neatkívnemu. Len držať v ruke zbraň a všetka práca sa zvalí strihačovi, aby v rýchlom slede striedal Števov ksicht a nabudil dojem, že drží, páli, rozpráva, píše do notebooku. Kto je vlastne Cold? Chladná pustatina príbehu, dramaturgie a akčnosti, herectva, či prekvapenia. Nemožný mix prízemnej filmariny, ktorá nemôže baviť z rozumových, nie emočných dôvodov. Časy, kde Števo za Jamajčanom behal 5 minút čistého filmu sú od milénia dávno preč. Živorenie. (videné 07.04.2016, DajTo) ()

igi B.

Chudák Stývn. Po všech těch "Přepadeních" a jiných ve své době nosných >žánrových< případech mě z tohoto už jen přepadají černý myšlenky... %-/ . . . Jedna hvězda tedy tolerantně čistě žánrově - a taky s uvědoměním si, že pro našince hodně na dojmu zase holt kazí pitomý kuchyňsky mizernězvučný český dabing a ořez obrazu na 4:3 (že já si raděj za páďo nekoupil to dvd). - - - P.S. Docela lekrace je, že tuhle srajdu naordinovala tv Noha pro nočněnedělní televizní stádo po konkurenční šašskotelevizácké srajdě R.S. "Sráči", přičemž bez ohledu na v obou případech obdobně idiotský >jiný< obsah pak formou, výrazovými prostředky a >smyslem< toho všeho se nabízí až nechtěné srovnání! Tak mi jen zas tak nejde na rozum, že narozdíl od té tušašské zdejšími mudrlanty mnohdy přímo adorované srajdy tady frčí ty tenzivě intenzivní odpady, byť >mistr< Bertík >mistru< Šášovi< čistě rutinně řemeslně (i s celým tím hereckým ansámblem - chudák Barťák!) sahá tak leda po Stývnova čertika a ještě k tomu >sere žánr< , že... °-( . . . A mě se tady někdo diví (klidně pište děcka ;-), že to (obé) jen zlehčuju a ještě k tomu pohrdám hloupým stádem... Howgh. - - - - - (Poprvé nahlédnuto ze studijně oddychových a srovnávacích důvodů 6.11.2011 na >novoidní trdlovizi< , hodnocení 952., komentář zde jako šedesátý - 6.11.2011) ()

boyd.

fakt nevím co k tomuhle filmu říct, seagala jsem měl fakt rád, ale co natáčí v posledních letech to je děs, ty jeho filmy sleduju už jenom proto, že chci vědět jak hluboko chce ještě klesnout, jestli to teda ještě jde víc někam klesnout? Teda chtěl bych vědět kolik za tohle dostal, asi ještě pořád dost když má každý měsíc nový stejně blbý film. Příběh lehce navazuje na cizince z roku 2002 a to mluví za vše, protože ten taky nebyl moc koukatelnej, kdybych je měl tedy porovnat vítězí černý úsvit, ale je to bída, při vší úctě k seagalovi, měl by jsi pomalu myslet na filmový důchod stevene!!! ()

tom88

No, čo treba o tomto vedieť?....Nič. Je to ďalší úplne zbytočný film kde hrá bohom zabudnutý Steven Seagal. Dejovo je to veľmi chabé a tupé, hlavne ku koncu už nevedeli čím prekvapiť respektíve rozosmiať diváka. Akčné scény stoja za prt, až na jednu, ale tá aj tak nie je dotiahnutá a má nevyužitý potenciál. Počúvať Segalove trápne vtípky typu (nahoře je pár chlápkú, nejak se jim nechce žít) počas bitiek alebo prestreliek už asi tiež každého omrzelo. Herecky je to na príšernej úrovni a Segalko sa fakt zabudol biť. Asi nám chlapec stárne a kariéru má od roku 2001 za sebou. Jediná vec čo je na miernej úrovni je kamera a celkový vizuál, ale fakt je to len dostatočné v dnešnej dobe. Ale musím uznať, že Steven má vo filmotéke aj horšie filmy. 20% ()

• Na začátku, když je záběr na obrněný transportér, má rumunskou poznávací značku. O pár chvil později, když přijíždí k bance, má tentýž transportér holandskou poznávačku. (Musak)
  • Film bol natočený za 30 dní, pričom Steven Seagal (Jonathan Cold) sa zúčastnil len 12. (beso74)
  • Steven Seagal (Jonathan Cold) sa nezúčastnil na natáčaní žiadnej bojovej scény, bol nahradený dvojníkom. (beso74)