Hercules se vrací do vesnice z jednoho ze svých dobrodružství a je přivítán lolausem. Ten mu sdělí, že se bude ženit a požádá ho, zda by mu nešel za svědka. Oba muži kráčejí lesem a nostalgicky vzpomínají, jak je to dlouho, co se neviděli. lolaus vypráví Herculovi a o své nastávající, která se jmenuje Ania. V tom uslyší na dívčí pláč ozývající se nedaleko obětního oltáře. Dívka jim vypráví, že monstrum zabilo jejího otce, když spolu obětovali bohyni. Hercules zkouší utišit dívku a ptá se, jak by jí mohl pomoci, ale ona se náhle přetransformuje v monstrum. Hercules mu usekne hlavu a myslí si, že je mrtvé. Společně s lolausem odchází, ale když se otočí, zjistí, že monstrum není mrtvé, ale v místě useklé hlavy mu narostly dvě nové hlavy. Toto monstrum je Hydra. (oficiálny text distribútora)

tomtomtoma

Řecká mytologie skýtá stále celou řadu námětů k produkování zábavně dobrodružných filmů. S větší i menší úspěšností. Tento film, ze série o bájném hrdinovi, má charismatickou hlavní postavu, snahu nastolit otázku o rovnoprávnosti žen a mužů a sladký konec. Potěší představitel nejvyššího boha. Kdo jiný, než legendární Řek Zorba mohl tuto postavu přinést divákům? Celkový výsledek snad uspokojí děti. Je to naivnější, než by muselo býti. I ta polemika o rovnoprávnosti rozdílných pohlaví připomíná dětské handrkování. Nakonec všechno se hází za vinu zhrzené manželce toho nejvyššího z nejvyšších. Hlavní postavou je neohrožený rek bez bázně a hany Hercules (Kevin Sorbo), kterého přivádí do úzkých pouze utrpení jemu blízkých osob. Z dalších rolí: vykutálený i starostlivý Herculův otec Zeus (Anthony Quinn), odhodlaná vůdkyně Amazonek s nově poznaným citem Hippolyta (šarmantní Roma Downey), Herculův věrný přítel a ambiciózní bojovník Iolaus (Michael Hurst), mluvčí vesnice ustrašených mužů Pithus (Lloyd Scott), Herculova obětavá matka Alcmene (Jennifer Ludlam), Iolaova pohledná snoubenka Ania (Jill Sayre), či další členky zarputilých Amazonek Lysia (Lucy Lawless), Chilla (Nina Sosanya), Megara (Margaret-Mary Hollins), Ilia (Fiona Mogridge) a Jana (Simone Kessell). Na tu naivitu lze pohlížet s nadhledem, divák se může kochat výhledem na statné a svalnaté postavy hrdinů a půvanbé vnady mladých žen. A u tohoto dobrodružství se nemusí ani přemýšlet. ()

Lucasion

Kevim Sorbo jako Hercules se stal téměř kultem. Je to podstatná část mého dětství a i když musím říct, že v dnešní době spoustu scén působí dost úsměvně. Rád se na to podívám znovu. Nechápu zde tak kruté hodnocení. Myslím, že obecně tento film/seriál zaslouží úctu pač Kevin působí jako Hercules skvěle a pro mě doteď při vyslovení jména Hercules okamžitě napadne on. Velmi krásná doprovodná hudba Josepha LoDuca, která by se dala také poslouchat pořád dokola.Velmi překrásné prostředí a na tu dobu slušné vizuální efekty. Samozřejmě teď působí již staře a dosti úsměvně. Hercules a Amazonky je první ze série filmů a asi i nejslabší. Nicméně si myslím, že stojí za podívání. :-) ( 75 procent ) ()

Sosak

Celovečerák podle populárního a naprosto stupidního seriálu (slova populární a stupidní se až nebezpečně často implikujou). Tenhle film byl trošku slabší, než ten předešlej, ale v hlavě mi utkvěla hodně dobře zpracovaná hydra tak za tu přidám jednu hvězdičku. Jinak nic, co by stálo za řeč - takže sem už nic víc nenapíšu :) ()

SeanLSD

Je veľmi zaujímavé, že tento začiatok nekonečného seriálu po všetkých stránkach priemerných kvalít a totálneho nerešpektovania akejkoľvek mytológie, sa nesie v duchu súboja pohlaví, podobne ako inteligentný, no nepríťažlivý televízny Herkules od Hallmarku z roku 2005. Na rozdiel od neho Kevin Sorbo má okolo seba nádhernú prírodu, plno farieb, akrobatických kúskov a príťažlivé ženy v splývajúcich odevoch odhaľujúcich tak akurát k roznieteniu chlapčenskej fantázie... a pravdaže dobráckeho šibalského Dia, ktorým sa so svetom filmu takmer rozlúčil charizmatický Anthony Quinn. Možno vďaka spoluúčasti až 3 scenáristov je príbeh filmu zaujímavý po celý čas, vnútorne súdržný a s niektorými momentami, ktoré vyslovene vedú k zamysleniu – čo sa potom už ďaľších vyše 100 hodín neprihodí... Herkules okrem toho prechádza vývojom, z tak trochu šovinistu sa stáva manželským poradcom, a na konci vlastne tragickým hrdinom. Démonizácia Héry je však opäť typicky čiernobiela – a takto skarikovaná už zostáva až do konca seriálu – pretože inak by jej divák vlastne mal začať fandiť, keďže jej nenávisť je podľa všetkého vyvolaná iba Diovou neverou, a ten sa aj na konci, keď má možnosť to všetko zastaviť a kajať sa, chová ako zbabelec a vlastne aj zradca, kedy nepomôže ani vlastnému – najobľúbenejšiemu – synovi... – a keď je po všetkom, pridáva k tomu vládca bohov ešte aj alibizmus. ___ Inak film začína scénou ako z JURSKÉHO PARKU, a prekvapivo aj hudba s príťažlivým nosným motívom sa vyznačuje podobným charakterom. ()

kaylin

Já jsem ten seriál měl kdysi opravdu rád a těšil jsem se na každé dobrodružství Hercules a Iolaus byli skvělá dvojka. Ale vidět tenhle pilotní film po letech, je skutečně utrpení. Digitální triky jsou tragické, ale to se dá odpustit. Jenže on ten příběh je strašně hloupý a nedá se to moc dobře sledovat bez toho, aby se vám dělalo nevolno. Ty body jsou hlavně za nostalgii. ()