Píše sa rok 2002 a kalifornské úrady sa rozhodli znovu otvoriť najslávnejšiu väznicu všetkých čias - Alcatraz. Bývalý väzenský úradník Donny (Morris Chestnut), ktorý sa vydal na cestu zločinu, plánuje s pomocou špeciálneho komanda preniknúť do zmodernizovanej väznice a zistiť, kam ukryl zlato v hodnote 200 miliónov dolárov trestanec Lester, odsúdený na trest smrti. Väzeň Nick Frazier (Ja Rule) musí pomôcť tajnému agentovi FBI Saschovi Petrosevitchovi (Steven Seagal) zjednotiť ostatných väzňov, aby sa spoločne pokúsili zastaviť Donnyho a jeho komando skôr, než sa mu podarí zabiť sudcu najvyššieho súdu USA, ktorý je v súvislosti s blížiacou sa Lestrovou popravou prítomný vo väznici. (oficiálny text distribútora)

Ender66 odpad!

Tak toto bolo naozaj katastrofalne zlééééééé. Režisér je úplne šialený "spomalenozáberový" onanista, dialógy sú tak trápne, že lepšie by som napísal po trojdňovej "pařbe" a Ja Rule ešte aj pri takom zlom hercovi ako je Seagal vyzerá ako keby sa zúčastňoval workshopu o hraní vrámci protidrogovej odvykacej kúry. ()

corpsy

Toto že je akcia pre veľké plátno? Poznám XY videobéčok, ktoré by si to zaslúžili viac ako toto dielo, ktoré nemá ani kvapku invencie či originálnych nápadov. Je to síce malinký krôčik od fiaska, ale ak sa budete baviť na úkor tvorcov, ktorý to zrejme mysleli naozaj vážne, keď sa ich myšlienkové pochody rozhodli natočiť ultracoolový superakčňák, budete spokojný. ()

Shit

No Stevne jseš čim dál tim lepší.Steven si snad musí před každým záběrem dat dva obědy a 10 piv, jinak fakt nevim jak je možný že je z něj taková bečka , ale to bych ještě zkous, kdyby aspoň uměl někoho pořádně seřezat, jenže ono jehle, ani to už neumí a když se o to pokusí, tak je to stylem záběr na protivníka kterýho mláti a záběr na Seagla jak kolem sebe máchá rukama, takhle sice bojoval i v minulých filmech, jenže to to ještě vypdalo jako nějaký chvaty, teď to opravdu nevypadá jako nějaký bojový umění, spíš jako když plácá a škrábe protivníka a co se týče děje, tak ten je zase jak je zvykem jeden z nejhorších co se dá u filmu vidět. jen tak dál Stevne a brzo si nezahraješ ani v reklamě na prací prášek ()

Bauer

Tak prvních 10 minut se mi líbilo hodně moc a bylo to tak za 5* ale pak se z toho stal průměrnej film kterej se mi ale stále líbil, pro zábavu to stačí.Steven Seagal hrál celkem dobře ale Ja Rule.....to je frajer a umí docela hrát ( i když se víc chová jak rapper než jako herec ) a taky bych nesměl zapomenout na super hip-hopovou hudbu.Celkem je to slušnej akčňák. ()

dyfur odpad!

...obávam sa,že aj v rokoch 80-tych za socializmu keď ľudia boli vďační skoro za akýkoľvek akčný film....by toto vyvolávalo len vysmešný úškrn...ten obltlstnutý S.S. navlečený v nejakom väzenskom "bodie" ..tie trápne reči...akčné scény :(......tak to už Jiři Krampol keď naháňal na motorke škodovku v časti Cyklista -seriál:Malý pitaval z veľkého mesta - tak už to bolo akčnejšie...kto videl pochopí...toto bol hrozný film - odpad.Viackrát nepozerám.originál dvd niekomu podarujem alebo zahodím. ()

• Pri natáčani učil Steven Seagal (Sasha) Niu Peeples nejaké bojové úkroky. (Seag)
  • Nia Peeples natáčela všechny kaskadérské a akční scény sama. (becki_tu)
  • Záběry parašutistů vyskakujících z letadla byly použity z filmu Navy SEALS (1990). (becki_tu)