Drsný špión Žralok sa vracia do Francúzska splniť tajné poslanie. Netuší, že aj jeho manželka, ktorá je tiež špiónka, plní svoju tajnú misiu. Cieľom je zabrániť obchod so zbraňami, ktorého aktéri sedia na najvyšších miestach. (STV)

D.Moore

Možná to bylo momentální náladou, možná (spíše) ne, ale tenhle film se mi vlastně skoro vůbec nelíbil. Nebýt Jeana Rena, díky němuž bylo několik momentů lehce úsměvných, šlo by snad o naprostý průšvih. Ano, já vím, že všechna ta trapnost, přehnanost, ukřičenost a zběsilost měla být vtipná... Jenže nebyla. ()

NoIdentity

Jak je to jednoduché natočit skvělou komedii, stačí mít jen dva virtuózní herce, navzájem je proti sobě rozeštvat a zavřít do jednoho auta. Škoda té nové BX, té je mi fakt během filmu docela líto, jak jí postupně dávají na zadek, ale jinak musím říct, že mě tahle blbina naprosto uchvátila. Svébytný druh humoru nejspíš nesedne všem, nicméně těm, kterým ano, připraví skutečný zážitek. ()

Pink.Panther

Typický scénaristický produkt dvojice Clavier-Poiré. To znamená, že film lze dobře využít jako kulisu k jiné činnosti, ale jako komedie zlaté éry to nefunguje. Rychlé tempo, plynulý rytmus, ale něco zásadního tomu chybí. Film tak asi nejvíce zaujme jedním z posledních záchvěvů oldschool dabingu. Že současná herecká generace má své umělecké limity není žádným tajemstvím. Projevuje se to samozřejmě i v dabingu.  Vždy výborný Jacques François dabovaný Rážem může být drobnou ukázkou rozdílu mezi  tehdejším mistrovským dabingem a současným karaoke. ()

Mrkvič

Sice hodně bláznivá komedie, kdy jsem chvílemi netušil (při jedné automobilové honičce), kdo a proč do něčeho bourá a kam padá, ale duo Clavier-Reno tu skvěle funguje. Jestli se i správné dívám, tak šlo o první film této dvojice a nejspíš i díky němu jsme se později dočkali Návštěvníků. Pravdou ale je, že se film opravdu zajímavě rozjel až s příchodem Claviera na plátno. Do té doby to byla taková trochu parodie na bondovky. Od chvíle spojení hlavní dvojice už to ale byla divoká verbální jízda. ()

Pecival

Genialně sehraná dvojka s naprosto neodolatelně cholerickým Renem, kterému starou brousí užvaněný Clavier. Takto má vypadat chemie v podobných filmech. Škoda, že film neudží monstrózní tempo, které točí v šílené půhodce někde okolo poloviny filmu . To by bylo za jasných pět, ale protože ke konci trochu dojde šťáva dávám za 4. I tak stojí vydět, hodně jsem se nasmál. ()

• Ačkoliv se děj odehrává v Kolumbii, je v jednom záběru možné vidět Mexickou vlajku. (Terva)
  • Ve filmu je vidět celá řada vozů Citroën, například XM V6 Finish "Ambiance", BX 16 TGS nebo C25 Combi E. "Comfort". (Terva)
  • Natáčení probíhalo převážně v Mexiku. (Terva)