Jeden rozmaznaný kocúr si užíva život na zámku vo Veľkej Británii, druhý rozmaznanec zase komanduje svojho pána a celé okolie. Čo sa stane, keď si navlas podobní krásavci nešťastnou náhodou vymenia svoje pozície?
Garfieldov pán Jon chce požiadať o ruku svoju priateľku, veterinárku Liz. Keďže ju chce prekvapiť, vyberie sa za ňou do Londýna. A Garfield, samozrejme, nemôže chýbať. Okamžite po príchode sa začne potulovať mestom, kde na neho narazí komorník, ktorý zúfalo hľadá rovnako vyzerajúceho kocúra Princa. Ten len nedávno zdedil celé panstvo, čo sa nepáči lordovi Dargisovi, synovcovi zosnulej majiteľky, a chce sa Princa za každú cenu zbaviť... (TV JOJ)

Aleee89

Už jednička se mi nelíbila. V domě, kdy se na nás chrlí jeden animák za druhým, tohle zkrátka neohromí, ba naopak, unudí k smrti. Už u jedničky se mi zpracování kocoura vůbec nelíbilo. Taková divná, oranžová koule. No grafici by se mohli polepšit. Dvojka je ještě horší. Příběh je trapný, nudný, jedno velké klišé. Záměna kocourů - to už si nemohli vymyslet něco lepšího? Tohle už bylo ve filmech snad milionkrát. Něco tak neoriginálního jsem dlouho neviděla. Sranda nikde, vtip, herecké "výkony" nezaujmou, jsou špatné. Prostě blbost. Myslím, že to nenadchne ani malé děti. Garfield měl zůstat na papíře jako komiks, kde mu to sluší. Ne se cpát do filmu za každou cenu! ()

Slarque

Dva naprosto stejní digitální kocouři, spousta trikově upravovaného zvířectva, chvíli nic a pak někde normální herci. A z nich má největší prostor Billy Connolly jako poněkud neschopný a nevýrazný padouch. Ono je to tak lepší, protože pasáže, ve kterých se vyskytuje více lidí, nemají takový spád, ani nejsou moc vtipné. Průměrný rodinný film, u kterého se budou nejlépe bavit děti, ale celkově to rozhodně není horší než jednička. ()

Crawler-D

Děti si tenhle film určitě užijí, je zde spousta mluvících zvířátek a Garfield dělá legrační věci. Ostatní se sice budou chytat hůř, ale díky lepšímu scénáři, který umožňuje Garfieldovi více využít svůj potenciál, nebudete z kina odcházet přímo zklamáni. I čtenáři stripů najdou během promítání několik jiskřiček naděje. ()

Durdas

Druhý hraný film s tlustým nenažraným vtipným oranžovým kocourem. Garfielda zbožňuji a tak jsem si tento film, nemohl nechat ujít. Zápletka je zajímavá, pro mě byla překvapivá. Zasazením druhého oranžového kocoura, mě trochu rozladilo, pro film byl ale důležitý. Rozhodilo mě to proto, protože podle mého názoru, Garfield byl, je a bude pouze jeden! Navíc mi připadá, že dvojka nemá takový vtipný šmrnc, jako měla jednička. Proto ode mě 2 dostává o jednu hvězdičku méně než jednička. ()

Thorian

GARFIELD 2 aneb příběh o tom, jak se tu někdo nedůstojně snaží parazitovat na úspěšném komixu. Jestliže jednička byla špatná, ale snesitelná, tohle už nesplňuje ani tu snesitelnost. Obyčejný scénář doplněný stejně negarfieldovským humorem jako v prvním filmu, nuda, nuda a zase nuda. Nakonec dávám 1*, ani nevím proč. Snad že toho sympatického kocoura z komixu prostě do odpadu poslat nemůžu. ()

• Tvůrci zachovali kontinuitu a stejně tak jako v prvním dílu je počítačem animovaný jen Garfield, nyní ještě se svým dvojníkem. Zatímco obě kočky vytvářel tým 30 animátorů, ostatní zvířata jsou živá a staralo se o ně jen několik trenérů. (imro)
  • Stejně jako v předchozím díle a následujícím pokračování dá vždy Jon Arbuckle (Breckin Meyer) pěstí hlavní záporným hrdinům. (tequilla)
  • Scenáristi sa inšpirovali skutočným príbehom, keď po nebohých milionároch dedili pes so slúžkou. (Greenpeacak)

Číslo 5 brzy umře

Číslo 5 brzy umře

08.08.2011

Ano, další klasika z 80. let se vrátí na plátna kin v remaku, jehož jediným důvodem je pokrok v trikových technologiích. A prachy, samozřejmě. Hrdinou rodinné sci-fi Short Circuit, u nás známé pod… (viac)