S Jakubom na rybách

(relácia)
  • Česko S Jakubem na rybách
Česko, 2005, 20x23 min

Rybařit budeme především v krásných revírech u nás doma, ale v každém díle si na své přijdou i příznivci zahraničního rybolovu. Věnovat se budeme všem známým i méně známým technikám lovu a vydáme se po stopách rybářských novinek a vynálezů. Setkáme se s mnoha celebritami ze světa rybaření ale i sportu, umění či politiky. Celý realizační štáb však věří, že náplň pořadu budou časem ovlivňovat i sami diváci a rybáři s dobrými výsledky.

Pořad S Jakubem na rybách představí rybaření ve zcela novém světle, ve světle sportovního ducha. Ryby zde budou představeny jako ušlechtilý soupeř, který se vrací vodě. Diváci se přesvědčí o nesmrtelné pravdě pana Wericha, že rybaření může být skutečně sport. (oficiálny text distribútora)

rakovnik

Pořad sice není úplně geniální, nicméně jedná se o jeden z prvních pokusů o přiblížení rybolovu veřejnosti. Pro mě jako pro rybáře je v každém díle nějaké hluché místo, spíše než na navázání splávku, raději koukám na skutečný rybolov. Jakub Vágner je správný blázen, a komu se to nelíbí, ať na tyto pořady nekouká, on tím nikoho neobtěžuje. ()

Attta

Tady oproti Rybím legendám musím dost ubrat na hodnocení za idiocký komentář a zpracování. Škoda. PS: Pro ty co viděli tohle a moc se jim to nelíbilo, doporučuju dokument Rybí legendy Jakuba Vágnera, který se s tímhle nedá srovnávat (pozor, je zde materiál použitý právě z tama, ale tam je zrpacovaný daleko líp). ()

Kolssteyn

Na to, že se jedná o rybaření, mě tento dokument velice překvapil (soudě jen podle dílů AMAZONIE). Velice zdařilé! V lecčems dalece překoná podobné cestopisné dokumenty z produkce post-socialistické ČT. Hudba (tatíček Vágnerů umí), kamera i pojetí filmu na úrovni. Škoda jen, že to nebylo 100% cestopisné, ale na můj vkus značně rybářské a komerčně kouskované po malých úsecích na co nejvíce DVD. ()

Jara.Cimrman.jr

Kapra od velryby většinou rozeznám, ale pstruh a žralok jsou si na můj vkus poměrně dost podobní. Taky jsem nikdy nechytil tááákhle velkou rybu a vlastně ani žádnou jinou. Když však Jakub sofistikovaně pátrá po rybě a následně s ní svede souboj, tak je to pro mne o něco zábavnější než vysedávání u rybníka, ale zase ne o tolik. ()

SOLOM.

Jakub Vágner je celkem frajer. Sice taky nejsem žádný zapálený rybář a prut jsem držel v ruce snad dvakrát v životě, ale podobné pořady mi rozhodně nevadí. Rád si rozšiřuji obzory a hlavě se rád dívám na pěknou přírodu. Pořad o rybách a rybaření je o tom, že se v něm kecá o rybách, rybaření a ukazují se různé techniky a triky – takže ty co podobné věci nebaví a nezajímají, potom nechápu, proč si na tento pořad stěžují… ()