Takto to už ďalej nejde. Obaja to cítia rovnako. Ale ľahko sa to povie, pokiaľ sa ani jeden nemieni vzdať bytu, ktorý si spoločne kúpili. Realizácia rozchodu v takom prípade začína byť zložitejšia. Z dvoch predtým zamilovaných ľudí sa tak stávajú spolubývajúci. Ich rozchod sprevádza séria vtipných a zároveň silno emotívnych situácii, v ktorých obaja účastníci pripomínajú skôr vojnových stratégov. Hviezdne obsadená komédia s Jennifer Aniston a Vincom Vaughnom je skvelým príbehom o konci jedného vzťahu. (TV Markíza)

Necrotongue

Po dlouhém čase jsem se vrátil k filmu Rozchod! a ani za nic jsem nemohl přijít na to, proč jsem mu původně udělil tak vysoké hodnocení. Kladem snímku je určitě hvězdné obsazení, záporem je příběh, který se mi zdál být zpočátku zajímavý, ale po čase začal váznout, takže jsem se v poslední čtvrtině filmu už dost nudil. Naštěstí se tvůrci dokázali vyhnout typickému americkému závěru, díky čemuž jsem nemusel jít s hodnocením ještě níže. ()

novoten

Proč je tak těžké přijmout, že nejde ani o vysmátou komedii, ani o nervydrásající drama. Vždyť v životě taky nejsme pořád v depresi po rozchodu, občas se dokážeme na uplynulou dobu podívat se sarkasmem a nadhledem. A právě takováhle ironie s nádechem upřímnosti mi pro filmovou romantiku sedí. Vince Vaughn hraje přesně takový typ chlápka, kterého bych chtěl za kámoše a ve své počáteční buranskosti je neodolatelný. Navíc chápu důvod klíčové hádky ("Chci, abys mi chtěl pomoct") z obou stran. Na druhou stranu nechápu, že se Gary nešel lísat hned, protože taková by byla moje první reakce. ()

kingik

Gary Grobowski se seznámí s Brooke Meyersovou. Zamilují se do sebe, koupí si byt a začnou spolu žít. Záhy se ale ukáže, že jejich zájmy jsou zcela odlišné. Záminkou pro ukončení jejich společného života se stane jedna z mnoha banálních hádek. Brooke a Gary se rozhodnou, že se každý vydá svou vlastní cestou. Potíž je ale v tom, že nádherný byt, který si pořídili a zařídili, patří jim oběma a ani jeden nemá vůli se z něj vystěhovat. V rámci žánru je dobře, že tvůrci přišli s nějakým neotřelým vykreslením vztahu dvou lidí, který má něco i z reálného života. Není tak úplně jisté, proč spolu vlastně byli, protože abstraktní pojem láska je v mém případě vnímání tady podáván spíše jako sexuální přitažlivost, než cokoliv jiného, ale následně film ukázal spoustu situací, které se klidně v běžném životě milostných párů můžou odehrát. Jako nejrealističtější považuji konec, respektive závěrečné setkání, kdy mezi párem vzniklo odcizení. Hlavní protagonisté Jennifer Aniston a Vince Vaughn zvládli svoje role docela dobře, ačkoliv netvořili zcela oslnivý pár, co k sobě padne jako stvořený. V rámci žánru jde však o počin, který zvolil několik inovativních postupů v ději, a to se stává v případě romantických komedií zřídka. Tahle moc cukru nespotřebovala. 70% ()

Bauer

Nějak mi k tomuhle filmu nepasuje ten žánr komedie. Romantický film to je bez pochyby. Samozřejmně nějaké ty vtipné scény se zde najdou ale je jich minimálně a nejsou takové, že bych se vyloženě smál až nahlas. Krásná Jennifer Aniston a sympaťák Vince Vaughn, který mně potěšil, protože ve filmu hraje GTASA, vytovořili dvojku, která se k sobě skvěle hodí. Pro mně osobně je tento film něčím zajímavým, jen nevím čím. Něco takového jsem ještě neviděl. Docela se mi líbilo, že se na konci nekonal žádný happy-end. Taky nemůžu říct, že bych se celých 105 minut nudil. To rozhodně ne!! Zhruba těch 105 minut jsem ztrávil v celku příjemně! ()

Matty

Scénář, ač pln dějových zákrut a bočních linií známých z komedií, obsahuje minimum vtipů. Vše naopak vyznívá hodně do vážna. Rozchod! se nebude líbit těm, kdo si chtějí užít příjemnou romantiku a už vůbec ne těm, kdo nemají rádi, když po sobě hrdinové filmu křičí. Zabodovat by naopak mohl u diváků s jistými (nemilými) životními zkušenostmi, kteří ocení řadu situací odpozorovaných ze života. Bohužel, Jennifer Aniston ani Vince Vaughn se nedokáží do svých postav ponořit a jejich emocionální prožitky vyznívají povrchně. Není divu, s komediálním režisérem za zády. Rozchod! mne několikrát potěšil střípkem pravdy v něm obsažené i neklišovitým přístupem k nemožnosti prolnutí mužského a ženského světa, zároveň mne mrzela jeho jak komediální, tak dramatická nedotaženost. Jako by někdo chtěl hrát plážový volejbal a přitom vrhat oštěpem. Od začátku až do konce, který je možná jenom novým začátkem. Jenže čeho? 70% Zajímavé komentáře: novoten, charlosina, numi, wipeout ()

• Vince Vaughn musel kvůli roli zhubnout 13 kilogramů. (imro)
  • Původní závěr se nelíbil divákům na testovací projekci, a tak herci museli zpět před kameru. Podle zákulisních informací snímek nakonec nekončí příliš odlišně, jen se přepsalo několik scén. (imro)
  • Gary (Vince Vaughn) si ve filmu hraje s PlayStation 2 a jeho oblíbené kousky jsou následující: Grand Theft Auto: San Andreas, Fight Night: Round 3 a Madden NFL 2006. (imro)