Wasabi

• Francúzsko Wasabi (viac)

Hubert je policajt so zlatým srdcom a oceľovými päsťami. Práve svojou spravodlivou päsťou jednej noci inzultuje v nočnom klube nevychovaného výrastka. Všetko by bolo v poriadku, keby nešlo o synáčika Hubertovho najvyššieho šéfa. Celá vec sa musí zmiesť pod stôl a preto Hubertovi doporučia dlhšiu dovolenku. Na tej bol naposledy keď stretol svoju životnú lásku, Japonku Miko, ktorá ho pred 20 rokmi záhadne opustila. Hubert by chcel začať vnímať svet okolo seba konečne ako človek a nielen ako policajt. Jedného dňa zazvoní telefón až z ďalekého Japonska. Právny zástupca ho informuje, že Miko pred niekoľkými dňami zomrela. Ešte pred tým, než naveky odišla spísala závet. V ňom mu odkazuje jej najväčší majetok. Je to niečo veľmi špeciálne. Je to viac než dedičstvo, viac než dar a tiež viac než obrovský problém. Mohla by to byť skutočná bomba (oficiálny text distribútora)

tron

„Práve som ju bol vziať z väzenia. Nebojte sa, nebolo to nič vážne. Len sa trocha opila... a zmlátila pár... policajtov.“ Ďalšia nenáročná zábavná blbosť z produkčnej stajne Luca Bessona, ktorú na milý a svižný priemer povyšuje prekvapivo dobrý (po všetkých tých Návštevníkoch je to naozaj prekvapivé) zarastený cynický vlk Jean Reno. Hrá policajného francúzskeho samotára, ktorý 19 (nie 20. 19!!) rokov veril v lásku. Teraz za to, možno, bude zberať úrodu. Ťažkotonážna akcia, osobitý zmysel pre humor, niekoľko nečakane citlivých psychologických scén, atraktívne prostredie Japonska - a jedna šialená dcéra. Mne sa to páčilo. V rámci možností. Ale zázrak to nie je. K tomuto filmu mám podobný vzťah, ako k wasabi - dá sa, ale len občas a nie som z neho paf. ()

Skejpr

Spolu s Polibkem draka pravděpodobně to nejlepší. co vzešlo z produkční dílny Luca Bessona (nepočítáme jeho vlastní fillmy). A také bez debaty poslední dobrý film Gérarda Krawcyka. Atmosféra těžce asijská, uchopení skrz na skrz francouzské, se vší elegancí, lehkonohostí a grácií. Řemeslně precizní a přitom zábavné. Miluju Ryoko Hirosue... ()

Faidra

17:23 - moje spolužačky a já zíráme na nového přednášejícího. 18:48 - shodujeme se na tom, že to nestojí za to a že bychom měly přestat zírat na přednášejícího a začít zírat do skript. 20:52 - shodujeme se na tom, že to nestojí za to a že budeme zírat na Wasabi. 22:37 - shodujeme se na tom, že to nestojí za to, ale na Rena se dá zírat v čemkoli. 23:44 - uprostřed zírání na Šifru mistra Leonarda se vracejí naši partneři z hospody a jen zírají, jakým způsobem nám stojí za to prošustrovat večer. 23:56 - zavládl všeobecný mír, všichni zíráme na Brutální Nikitu. Stálo to za to, ale o tom zase někdy jindy. ()

MM_Ramone

Ambiciózni, francúzski filmári sa vybrali s plným vrecom peňazí do Japonska, aby tam natočili nablískanú akčnú komédiu. Réžie sa chopil spoľahlivý Gérard Krawczyk a hlavnú úlohu stvárnil osvedčený Jean Reno. Vlastne len vďaka tomuto kvalitnému hercovi to stojí za pozretie. Jean Reno je charizmatický, suverejný a presvedčivý ako vždy. Inak tento snímok nemá moc čo ponúknuť. Dúfal som, že to bude ostré japonské „Wasabi“, ale ono je to skôr len taká jemná francúzska horčica. ** ()

Radiq

Hloupá francouzská komedie, která nemá co nabídnout. Furt tam dokola omilaj, jak si je Reno a ta ťamanka podobní, ale ani ten nos nemaj stejnej. Rány pěstí a střelba z malyho děla, kdy protivník dycky odletí 20m daleko, vyznívá dost trapně. Docela mě tam bavil hlavně Michel Muller jehož ksicht a blbost byly neodolatelny, chch. Jinak ani se to nemuselo jmenovat Wasabi, protože to nemá jinej význam, než že to v tom filmu 1x žere, toť vše... ()

• Během přestřelky s jakuzou v klubu s herními automaty Hubert (Jean Reno) sedmkrát vystřelí ze šestiranného revolveru. (chamonix)
  • Ve scéně, kdy Hubert (Jean Reno) vyjde od právníka, si lze všimnout, že jeho čekající společník Momo (Michel Muller), je připoután bezpečnostními pásy. Hned v dalším záběru je ale odpoutaný. (MartinM)
  • Kolem 17. minuty filmu volá japonský notář komisaři Fiorentinimu (Jean Reno) ohledně úmrtí jeho bývalé lásky a říká mu doslova: „Zítra v 15 hodin provedu otevření závěti.“ Pár vteřin na to: „Zítra vám to letí z Paříže v 17 a ve 20 hodin, zamluvil jsem vám oba lety“. Za dalších pár sekund: „Paní Kobajaši bude podle svého přání zítra zpopelněna.“ Žádný z těchto časů matematicky a logicky nesedí. (Gmisiycs)