Nadaný iluzionista Eisenheim (Edward Norton) ohromuje vídeňské publikum a o jeho výjimečnosti se dozvídá také princ Leopold (Rufus Sewell). Krutý následník trůnu se rozhodne navštívit Eisenheimovo vystoupení se svou krásnou snoubenkou Sofií (Jessica Biel). Ta si brzy uvědomuje, že zná mága z dětství. Téměř zapomenutý vztah znovu ožívá a tajní milenci se rozhodnou spolu uprchnout. Následujícího dne je však Sofie nalezena mrtvá. Zdrcený Eisenheim nedbá vyšetřujícího inspektora Uhla (Paul Giamatti) a bere spravedlnost do svých rukou. Musí dokázat Leopoldovu vinu na Sofiině smrti dříve, než bude sám zničen. Nikdo netuší, že se tajemný mág teprve chystá předvést největší iluzi své kariéry... (oficiálny text distribútora)

petero

Iluzionistu som zhliadol až po Dokonalom triku, takže môžem smelo povedať že mu nesiaha ani po členky. Ako scenárom, tak réžiou a bohužiaľ i herecky. Najviac vyniká Rufus Sewell no vidieť ho v n-tej variácie záporáka už prestáva byť zábavné. A záverečné znenazdajky vnuknuté rozuzlenie keď spätne premýšľam o deji je poriadne pritiahnuté a hlavne nevysvetlí ale položí kopu otázok typu : „Prečo teda ... ?“ ()

Falko

Tento film som si vzdy plietol s DOKONALYM TRIKOM (2006), ktory bol natoceny v tom istom roku, odohraval sa asi v tom istom case a bolo to o kuzelnikoch a obe filmy mali skoro v rovnaky cas premiery v kinach. Jediny rozdiel je v scenari, kedze reziser Dokonaleho triku Christopher Nolan musi mat vzdy prekombinovany a premysleny scenar, ktory narocneho divaka skor potesi, naopak Iluzionista mal jednoduchy scenar, ako uz POMO spomenul v komentari scenar pre konzumneho divaka. Ja filmy ale nechcem zahadzovat do kosa, lebo su natocene pre konzumneho divaka. Mne sa tento film velmi pacil a nielen ze mu pomohli herci Edward Norton, ktory uznavam mal aj lepsie role, ale aj Paul Giamatti, ale hlavne krasna znama hudba Philipa Glassa, ktory takmer vzdy kopiruje sam seba a do tohto filmu sa jeho hudba vynikajuco hodila. Skoda len, ze reziser z toho urobil fantasy film a z kuzelnika Nortona nadcloveka, keby sa trosku krotil, mohlo to byt vierohodnejsie, ale inac dobry film... 08.03.2010 ______ Edward Norton - (Eisenheim) +++ Paul Giamatti - (Inspektor Uhl) +++ Jessica Biel - (Sophie) +++ Rufus Sewell - (Princ Leopold) +++ Eddie Marsan - (Jozef Fischer) +++ Aaron Johnson - (Mladý Eisenheim) +++ Karl Johnson - (Doktor / Starý muž) +++ Jake Wood - (Jurka) +++ Hudba: Philip Glass +++ ()

Krouťák

Éda Nortnů ( mj. můj druhý nejoblíbenější herec ) má podle mě neskutečný charisma, jenž obohatí každý film, ve kterém se ukáže a tento není vyjímkou. Jako iluzionista působil opravdu skvěle. Poutavý příběh, slušné triky a perfektní Paul Giamatti - tenhle chlápek je zas o krůček blíž mé TOPce 90%. ()

Lima

Tak mdlý herecký projev bych od Nortona nečekal (že by další "Italian Job"?) a ani on možná netušil, jaké za uši tahající repliky ho scenář přinutí vypouštět z úst. Nad vodou tuhle podprůměrnou báchorku, s vizáží trochu dražší televizní produkce, drží jenom skvělý (a film od filmu čím dál lepší) Giammatti, závěrečná "shyamalanovská" pointa pak stojí na velmi vratkých nohách. A celý film bych možná přejmenoval na "Hologram Man" - Eisenheimovy kousky ve druhé půli měly, spíše než k iluzorním kejklím, blíže ke sci-fi (hnusný hnidopich Lima). ()

kiddo

Tak mdlé, bez chuti, bez výrazu, bez obsahu, že by si člověk myslel, že se jedná o životopisný snímek. A dát si do scénáře iluzionistu z raně 20.století, jehož triky nelze realizovat jinak než počítačem, to si snad někdo dělá komično. PS: tento film se honosí pochybnou ctí, že se v něm nachází nejhorší milostná scéna, jakou jsem viděla za dlouhá léta (nejasné obrázky z hádanek „koukáte na ženský zadek nebo kýbl brambor?“ sestříhané do desetivteřinového lascivního videoklipu). ()

• 17milionový snímek vydělal v USA po prvních třech dnech (18.-20. 8. 2006) 927 956 dolarů v padesáti kinech. Po expanzi se obrat nezávislého distributora Yari Film Group zastavil na 39,9 milionu. Celosvětové tržby pak došplhaly na 87,9 mil. (imro)
  • Přibližně v čase 1:15:40 se objevuje Pražský hrad, konkrétně prostor mezi Hradčanským náměstím a 1. čestným nádvořím Hradu. Na záběrech je jasně viditelná vstupní brána se sousoším "Souboj Titánů" (původní autor Ignác František Platzner), které je reminiscencí na sousoší před Říšskou kanceláří ve Vídni. První nádvoří se objevuje i v čase 1:34:40. (Tonula)
  • Představitel policejního inspektora Uhla Paul Giamatti tvrdí, že klíčem k jeho postavě byl německý přízvuk, který pečlivě piloval. (Mahalik)

PF 2014

PF 2014