Príbeh jednej vášne

• Česko Diane Arbus: Příběh jedné obsese (viac)

Nicole Kidman a Robert Downey, Jr. předvádějí „pozoruhodné“ (Kenneth Turan, Los Angeles Times) herecké výkony v tomto smyšleném portrétu slavné fotografky Diany Arbus. Z okna svého bytu zahlédne osamělá žena v domácnosti Diane Arbus (Kidman) maskovanou postavu záhadného nového souseda (Downey, Jr.). Přitahována neodolatelnou zvědavostí se rozhodne získat jeho fotografii za každou cenu. Vstoupí do jeho bytu a tím se nevědomky vydá na cestu k umění, která jí byla souzena. (oficiálny text distribútora)

Ace.Anita

Ultimátní sen rezignované ženy. Jednoho dne jí někdo pošle do odpadní roury klíč od svého bytu a ten někdo bude prapodivné monstrum, kterému se po bytě plném paruk a příčesků toulají angorští králíci, na záclonách má připevněné dalekohledy, kterými sleduje, jak bezrucí kamarádíčkové popíjejí odpolední čaj a jako koupelna mu slouží místnost, co vypadá jako oprýskaný vesmír a místo vany je v ní starý bazén (starý bazén! <3) . Seznámí ji se světem podivností a bude se upřímně těšit z její fascinace bílýma ponožkama a nadosmrti ji dodá odvahu, aby chodila nahlížet do márnic. Kdyby pod tou srstí byl někdo pozemštější než Robert Downey jr., snad bych i uvěřila, že se to může stát. I tak srdíčko. ()

HanaM.

Dokonalé nepochopení, tak by se dal nazvat můj dojem z filmu. A jen proto, že si, (ach, ano skromně), myslím, že jsem ho nepochopila, dávám dvě hvězdičky, jinak by letěl rovnou do odpadu. Hříčka snažící se o jakési metafory, vzpomínky na dětství, únik ze sešněrovaných šatů a děsně moc chlupů. Asi nebudu fanoušek... ()

Matty

Nicole Kidman jako dokonalá manželka se zálibou v nedokonalosti a Robert Downey Jr. jako mobilní továrna na paruky excelují v životopisném dramatu naruby. Avšak! Hned úvodní text praví, že Imaginární portrét v žádném případě nemá být biografií Diane Arbus (o které se nedovíme prakticky jedinou relevantní informaci), čím tedy? Volnost, kterou nám Shainberg pro pátrání po správné interpretaci poskytuje, je zprvu potěšující, ale s přibývajícími minutami čím dál více frustrující. Nemáme žádnou jistotu, neženeme-li se svým chápáním příběhu do slepé uličky. Sám nemohu tvrdit, že by to dezorientované bloudění přineslo kdovíjak lahodné ovoce, ale ta prazvláštní směs tajemnosti a perverze udržela moc pozornost po celou dobu čilou. Důkazem budiž následná kreace tří možných odpovědí na otázku, jež budou někteří pravděpodobně formulovat kouzelným výrazem „WTF?“. Interpretace č. 1: Ta ženská nebyla normální. Interpretace č. 2: Moderní variace na krásku a zvíře. Interpretace č. 3: Poslušná domácí hospodyňka musí po freudovsku skrze sexualitu objevit nejprapodivnější zákoutí svého podvědomí (Lionel je jenom jejím temnějším já), aby se dokázala odpoutat od stávajícího života a mohla začít svobodně tvořit. Jakákoliv verze je správná, bude zahalena v kožichu. Anebo odhalena až na kůži. 75% Zajímavé komentáře: kleopatra, Nick Tow, mrksik ()

LadyVader

Neuvěřitelný film.. asi jeden z nejpodivnějších do jsem kdy viděla. A i přes to mě něčím zasáhl.. je jistým způsobem uplně elektrizujicí, možná je to kombinací fakt krásne Nicole Kidman a Roberta Downeyho u kterého díky jeho vzhledu vyniknou právě ty jeho užasné hnědé oči. Zvlášť poslední půlhodina byl opravdu silný zážitek. Poprvé jsem ve filmu viděla erotickou scénu která působila fakt eroticky a totálně podmanivě. Žádná vulgárnost, i přes lehce bizarní situaci která jí předcházela. Ten film mě dostal.. ikdyž věřím že tohle není snímek pro každého, já sama se divím že mě něco takového dokázalo tolik zaujmout. ()

Belatris

Jako film to nefunguje, přestože některé složky jsou zajímavé a relativně dobře zvládnuté. Má to nesnesitelně unylé tempo, které neospravedlní jinakost postavy (Diane) a snaha dostat se jí pod kožich. Kdyby šlo o výborně zvládnutou formu vyšperkovanou ornamentální ujetostí, dokázala bych odpustit vyprázdněnost (protože i formální onanie pro mě předávají sdělení). Ale forma kulhá a to, co chtěl film sdělovat, neunese. Zklamání... ()

• Vo filme sa nezobrazujú žiadne obrázky od samotnej Arbusovej, pretože to zamietli majitelia jej práv. (Arsenal83)
  • Celosvětová premiéra proběhla 1. září 2006 na filmovém festivalu Telluride. (ČSFD)
  • Film sa natáčal v Jersey City (New Jersey, USA) a New Yorku (New York, USA). Film sa natáčal od mája 2005 do júla 2005. (Arsenal83)