Ve westernu režiséra Millara hrají dvě hollywoodské legendy: Role Marshala Roostera Cogbuma, který je vždy připraven střílet stejně jako se napít, jak kdyby byla Johnu Waynovi napsána na míru. Katharine Hepburnová zde zase ztvárnila dceru faráře, která zbraním rozumí stejně jako bibli. Ačkoli Hepburnová vždycky toužila zahrát si ve filmu spolu s "Dukem", je tento western jediným filmem, v němž obě hvězdy hrály pospolu. (oficiálny text distribútora)

petrxx11

Ale jo, dobrý. John Wayne v jedné ze svých posledních rolí v žánru, pro který se snad zrodil. A Katharine Hepburn tak typická a klasická, že jsem celý film čekal, kdy Johna Wayna osloví "pane Allnutte". Toto volné pokračování filmu Maršál jsem viděl moc rád. ()

Sopholojong

Dve najtvrdohlavejsie hollywoodske legendy v jednej z ich poslednych uloh vo westerne nasnimanom "starou" magickou, sirokouhlou kamerou. Prave panenska, oregonska priroda rannych hmlistych jazier, skalnatych upati a sprachnivenych lesov tvori polovicu zazitku. Tou druhou su prave spominani "kohuti" i ked pod nadvladou toho najpatetickejsieho scenara a scen, v ktorych "dobraci" su absolutne neprestrielni a banditi to schytaju hned na prvykrat. John Wayne na rieke paliaci zo stareho "rotacaku" je maskrtnou delikatesou. ()

Ajbell

Príjemná westernová oddychovka so sarkasticky komediálnym Waynom. Väčšina filmu je len o dvorení chlapa žene a o tom, ako sa podpichujú, preto to nie je film pre nadšencov klasických westernov. ()

Ziral

Tento film degraduje absolutně nevhodný a zoufalý hlas A. Švehlíka, který dabuje starého Johna Wayna. Jak je možné, že režiséři dabingu jsou hluší !!! ()

milos.bradik

Nebyl to tak úplně western podle mého gusta. Ta cesta s vorem, který byl asi nezničitelný a střelba z voru kulometem to bylo spíše sci-fi než western. Wayne už působí opravdu jen jako starý alkoholik který by si jen těžkou s tou bandou poradil, ale Hepburnová je skvělá. ()